Game of Thrones

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
6.395
Поени од реакции
7.326
Леле кучката Денерис испадна најлуда од нивната фамилија. После ова мислам дека и Џон губи секакво право да седне на престолот, па глупакот до крај и даваше поддршка на лудачата ПУУУУ.
Ќе уживам ако Арја ја среди лудачата.

Санса мастермајнд. :love:
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.220
Поени од реакции
35.824
И сега гореше, а нејзините војници гореа деца...


Искрено навивам за ова. :D :D
Сто пати подобар владетел би била од Џон Сноу. Се виде тоа кога беше во Есос и Мирин, breaker of chains и тие ствари, инспирира целосна лојалност и апсолутна пожртвуваност кај нејзините следбеници.

Овој другиов во седма сезона го назначија како King in the North и веќе одма после тоа истите што го назначија сакаа да го продадат како теле на пазар.

Сноу може ќе ги обедини луѓето околу заеднички интерес како тоа со white walkers-от ама оваа инспирира “спремен сум да умрам во моментов за тебе” лојалност.

Е сеа тоа што ја боцкаа и ја разбудија нејзината темна страна тоа е нивни проблем за кој ја платија цената :D
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.869
Поени од реакции
11.490
Сто пати подобар владетел би била од Џон Сноу. Се виде тоа кога беше во Есос и Мирин, breaker of chains и тие ствари, инспирира целосна лојалност и апсолутна пожртвуваност кај нејзините следбеници.

Овој другиов во седма сезона го назначија како King in the North и веќе одма после тоа истите што го назначија сакаа да го продадат како теле на пазар.

Сноу може ќе ги обедини луѓето околу заеднички интерес како тоа со white walkers-от ама оваа инспирира “спремен сум да умрам во моментов за тебе” лојалност.

Е сеа тоа што ја боцкаа и ја разбудија нејзината темна страна тоа е нивни проблем за кој ја платија цената :D
Лудача е, каква кралица. :D Џон Сноу со советници како Тирион и Санса би било најдобра комбинација.
 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
6.377
Поени од реакции
20.000
Сто пати подобар владетел би била од Џон Сноу. Се виде тоа кога беше во Есос и Мирин, breaker of chains и тие ствари, инспирира целосна лојалност и апсолутна пожртвуваност кај нејзините следбеници.

Овој другиов во седма сезона го назначија како King in the North и веќе одма после тоа истите што го назначија сакаа да го продадат како теле на пазар.

Сноу може ќе ги обедини луѓето околу заеднички интерес како тоа со white walkers-от ама оваа инспирира “спремен сум да умрам во моментов за тебе” лојалност.

Е сеа тоа што ја боцкаа и ја разбудија нејзината темна страна тоа е нивни проблем за кој ја платија цената :D
Ужас беше Дајнерис во Есос, исто така Есос не е Вестерос, во Вестерос нема робовладетелство па Дајнерис да ослободува раја која за возрат ќе ја следи слепо.

Џон е IQ 69, подалеку од тронот да се држи дечкото.

Најдобар владател беше Маргарет а едино Џофри имаше потенцијал да биде подобар да не беше катастрофално израснат од Серси и Боби.
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.086
Поени од реакции
8.135
Зошто серијава ја нема во 4к?

иначе одлична епизода
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.220
Поени од реакции
35.824
Лудача е, каква кралица. :D Џон Сноу со советници како Тирион и Санса би било најдобра комбинација.
Доста беше тепих за бришење кондури и исправач на криви дрини. Има армија има змеј нема што тука да си игра пазар со смртници.

Требаше уште во седма сезона кога премина преку Narrow sea со армијата и трите змеја да им даде ултиматум. Вадете бели чаршафи по куќите или пепел ќе ве сторам :D
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.617
Поени од реакции
18.089
Иако реков нема да барам веќе логика во шоуво, ќе беше доста поприродна, поимпулсивна и почовечка реакција кај Дани со змејот првин да тргнеше на Серси и Планината (нели и ги убија Мисанде и змејот) па после да го срамнеше градот, али мораше да има романтична смрт, исто ко со Дотраките.
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.122
Поени од реакции
8.911
Во неколку сцени се виде зелен пламен низ градот, веројатно Серси имала складирано одредени количини wildfire.

Премногу шанси имаше Серси да се избегне оваа апокалипса ама таа одигра на се или ништо.

 
B

Beginner

Гостин
Дани да си остане на тронот срцка е. Пак ке се повторам ама фацата на грдата Серсеи кога и го гореше градот вреди 10/10 на крајта и текна дека има бебе мрш..

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.279
Поени од реакции
27.744
Jaс не знам како одново и одново паѓате на тие финти



Гледаш разлика од последните постови? Ова е од 2014. Дарлинг ова го прави од кога е почната серијата. Станис е сапуница, мора ли секое финале со цги да завршува, како бебињата зад ѕидот не умираат од хипотермија, пукањето на главата на оберин било цртан филм, хаштаг фејлофтронс етц.. Другите 80 посто од постовите се за книгите и теориите пропатно од хејтерски мемиња. Ваквите луѓе си имаат други места кои активно ја хејтаат серијата оти ги прочитале книгите кога почна да се емитува серијата и од константна компарација им е преминато во навика а тука им е само интелектуален дисчарџ, гледајте помија о вие крипови. И тоа е. Не знам на Рациел дали ќе му текне на една дискусија од прва сезона со друг лик, зашо не гледал ГОТ? Оти замоците не биле големи колку во книгите. Тоа е менталитет. До другиден може да збориме.

Во еден пост од пред 4 5 години, ова е Дарлинг и секогаш ќе биде и .



Јас сакав да најдам еден пост каде Дарлинг е задоволна за да оставиш 7 години на нешто со енормни паузи. Eдна декада.
Резултатот е поразувачки. Јас Дарлинг ја читам одамна на форум, уште деца бевме коа фуравме курчење низ темите, ама едно слатко задоволство да не си најдеш активно во 10 години следење е тажно. Еднаш да не пофалиш дека некој лик те наежил. Убила те циничност. Пробај малце мозок у лер, ќе се преоптеретиш. :)

Поздрав.

Околу горењето на ламјите, зошто рушел покрив а луѓе само поцрнувале... демек секаде исти интензитет е зафатено? И зашо НК издржал фајрбол? Магија очекувате да се објасни? Зашо од меч не умираат така од, да your ass НАЈМОЌНИОТ оган сепак не е е доволен против магијата. Анон ви вика не постои ништо над ГОТ. Дајте совршена епизода, совршено финале па да се му се исповраќам ко на 17тиот роденден.

Океј, небитно, нејќам да навлезам у глупостиве ионака. Да напишам мислење за епизодата за некад да се потсетам а вие небитни. Епизодата ме врати кога Серси седна на троно, тогаш најактивно навивав, толку религиозните ме напнаа што мислев Серси нема да преживее сезоната што финалето ми даде таков рилис што воопшто не ми беше проблем да чекам цела година нова епизода. А сакав само да преживее. Она СЕДНА на троно. Денес алчноста повторно си тлееше, дури да преживее до следната епизода ќе бев среќен. Но не, денес ѝ кажуваме чао на Лена, единствениот милф што у живот ме попалил, лав ту хејт карактер. Не знам каков крај јас најмногу посакував, ако веќе мораше крај, но сцената со Џејми би беше доволна. Која љубов човече, бидејќи немам сестра не е крипи да напишам рилејшншип гоалс, отварање направија со глумата. Исто и Џејми со Тирион, со троубек, со емоции со све. Ланистерци како фамилија беа бекбоунот на серијава со се Тајвин.

Дани (девито) не ми беше толку ужас. Едно, во интрото направија компилација и све наведуваше дека полудува со бурн дем ол сцени. Зошто? Ебате спојлерот. Друго, гледајќи голема слика низ некоја извртена призма, ја ова би го направил одма, без преговарање, чекање ѕвона, курци палци. Па после владеј праведно. Малку зло за поголемо добро кајнда муабет. Луѓето за тоа ја сакаа, знаеше круел да биде кога се мораше, на крај сакајќи на секој да угоди стана плишено мече. Ова денес за мене е Данерис, недефинирана девојка со недефинирана моќ. Пали душо, шо ќе ти гори срцето нека гори кингс лендинг. Разорна моќ на змејот, малку ја засенува прошлата епизода, бидејќи реално (не се пали берик, omg triple entendre) така треба да изгледа судир кај шо има змеј. Све беше совршено, астетика низ кроф, атмосфера мислев се гушев од чад. Савршенство беше градот, змејот и све измеѓу. Сноу сега ќе и скине срцето за жал, иако тоа го стори со предавството, сега на ред е и буквално. Не верувам Арја жабата која е глупа од прва сезона, толку да ја направаат мвп. Да изгореше, како што влечеа паралела со Сандо, ќе беше многу добро за мотивацијата за Џон, малку колатерална. Вака крајот со неа ми беше малку премногу. Иако изгледаше култно.

Клегејн боул мене ми беше небитен уште од најавата ама сепак исполнуваше сите стандарди, овој Сандо коа ја остави Серси да си прокуцка низ него беше ептен ГОАТ момент. Пред епизодата бев 2 од 3. Тим Станис, Серси и Варис бев. Сеа сум 0 од 3. И на крај да му посакам непријатна ноќ на актерот воедно и ликот Неурон кој умре у меме позиција. Кур да јадеш, не си човекот кој го уби Џејми Ланистер. Ебате пиратот опортунистички, која ти е бе мотивацијата да се занимаваш со Џејми. Абе иди пливај таму неколку сезони ко Гендри, крши нечии други планови

Мора да идам.

Простор за критика МОРА да постои. Ама не се патосувајте.
Сите знаеме шо праете измеѓу 3 и 9 секој понеделник сабајле ;)
Darling ima standardi.
Mozese ova da go pises namesto da se macis so referat. I pak, nisto ne kaza sho ja ne kazav, ja hejtam serijata od s05
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.086
Поени од реакции
8.135
Коа њот ќе почне да пишува на кирилица, you know shit got real.
колку толку се разбира кога ке напише нешто он, ама @Syn кога ке напише нешто мислам и он самиот нема да го свати постот што го напишал :D
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.237
Поени од реакции
41.559
колку толку се разбира кога ке напише нешто он, ама @Syn кога ке напише нешто мислам и он самиот нема да го свати постот што го напишал :D
vaka vlegov u temava radi tagov so ogled deka uste ne ja gleav epizodata
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.336
Darling ima standardi.
Mozese ova da go pises namesto da se macis so referat. I pak, nisto ne kaza sho ja ne kazav, ja hejtam serijata od s05
Дарлинг има комплекси. Ако сите ја хејтавме серијата од почетокот ти ќе воздигнуваше. Сакаш да глумиш дека си различна од сите останати.
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.156
Не можеа повеќе да ја запустат серијава :(
 

Kajgana Shop

На врв Bottom