Game of Thrones

Член од
14 април 2012
Мислења
31.547
Поени од реакции
62.458
Логично е да има олку дупки во сезонава, кога дејството требаше да се растегне во 2-3 сезони, ако знаеме колку бавно се движеше во првите сезони. Затоа се и временските дупки, кога стигнал овај ваму, онај таму, зошто нема долги разговори, се е скратено за да стават крај на серијава. Возиш со 20 на саат, креваш наеднаш 100 и удираш рачна, така му доаѓа отприлика.

Иначе мене ми беше добра епизодава, повеќето забелешки не ги ни приметив, ги прочитав овде, освен тоа што Јурон не реагираше за сцената со бебето на Серси, тоа ми беше голем превид.
Toa и не може да се ослови како превид, зашто сепак, Тирион направи 2-3 реда муабет со Кајбурн пред да дојде да збори со Серси, така да, Серси лесно можеше да каже дека Кајбурн му кажал на Тирион дур беа долу. Нели, Кајбурн му кимна со глава на Јурон дека оваа е стварно трудна, и знаеше.
 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
6.377
Поени од реакции
19.999
Да, и овој и кажа дека ќе им каже на сестрите. Она му кажа да не кажува никому, и така и само така ќе било ок, за да не го гледа ваљда ко непријател. Јасно и беше поставен ултиматумот нејзе.
И двете се исти со Серси, со разлика што Серси никогаш не глумела дека ја заболе за никој друг освен за нејзино добро.
Океј и? Не значи дека е клинички ненормална.

Инаку воопшто не е како Серси ама тоа е друга тема.
 
Член од
7 август 2010
Мислења
3.518
Поени од реакции
5.385
Нема ли реакции од анима мунди за оставањето на ghost од страна на Џон Сноу?
 
Член од
29 јануари 2012
Мислења
2.172
Поени од реакции
3.719
Иако сега сите очекуваме дека Арја ќе ја убие Серси и ќе комплетира листата, мислам дека нема тоа да се случи, што би рекле Д&Д, сите очекуваат, баш затоа нема така да направат.
ја убива и тоа како.
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Ужасно тажен расплет. Од нај грицкање нокти и паника за секој лик, успеаја да направат да ме боли кур што ќе се деси последните две епизоди.

Рестартирајте ја сезонава please, пробајте од ново.
 
Член од
4 август 2012
Мислења
158
Поени од реакции
57
Пророштвото на вештерката од шумата во врска со Cersei: ''Oh yes, you'll be queen, for a time, and then comes another younger, more beautiful!''

Cersei скоро стана кралица, а оваа во пророшството индиректно и вика дека нема многу да и потрае. Очекувам Денерис да е таа помладата, поубавата (Денерис во првата сезона имаше 14 години, сега има накај 22-24, додека Cersei како лик има скоро 40) е сега по која цена, ќе видиме. Малово наркоманче Бран може веќе знае што ќе се случи, само во оваа сезона се надевам дека ќе направи нешто, ќе ги активира тие чавките во поход, цело јато да ги иск'ват овие од Kings Landing, пошто Денерис слабо владее со dracarys-от, дури иритантно е.
 
H

HoT _iCe

Гостин
Сезона е free falling level99999999
Изгуби свакакв интерес за крај, освен оној ете, ќе гу догледам колко да заврши тај етапа од мој живот ама и покрај све, никад нема да биде у групу на ББ и Вајр, Сопранови колко сакав нека се пував на статистике, овај сезона е флоп од епски размери и не сфаќам како човек сас здрав разум уопште може да склови овакво нешто после 2 године паузу.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.547
Поени од реакции
62.458
Кур ми ти разбираш за пропадање у квалитет, нели гледаш дека серија е сама жртва на свој успех.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.237
Поени од реакции
41.559
Ликнало цело сценарио до крај, официјално е потврдено така да пазете се од '' теории '' на нетов.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom