FROM

Член од
15 јули 2009
Мислења
3.400
Поени од реакции
3.307
''From'' e серија која разоткрива мистерија за град во Америка кој ги заробува сите кои ќе влезат во него. Додека становниците се обидуваат да останат нормални барајќи излез од градот, тие мора да ја преживеат и страшната шума и страшните чудовишта кој излегуваат од неа кога сонцето заоѓа.
За сега има излезено една сезона од 10 епизоди. Потврдено е дека се снима и втора сезона која се очекува да излезе во 2023 година. Главен актер во серијата е Harold Perinneau, т.е Michael од серијата LOST.
Серијата после првите 10 епизоди ветува многу.

asdsq.jpg
 
Последно уредено:
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.102
Поени од реакции
8.168
после 3еп ја прекинав, многу драма малку мистерија
 
Член од
21 јануари 2022
Мислења
333
Поени од реакции
1.778
Треба да се има огромно трпение да се изгледа серијава, зашто дури на крајот од втората сезона се разјаснуваат некои работи. Инаку, препорака за љубители на хорор/драма жанрот, иако на моменти повеќе влече накај драма.
 

YuZe

Fortune favors the Brave
Член од
22 септември 2005
Мислења
1.138
Поени од реакции
871
Во последно жими оваа серија што е добра, заедно со King of Tulsa.

Све остало е 100 shades of ghey!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom