Friends

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.459
Поени од реакции
10.156
Си го изедов курот за глупоста што ја треснав во непопуларни мислења.
Сите 10сезони ги изгледав за 22 дена.Некој подобар? :D
Омилен лик-Рос Гелер,мамата негова кој лик. :cuc::cuc:

unagi.gif


Првото појавување му е со најепското хај. :LOL:

На крај на видеото,се гледа дека му е татко,нема промашај. :pos::pos:
 
Последно уредено:
Член од
14 февруари 2009
Мислења
474
Поени од реакции
1.665
Си го изедов курот за глупоста што ја треснав во непопуларни мислења.
Сите 10сезони ги изгледав за 22 дена.Некој подобар? :D
Омилен лик-Рос Гелер,мамата негова кој лик. :cuc::cuc:

Прегледај го приврзокот 181195


Првото појавување му е со најепското хај. :LOL:

На крај на видеото,се гледа дека му е татко,нема промашај. :pos::pos:
Сите 10 сезони ги изгледав за 6 ДЕНА. Лето 2009. Од петок до среда. BEAT THAT.
 
Член од
14 февруари 2009
Мислења
474
Поени од реакции
1.665
За прв пат?
Да. Претходно гледав рандом епизоди на ТВ, кога ќе начекав на македонските канали. А тогаш се сеќавам дека еден другар кој имаше акаунт на замунда ми ја спушти цела серија и се сеќавам дека таа недела врнеше нонстоп, па немав што да правам и во 6 дена ја изгледав цела. После тоа, ја повторувам секоја година. Од толку што ја сакам серијата, имам направено една интересна работа. Еднаш, ја изгледав цела серија забрзано (во 2 дена мислам), на 4х брзина, (може и повеќе) и запишував секоја сцена каде е снимена. Имам ливче каде имам запишано колку сцени каде се снимени - по сезона.
Следно ми е, кој колку реченици кажува во серијата :pos::pos::pos:
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Да. Претходно гледав рандом епизоди на ТВ, кога ќе начекав на македонските канали. А тогаш се сеќавам дека еден другар кој имаше акаунт на замунда ми ја спушти цела серија и се сеќавам дека таа недела врнеше нонстоп, па немав што да правам и во 6 дена ја изгледав цела. После тоа, ја повторувам секоја година. Од толку што ја сакам серијата, имам направено една интересна работа. Еднаш, ја изгледав цела серија забрзано (во 2 дена мислам), на 4х брзина, (може и повеќе) и запишував секоја сцена каде е снимена. Имам ливче каде имам запишано колку сцени каде се снимени - по сезона.
Следно ми е, кој колку реченици кажува во серијата :pos::pos::pos:
New Years Resolution ќе ми биде да имам оволку слободно време во животот :)
 
Последно уредено:

shumecha.tableta

Модератор
Член од
26 декември 2013
Мислења
3.320
Поени од реакции
17.764
Првото мислење годинава, чклап тука. :D Лани застанав до деветта сезона, едвај додржав да не ги догледам, за да ми остане бар една сезона, овака да си ја почнам годината со нив. :love: Само кога ќе ми текне дека е последна... :(
Чаре... пак од поново. :ROFLMAO:

Ај да чклапнам неколку сликички, за аирлија. :D














 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.551
Поени од реакции
52.343
Земав божиќниве да ги гледам, ама цело време ми текнува да сменам сезона после 3-4 изгледани епизоди :D
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.503
Поени од реакции
11.570
Е_ати младината и тие кои израснале вакви дегени. :tapp:

Кога едно вонвременско телевизиско ремек дело како Пријатели ќе го етикетираат како расистичка, бела, сексистичка серија, тогаш повеќе од очигледно е дека си имаш работа со цела генерација на дегени.

Still Friends? The trouble with old sitcoms
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.124
Поени од реакции
15.950
Ако за Френдс праат вака, не знам што би праеле со Сајнфелд (појако ремек дело, извинете) и сите коментари за сите врсти на луѓе таму, со сите битни термини, зезање, исмевање и ситуации.
За среќа, Френдс е поактуелна, па не ја чепкаат другава.
Затоа сега скоро сите комедии од УСА се срање (со чест на исклучоци), се е станато политички коректно, што во старт го сјебува хуморот.
 
Член од
7 јули 2013
Мислења
1.462
Поени од реакции
9.180
Ако за Френдс праат вака, не знам што би праеле со Сајнфелд (појако ремек дело, извинете) и сите коментари за сите врсти на луѓе таму, со сите битни термини, зезање, исмевање и ситуации.
За среќа, Френдс е поактуелна, па не ја чепкаат другава.
Затоа сега скоро сите комедии од УСА се срање (со чест на исклучоци), се е станато политички коректно, што во старт го сјебува хуморот.
Мене пак ми е многу чудно како само 'It's always sunny in Philadelphia' опстојува 12 сезони,а продолжена е за уште две,во вакво политички коректно општество каде што треба многу да внимаваш за да не бидеш етикетиран како расист,сексист и тн.Тие што ја имаат гледано таа серија ќе сфатат за што мислам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom