Friends

H

HoT IcE

Гостин
Ја до ден денес од ситкоми само Friends, Two and Half a Men и Californication имам гледано, сериите како HIMYM и остали да не ги набројувам нема никогаш да ги гледам затоа што се бледа копија на таткото на овој тип на комедија - Friends. А и баш памтам пред некое време налетав на HIMYM на еден канал и ко почнав да ја гелдам, напорна ми стана бе. Ја нема таа хемија помеѓу ликовите и оние Inner jokes како на Чендлер и Џои. Серијава е перфекција, мелем за душа.
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.124
Поени од реакции
15.950
Ја до ден денес од ситкоми само Friends, Two and Half a Men и Californication имам гледано, сериите како HIMYM и остали да не ги набројувам нема никогаш да ги гледам затоа што се бледа копија на таткото на овој тип на комедија - Friends. А и баш памтам пред некое време налетав на HIMYM на еден канал и ко почнав да ја гелдам, напорна ми стана бе. Ја нема таа хемија помеѓу ликовите и оние Inner jokes како на Чендлер и Џои. Серијава е перфекција, мелем за душа.
Оваа How I met your mother, не да ми е напор, јас не сфаќам како стигнала до колку сезони и да има.
Подосадно нешто, амин.
 

*Slash*

Comfortably Numb
Член од
31 јули 2008
Мислења
758
Поени од реакции
1.207
Серијата е закон :D Kako пто пиша веќе некој погоре, другите ситкомс после оваа се некако бледа копија. Иако има 10 сезони останува интересна до самиот крај. Мада единствено во серијава (која ја имам гледано целосно и/или на делови 3-4 пати:D) не ми се свиѓаше моментот со Рејчел и Џои. Некако уште од почетокот се форсира Рос за неа, и така има хемија меѓу нив. Не знам зашо го праеле делот кај што се мотка она со Џои.:)




:pos:[DOUBLEPOST=1397079670][/DOUBLEPOST]Серијата е закон :D Kako пто пиша веќе некој погоре, другите ситкомс после оваа се некако бледа копија. Иако има 10 сезони останува интересна до самиот крај. Мада единствено во серијава (која ја имам гледано целосно и/или на делови 3-4 пати:D) не ми се свиѓаше моментот со Рејчел и Џои. Некако уште од почетокот се форсира Рос за неа, и така има хемија меѓу нив. Не знам зашо го праеле делот кај што се мотка она со Џои.:)




:pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom