Friends

Член од
17 август 2005
Мислења
30
Поени од реакции
0
а некој да пише кај може да се најдат сите серии на македонски јазик ...фала многу
 

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
Јас колку што разбрав утре ќе биде последната епизода така?
 

*P|nK_G|rL*

~Pretty in Pink~
Член од
21 мај 2006
Мислења
761
Поени од реакции
5
Ахам убаво си разбрала :) Утре ке биде последната епизода :( за жал нема више да ги гледам :(
 

Вампирката

Well, I tried to say there's nothing wrong with me
Член од
20 мај 2006
Мислења
3.819
Поени од реакции
95
Sum gi izgledala site serii do edna i mnogu gi skam i pak gi gledam...posebno mnogu go sakav JOY i sea ja gledam negovata serija...zakon e
 
D

D_NazGUL

Гостин
Дефинитивно Пријатели се закон. Ги имам гледано 7-8 пати дури и ги нарачувам оригиналните ДВД-а од САД, веќе ги имам 1 и 2 сезона. Најкул од се е тоа што има некои сцени кои ги крателе, а овде ги има. Нормално сцени кога Чендлер добива испади на оригинален хумор кој те тера едноставно да паузираш и да се прегазиш од смеење.
Да Чендлер ми е дефинитивно најкул, со исклучок на периодот кога се лечеше од алкохол и апчиња и беше ненормално дебел и не учествуваше баш многу многу у епизодите.
Инаку се збори дека ќе доснимаат уште некоја епизода (дај боже)

http://www.tvsquad.com/2006/01/22/friends-gets-new-life-at-nbc-breaking-news/
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
D_NazGUL напиша:
Дефинитивно Пријатели се закон. Ги имам гледано 7-8 пати дури и ги нарачувам оригиналните ДВД-а од САД, веќе ги имам 1 и 2 сезона. Најкул од се е тоа што има некои сцени кои ги крателе, а овде ги има. Нормално сцени кога Чендлер добива испади на оригинален хумор кој те тера едноставно да паузираш и да се прегазиш од смеење.
Да Чендлер ми е дефинитивно најкул, со исклучок на периодот кога се лечеше од алкохол и апчиња и беше ненормално дебел и не учествуваше баш многу многу у епизодите.
Инаку се збори дека ќе доснимаат уште некоја епизода (дај боже)

http://www.tvsquad.com/2006/01/22/friends-gets-new-life-at-nbc-breaking-news/
braced aj kazi od kaj si
ako si blisku barem nekako da mi gi pratis (kopiraj mi gi)
ke platam jas za sve i posta i CD i sve i baksis i bonus :)
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.073
И јас разбрав дека планирале да снимаат уште некоја серија ама моника наводно не се согласила
 
D

D_NazGUL

Гостин
Г е Џ о напиша:
И јас разбрав дека планирале да снимаат уште некоја серија ама моника наводно не се согласила
Целата работа е во суштина замрсена, веќе ништо не се разбира од вестиве. На крајот испаѓа дека е само гласина во прашање. Наводно Рос е тој што не би сакал воопшто ни да разговара за продолжување со снимање:
He seems completely unaware of widespread reports that the six of them will be reunited in a 90-minute special, and is adamant it won't happen. "That's the first I've heard of it," he says, looking surprised. "I don't think there will ever be a Friends reunion. Honestly, we've never even talked about it - not once. And I can't imagine why we'd do it." As he is quick to acknowledge, no one needs the money. "I can't speak for the whole cast," he adds, "but for me it was what it was and it's like, I don't wanna mess with it, I don't wanna taint the memory of it. It was such a great memory of how we went out, how it ended, such a good feeling. I'd rather not mess with it, just let it be."
Бидејки ова е превземено од www.friendscafe.org неможам да кажам колку е точно но еве ви и еден линк каде на некој начин горе кажаното го потврдува и LISA KUDROW:
http://contactmusic.com/new/xmlfeed.nsf/mndwebpages/kudrow friends reunion hampered by male cast member_26_03_2006
Јас лично би сакал да видам барем уште некоја епизода од Пријатели па да не претерам и некоја сезона ако може. Навистина даваат една идеална слика за тоа што се вистински пријатели и кога би можеле сите ние тоа во животов да го искористиме барем малку би бил многу среќен, али...
 
D

D_NazGUL

Гостин
Crazy P0Y0L напиша:
braced aj kazi od kaj si
ako si blisku barem nekako da mi gi pratis (kopiraj mi gi)
ke platam jas za sve i posta i CD i sve i baksis i bonus :)
Мајсторе од Скопје сум јас. Ај продолжи со ПП.
 
Член од
8 август 2006
Мислења
3
Поени од реакции
1
zakon serija zakon glumici ali lisa e smesna uste na prv pogled i cel den da ja gledam cel den ke sa smeam
 

Judge†Dread

Undercover Brother
Член од
28 март 2007
Мислења
290
Поени од реакции
1
FRIENDS

Da ne gi zaboraivte Friends. Gi povikuvam site obozavateli na dobriot humor
da se potsetime na najgledanata serija vo SVETOT.:tv:
 
Член од
16 март 2007
Мислења
317
Поени од реакции
20
Definitivno nesto sto duri i da si najneraspolozen ke te raspolozi.Alal da im e.Mene mi bea omileni Joi i Monika.
Super se!!!!
 

Saiya Jin

Dizzy Fingers
Член од
26 април 2006
Мислења
1.266
Поени од реакции
10
Abe osven perfekcija nemam drugi zborovi za niv :) podobri zdravje. Skoro sekoj den gi gledam i sigurno site sezoni nad 3-4 pati sum gi izgledal. I omilen mi bese Chandler
 

Kajgana Shop

На врв Bottom