Friends

Член од
10 февруари 2006
Мислења
5
Поени од реакции
1
lele kolku fi sakam site bea kooooooollllllll. m pravea dolgo vreme drustvo i mnogu pati sum se mocala od smeene. posebno koga cendler i gi skrsi ciniite na monika ,site mi bea prekrasni i edinstveni
 
Член од
21 јануари 2006
Мислења
10
Поени од реакции
1
FRIENDS SIMPLE THE BEST stvarno najbolji se ni dvojki ni nikoj drug ne moze da im se doblizi a pa ne kamoli simsonovi ehehh SMESKI
 

MarthaGraham

Олд Скул
Член од
21 ноември 2005
Мислења
673
Поени од реакции
8
Ако има една единствена (наводно комична) серија што ми е тотално идиотска, со најлошиот можен амерички хумор, шо после секоја смешка ме остава 5 минути во длабоко размислување што тоа беше смешно во дадената ситуација (на моменти се прашувам да не е проблемот во мене), кај што самите карактери ми се толку глупо осмислени и изградени и ми идат на живци (особено Фиби на пример) тоа е ФРЕНДС. Не читав све од почеток на темава, ама според тоа колку луѓево гледаат Френдс претпоставувам дека сум единствена со негативно мислење. :icon_lol: Па мора некој да разбие монотонија.
 

Dani^^^

Femme fatale
Член од
8 април 2005
Мислења
1.831
Поени од реакции
21
Неам некое мислење за Пријатели.Не ми се -најбољи- не ми се ни ептен дебилни онака нешто у средина колку за пополнување време.Според мене имало милион пати подобри серии од таа како на пример Третиот камен од сонцето!Е таа серија више рулз!Исто и Вил и Грејс!
Во Пријатели ме нервира смеењето од позадина што иде и кога треба и кога не треба.Некогаш-како што кажа Марта-ме става на мисла неколку минути "Што уствари беше смешно?!".Ја гледам кога ќе ја фатам на ТВ и никад незнам у кој термин точно иде па затоа никад не сум ни седнала специјално за серијата.
Од 1-10 хммм...4ка максимум од мене
 
Член од
16 февруари 2006
Мислења
76
Поени од реакции
5
pa po nekogas koga slucajno ke ja nacekam na tv gledam i uzivam.
serija za opustanje definitivno..
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Леле ги земав пред некој ден сите сезони да 5 dvd-ja.Нема што не се нормални
 

Sandra

wicked
Член од
24 август 2005
Мислења
1.490
Поени од реакции
224
sum gleala sum pregleala i pak sum gleala :D AHIAahaIaH (= i Phoebe najnogu mi se svijga.. posho vistina budala e ne od sho se pravi (((((((((= ta i Joey vo par .. bi bilo ZAKON .. AHiahaiAh (=
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Ama bukvalvo nemaat utnato ni edna epizoda bravo za kreatorite.
 
Член од
19 јануари 2006
Мислења
186
Поени од реакции
1
Friends se super ...
Najubava serija na site vreminja..
SuPEr
 
Член од
20 декември 2005
Мислења
876
Поени од реакции
1
Da mn jaka serija samo steta sto ne se smina veke ... neso neli imase predlog pak da snimaat ali AS!
 

Mädchen

Smile
Член од
31 мај 2006
Мислења
1.571
Поени од реакции
38
E stvarno se jaki.Sakam da gi gledaam pak site od pocetok do kraj
 

Ann.

Queen of Nature
Член од
27 април 2006
Мислења
504
Поени од реакции
50
Дефинитивно најдобрата серија до сега....други не гледам...ама Friends не пропуштам :)
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Mi bea interesni ama posle nekoe vreme mi dojde preku glava od niv zasto nasive televizii posle sekoja dadena sezona gi davaa pak site epizodi od pocetok taka da nekoi epizodi gi imaat dadeno 20 pati niz godinive pa i ne zalam preterano po niv.
 
Член од
1 мај 2006
Мислења
371
Поени од реакции
2
Friends mi e omilena serija i mnogu si ja sakam sekoja epizoda jas se kinam od smeja najmnogu me raspolozuva ,a gi sakam site glumci site se super.
 

*P|nK_G|rL*

~Pretty in Pink~
Член од
21 мај 2006
Мислења
761
Поени од реакции
5
Joey i Phoebe mi se najotkaceni. Pa posle Chandler i Monika. A eve i nekoi izvadoci od niv ama na angliski

Neso za Ross:

Ross is Monica's brother and sometimes Rachel's boyfriend. He is a paleontologist at the museum of natural History of New-York. At the beginning, his wife Carole left him for another woman. Since, the secondary school, he has loved Rachel who is Monica's friend but Rachel doesn't know that. Then, to forget his misfortune, he adopted a monkey "Marcel". Later on, he was with Rachel but Chloј provoked their breaking off. At the end of the 4th broadcast, Ross got married with Emily but she forbade Ross to meet Rachel (she must have been very jalous !). Ross didn't agree with her consequently, they separated. Since this event, Ross had some flirts but he still loved Rachel. Since the beginning of the 6th broadcast, he taught in the FAC. The broadcast 7 is based on his relations with the other friends. Rachel who is pregnant lives in her home however they were only friends. Then, he learnt that Joey was in love with Rachel. As a result he agreed to give a chance to Joey.

Friends 's shooting takes place in Burbank, in the suburbs of Los Angeles. But the serial is supposed to take place in New-York. The production uses techniques in order to make the audience believe that. First, the actors refer to different place of New-York. For example, Joey watches hockey matches in Madison Square garden or Rachel and Phoebe run in Central Park. Then, the set designers tries to set up typical New-Yorkers decors. For example, the Central Perk is a pub in the serial. Actually, it doesn't exist, it is a reconstitution of a typical pub of Greenwich village. The apartments of Rachel, Monica, Chandler and Joey are situated at the crossroads of Bedford and Grove in New-York.




 

Kajgana Shop

На врв Bottom