Football Manager 2014

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Ламберт иако има 33 години, кај мене уште растура со голови, но кога тогаш, ќе падне во форма. Го имам Видра во тимот и дали може тој да биде соодветна замена со тоа дали ќе стане константен напаѓач. нешто што навистина многу ми треба? До сега што сум го играл, дава голови но не е толку константен иако во серија неколку натпревари го ставав во нападот. Дали имате друг предлог за напаѓач за Саутемптон?
Не е константен ама ич. Пробај со Hervin Ongenga & Angelo Henriquez.
 
Член од
9 март 2009
Мислења
999
Поени од реакции
392
и јас имав ваков проблем при пуштање на играта , прочитај на странава може ќе ти помогне да решиш проблемот
http://forum.kajgana.com/threads/football-manager-2014.69908/page-72
Ја средив играта фала многу,ја симнав од Замунда, али апдејдот не го инсталирав го направив само кракот и сега си работи супер.
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.654
Поени од реакции
9.235
Ламберт иако има 33 години, кај мене уште растура со голови, но кога тогаш, ќе падне во форма. Го имам Видра во тимот и дали може тој да биде соодветна замена со тоа дали ќе стане константен напаѓач. нешто што навистина многу ми треба? До сега што сум го играл, дава голови но не е толку константен иако во серија неколку натпревари го ставав во нападот. Дали имате друг предлог за напаѓач за Саутемптон?
Форсирај го и Родригез. Јас го играм и лево и десно (со inside forward инструкција), но кога го играм како шпиц дава голови. Го купив Jordan Ayew од Марсеј, го ставија на трансфер листа за 10м и ми е одличен.
 
Член од
12 март 2010
Мислења
203
Поени од реакции
74
За крила моја препорака Iker Muniain и Lucas Moura ораат по терен и двајцата.

Ја средив играта фала многу,ја симнав од Замунда, али апдејдот не го инсталирав го направив само кракот и сега си работи супер.
Сега можеш и последниот апдејт да го ставиш 14.2
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Форсирај го и Родригез. Јас го играм и лево и десно (со inside forward инструкција), но кога го играм како шпиц дава голови. Го купив Jordan Ayew од Марсеј, го ставија на трансфер листа за 10м и ми е одличен.

Родригез го играв доста ама некако разочарува сезонава, едвај 5 гола има од 20 настапи, за разлика од минатата кога имаше 16 гола од 22 настапи. Како лев inside forward го играм најчесто Рамирез а десно Лалана и ги ротирам повремено двајцата или пак место нив ги ставам еден Хилт и Варгас (кој го собрав гага од Наполи ама само како повремена резерва е добар). Мора да средам нападот само, средината и одбраната ми се зацементирани за години во иднина а голман го собрав Тер Стеген и си немам гајле.
 
Ф

Флеш

Гостин
Родригез го играв доста ама некако разочарува сезонава, едвај 5 гола има од 20 настапи, за разлика од минатата кога имаше 16 гола од 22 настапи. Како лев inside forward го играм најчесто Рамирез а десно Лалана и ги ротирам повремено двајцата или пак место нив ги ставам еден Хилт и Варгас (кој го собрав гага од Наполи ама само како повремена резерва е добар). Мора да средам нападот само, средината и одбраната ми се зацементирани за години во иднина а голман го собрав Тер Стеген и си немам гајле.
Бро дај тактика шо користиш ме интересира .... ?!
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.654
Поени од реакции
9.235
Родригез го играв доста ама некако разочарува сезонава, едвај 5 гола има од 20 настапи, за разлика од минатата кога имаше 16 гола од 22 настапи. Како лев inside forward го играм најчесто Рамирез а десно Лалана и ги ротирам повремено двајцата или пак место нив ги ставам еден Хилт и Варгас (кој го собрав гага од Наполи ама само како повремена резерва е добар). Мора да средам нападот само, средината и одбраната ми се зацементирани за години во иднина а голман го собрав Тер Стеген и си немам гајле.
Ротација брат...Мене кога ќе ми распали еден период го форсирам, кога ќе видам дека не оди одам со друг напаѓач па така.
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.654
Поени од реакции
9.235
^^ Пробај на местото на Ward-Prowse да го ставиш Wanyama, a на местото на Wanyama стави го Schneiderlin со deep lying playmaker и Ward Prowse понапред со advanced playmaker. Schneiderlin ротирај го со Jack Cork и Davies, а некогаш играј го и на позиција на Wanyama. И кај Lallana играј го и Jay Rodriguez, а можеш да пробаш и од младите со Lloyd Isgrove, добро се развива. Исто ко плеј можеш да ги играш и Lallana и Ramirez. Мој совет, ако не го има купено некој Ricky Alvarez од Интер лапни го со време, не бара плата голема, а за 3-4м можеш да го земиш. Тогаш десно пробај го место Ramirez одлично ќе се покажи. Исто бочно можеш да ги позајмиш Zaha i Scott Sinclair, нема да имаш некој проблем.
 
Ф

Флеш

Гостин
Дечки како да спречам примање на голови со пас .... имам навистина навистина висок процент ....Од корнер го решив,навистина помогна со Defending Corner , со додавање на уштен еден на Near Post и уште еден на Far Post ... Ми останаа уште тру балс ....

Screenshot_1.png

Screenshot_2.png Screenshot_3.png
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
За тоа срањето со лажни имиња на играчи и на менаџер (btw ме крстија Jorris Doumiati) нема друго чаре освен да се симнува целосно нова верзија? Нешто само нов крак да се инсталира, пробал некој?
 
Член од
9 март 2009
Мислења
999
Поени од реакции
392
За крила моја препорака Iker Muniain и Lucas Moura ораат по терен и двајцата.



Сега можеш и последниот апдејт да го ставиш 14.2
Се мислев и јас дали да го ставам,али си реков да не прави после пак некој проблеми да ја терам вака.. сега за сега ќе ја терам вака,па ќе видам понатаму може ќе го ставам.
 
C

Castiel

Гостин
Моментално играм за да освојам што е можно повеќе лиги и купови низ светот... 2021 година сум до сега освоив EPL и Фа куп со тотенхем, Серија А и Куп италија со милан, Германска лига и куп со Баерн, Прошла сезона осовив куп со бенфика и сезонава на добар пат сум и лигата да ја осовам...од лигите ќе ми останат Франција и Шпанија...е сега дајте некои идие кои лиги се поинтересни за играње за да ги додадам да освојувам од кога ќе освојам и последниве 2 лиги...
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Моментално играм за да освојам што е можно повеќе лиги и купови низ светот... 2021 година сум до сега освоив EPL и Фа куп со тотенхем, Серија А и Куп италија со милан, Германска лига и куп со Баерн, Прошла сезона осовив куп со бенфика и сезонава на добар пат сум и лигата да ја осовам...од лигите ќе ми останат Франција и Шпанија...е сега дајте некои идие кои лиги се поинтересни за играње за да ги додадам да освојувам од кога ќе освојам и последниве 2 лиги...
Холандија, Русија, Белгија, Шкотска.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom