Football Manager 2011

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.237
Поени од реакции
41.559
Eпа ако не го среди и пачот алт таб проблемот, пробајте најдете крак за да ја играте без цд ( без маунтнување со даемон тулс ), тогаш не верувам дека ке крашнува.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Сосе крак ја играм и сосе новиов пач :)
 

Ивица ЈМК

Forza Juve Per Sempre!!!!
Член од
28 март 2010
Мислења
1.399
Поени од реакции
270
Јас чекам да ја досредам негде накај следната недела да искочи некој добар skin и да ставам facepacks,logopacks,kitspacks и некој фајл во sounds и после да речам дека е онака топоваќа.:smir:

--- надополнето ---

Сосе крак ја играм и сосе новиов пач :)
дај бе линкче за крак у пп.:pipi:
 
Член од
15 ноември 2008
Мислења
5.730
Поени од реакции
11.565
Изглеа ќе треба да ја симнам оваа Reoladed - Proper од Замунда а?
Го инсталирав пачов на рускава и сега неможам да ја уклучам.
 

Ивица ЈМК

Forza Juve Per Sempre!!!!
Член од
28 март 2010
Мислења
1.399
Поени од реакции
270
Изглеа ќе треба да ја симнам оваа Reoladed - Proper од Замунда а?
Го инсталирав пачов на рускава и сега неможам да ја уклучам.
ааа друже не фаќа на таа/пишува на официјалната страна.ама ќе имало и за таму пач пишуваше.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.237
Поени од реакции
41.559
Сега ги разгледувам работите што пачот ги оправа

- Also made players less likely to shoot too early when clear on goal
- Reduced shots taken from distance when opportunity is there to take ball on further towards goal
- Slight tweak to accuracy of shots in clear cut chance positions

Би требало почесто да паѓаат голови од зицер ситуации, јас разбирам дека и во реалноста тие се промашуваат, но тоа не е случај во 15 меча по ред, финишинг под 15ка и скоро и неизводливо е гол да се даде, кај мене имаше случаји и каде играчот пенал ситуација 5 метра странично го промашува голот.

п.с. Гледам и на SI форумот се жалеле за истово, ја тек утре ке го изиграм менаџеров со пачов па ке дадам коментар дали сеуште се или не се случај честите промашувања.

--- надополнето ---

Изглеа ќе треба да ја симнам оваа Reoladed - Proper од Замунда а?
Го инсталирав пачов на рускава и сега неможам да ја уклучам.
Симни си крак од некаде.
 

Ивица ЈМК

Forza Juve Per Sempre!!!!
Член од
28 март 2010
Мислења
1.399
Поени од реакции
270
еве багче.
Губам од милан 0-1 и ставам 3 напаѓач во случајов амаури негде измешу двата напаѓачи и играм формација 4-3-3.Бонучи добива црвен,го вадам кваљарела и ставам одбрана ринаудо и местото на кваљарела останува празно а амаури (средина напад) и дел пиеро (лево напад) не се поместуваат надесно.:toe:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.237
Поени од реакции
41.559
еве багче.
Губам од милан 0-1 и ставам 3 напаѓач во случајов амаури негде измешу двата напаѓачи и играм формација 4-3-3.Бонучи добива црвен,го вадам кваљарела и ставам одбрана ринаудо и местото на кваљарела останува празно а амаури (средина напад) и дел пиеро (лево напад) не се поместуваат надесно.:toe:
На последниов пач ???
Зашто тоа е 1 од поголемите багови, оној за кој зборев со измените.
И ти нели ја имаше на релоадед верзијата, така разбрав од претходните страни, што ке ти е крак ( гледам горе бараш ), неговиот е таман.

п.с. Иначе мене уз ваков случај ми се измеша цела тактика, и Занети, незнам како, напаѓач ми играше а го ставив бек да игра, тотален хаос на терен а со Рома гости играв.
 

Ивица ЈМК

Forza Juve Per Sempre!!!!
Член од
28 март 2010
Мислења
1.399
Поени од реакции
270
На последниов пач ???
Зашто тоа е 1 од поголемите багови, оној за кој зборев со измените.
И ти нели ја имаше на релоадед верзијата, така разбрав од претходните страни, што ке ти е крак ( гледам горе бараш ), неговиот е таман.
да да на последниот пач.
за краков не ми се пушташе без да го маунтнам фајлот.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
п.с. Иначе мене уз ваков случај ми се измеша цела тактика, и Занети, незнам како, напаѓач ми играше а го ставив бек да игра, тотален хаос на терен а со Рома гости играв.
И кај мене така прави, Еванс ми е наместен на напаѓачки корнери да ми седи назад а тој цело време е напред на прва статива (таму е наместен Видиќ), 5 гола од корнер има дадено а 7мо коло сум.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.237
Поени од реакции
41.559
^
^
Добро ја погрешно те сватив, мислам дека мораш самиот да ги поместиш зашто така ке си останат како што биле и со тројца наместени, автоматски и лани и сега не се поместуваат.
 

Ивица ЈМК

Forza Juve Per Sempre!!!!
Член од
28 март 2010
Мислења
1.399
Поени од реакции
270
^
^
Добро ја погрешно те сватив, мислам дека мораш самиот да ги поместиш зашто така ке си останат како што биле и со тројца наместени, автоматски и лани и сега не се поместуваат.
ги поместувам јас ама нели онака ќе си дојдат прилично на средина,ова не останува голема празнина на средната позиција во нападот.ај баш некој ако се најде во вкава ситуација нек проба.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.237
Поени од реакции
41.559
ги поместувам јас ама нели онака ќе си дојдат прилично на средина,ова не останува голема празнина на средната позиција во нападот.ај баш некој ако се најде во вкава ситуација нек проба.
Ја 2 години ја играм истата тактика, сега истата само ја ископирав у фолдерот за 11ката, 4-1-2-3, со тројца централно во напад, ке ти се поместат само ако оној у средина добил црвен, а ако се повреди пример некој десно или лево, или добие црвен, тогаш си остануваат таму каде што се оној централно и оној странично што игра. Не е тоа баг, сам треба да ги подесиш потоа каде да играат.

Инаку, сакате да кажете дека исо фајлот мора да биде пристутен со новиов пач ? Зашто нели на релоадед верзијата со кракот тоа не го бараше ...
 
Член од
7 јануари 2009
Мислења
679
Поени од реакции
30
Во врска со пачовите, Мајлс изјави дека вториот пач е во декември, а третиот Февруари/Март(со зимски трансфери).
 

Ивица ЈМК

Forza Juve Per Sempre!!!!
Член од
28 март 2010
Мислења
1.399
Поени од реакции
270
Ја 2 години ја играм истата тактика, сега истата само ја ископирав у фолдерот за 11ката, 4-1-2-3, со тројца централно во напад, ке ти се поместат само ако оној у средина добил црвен, а ако се повреди пример некој десно или лево, или добие црвен, тогаш си остануваат таму каде што се оној централно и оној странично што игра. Не е тоа баг, сам треба да ги подесиш потоа каде да играат.

Инаку, сакате да кажете дека исо фајлот мора да биде пристутен со новиов пач ? Зашто нели на релоадед верзијата со кракот тоа не го бараше ...
си го бара исо фајлот.ае све му ебам.сеа ќе треба крак за пачов пошо кракот е 11.0 а пачов е 11.1 верзија.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom