Football Manager 2010

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Нов пач? Трансфери повреди такви работи. :)
 

Lovec

http://trophymanager.com/
Член од
14 февруари 2010
Мислења
65
Поени од реакции
1
i jas ja igram makedonskata liga ali slabo se zimaat igraci najjak do sega sto go imam zemano taka popoznat e penant ali sega i nego go prodavm redovno si igram vo fazata po grupi vo posledno vreme vo LS pa i ja minam ali naiduvam odma na teski protivnici inace igram so Makedonija GP
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Ako moze nekoj da mi kaze kako se instalira patchot 10.3.0
Ја инсталираш играта, кликаш два пати на пачот, екстракт или инстал пишуваше не сум сигурна, чекаш да заврши, ок, палиш играта, new game, селектираш 10.3.0 и тераш :)
 
Член од
15 јули 2010
Мислења
9
Поени од реакции
1
дечки малце офф пост, ама ќе ми извините. Сакам да прашам дали некој ја игра Championship Manager 2008, или пак ја има играно, и дали има користено едитор за таа игра, како се инсталира и како функционира тој. Поздрав...
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.428
Поени од реакции
13.816
Summer Transfer update 2010 Across the World V8

V8 Changes
- New 25-man squad rule for EPL added
- Over 76,000 changes since v7 - Nearly all from the new Prem rule
- Champions League edited EG.. Zilina and Cluj and Bursaspor Added and more
- More transfers from deadline day EG Robinho, VD Vaart, Hleb, Konchesky ETC
- All suggestions added
- Taken away / added more injuries
- More CA/PA Changes
- Players ceated mostly youth that people have suggested and a couple of japanese and korean EG Jong Tae-se
- All The Usual 
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
V7 Changes
- Over 4500 changes since v6
- More Leagues Added like Scotland, Belgium, Italy, France, Holland, Spain and Bulgaria
- More transfers like Ireland – A.Villa, Milner – M.City, Ozil - Madrid ETC
- All suggestions added
- Taken away / added more injuries
- More CA/PA Changes
- Players ceated For example: Endo and Shinji Kagawa, and any more
- All The Usual 

Installation Instructions:
Save it straight to Documents/Sports interactive/Football manager 2010/ Editor data
YOU DO NOT NEED TO UNZIP IT

When Downloading this PLEASE LEAVE FEEDBACK and RATE FILE i need to know mistakes / changes you would like me to make

Problems! :
1. If you cant select leagues its because you havent got official 10.3 update no other reason
2. you only have to download this version not all the others aswell
3. if you ahvent got any editor data folder you installed game wrong!
4. Genie scout or other programs simliar i dont think will work as it a different official update genie scout was created for
5. Before you say iknow liverpool are not in any eurpoean competition! there a fault that im trying to do my best to work out, sorry for any inconvinience

http://hotfile.com/dl/67238961/b46a4e2/Summer_2010_Update_by_LFCMarshall.zip.html

И уште еден

DK - Summer Transfer Database Final - Beta

Here i am adding my last beta updates before final release. i have included all major transfer activity across the world. with this update i have added New EPL Rule System (Updated) with entire English league System. however this update will not be the perfect one so i do request you all to leave your suggestions and ratings.

HIGHLIGHTS

* ALL Major Transfer Activity Across the World until 3-09-10
* New EPL Rule Updated Version with Entire English Football System.
* Players add from Asian Region Especially from JAPAN & KOREA
* Resolve the problem of FA CUP Seeding with EPL Teams.
* All Latest Updates until 3-09-10 Plus all modifications made after getting suggestions for yesterday's post.


NEGATIVE THINGS

* I do all these updates myself (alone) so i couldn't concentrate on particular teams or League so may be you will find some faults. so please leave all yours comments and suggestions.
* I have tried my maximum to give for this UPDATES and about EPL Rule. somehow it's completed 75% realistic order.


I do say thanks to everyone who gave valuable information to help for this database making.

http://hotfile.com/dl/67239454/cb7967a/DK_Summer_Updates_-_FINAL_EDITION_Beta.zip.html
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
Некогаш знам некои натпревари да му оставам на асистентот, а јас на одмор да идам и кога се враќам гледам добри резултати извадил. Не сум му наредил што играчи да користи ниту што тактика да има. Дали некој знае како да проверам што тактика и играчи употребувал на тие натпревари ?
 
С

сашенко

Гостин
Некогаш знам некои натпревари да му оставам на асистентот, а јас на одмор да идам и кога се враќам гледам добри резултати извадил. Не сум му наредил што играчи да користи ниту што тактика да има. Дали некој знае како да проверам што тактика и играчи употребувал на тие натпревари ?
Мислам дека иста користи.А иначе неможеш да провериш која тактика користел.
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
7.733
Поени од реакции
7.549
Не користи иста тактика освен ако ти не му кажеш, а иначе може да провери, кликни на асистентот и види му Preferred Tactic.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.215
Поени од реакции
41.301
Некад ја користи истата тактика и без ти да му кажеш, но некад и својата, но само можеш да видиш каква е формацијата што ја користи, но не и оние сетинзи на истата ...
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.729
Поени од реакции
9.712
Има опција кога одиш на одмор, бираш дали да ја користи твојата тактика или да игра со негова, твоите селектирани играчи или тој да селектира играчи кои ќе играат (тука спаѓа и клупата секако)...

Ретко ме заменувале асистентите (само кога е првенството готово, доколку имам загарантирано место на табелата а ме мрзи да играм...:) ), највеќе затоа што знаеле да заебат прес конференции, па анхепи статус на играчот, па заебанции, комплименти треба да им делам, нови договори енд стаф...
 
С

сашенко

Гостин
Ептен ретко ме мења асистентот.Си уживам и да давам прес конференции и да си ги водам сите работи сам.Пријателските сам си ги договарам и договорите со играчите исто.Има опција за овие работи да ги прави асистентот ама јас си имам свој начин на работа и си влегувам во филмови и си терам по мое.Младинскиот тим друг тренер го води ама јас имам доста зимано млади играчи за во тој состав така да 50% U20 тимот е од мене составен.Мерак ми е сите работи во тимот јас да си ги правам и по моја виизја да иде се.Не ми се свиѓа што кај тренинзите може да се мести интензивност на тренинг а не што да тренира како 2005 што имаше мислам.Си бираш што да тренираат а не вака само колку интензивно напаѓање, колку шутирање и др срања.Ептен е лесно вака нема ризик.Немаш слобода кај тренинзите многу.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom