Football Manager 2010

Член од
14 јануари 2008
Мислења
4.251
Поени од реакции
909
И како ви е интересно да играте со готова тактика и со импортиран shortlist и тренинг ?!?!
Шо праите вие во играта ? Само space мавај и нека игра тимот.....
Имате пријателски натпревари, тогаш барај си ја правилната тактика и позиции за играчите... барање на таленти е едно од најинтересните работи во FM... соодветни тренери, скаути .....:toe:
Вие ке напраите растур 3-4 сезони со некој тим, па после зимаш друг одпочеток па пак симнувај тактика и тренинг за тој тим и прај растур додека не ти здосади... :tapp: Да ти е мерак да играш :icon_eek:
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
И како е со пачот??? Или исто!!?
 
Член од
7 мај 2009
Мислења
5
Поени од реакции
0
провери си пп :)
proveriv fala ama ne mozam da ti vratam na pp oti mi trebat minimum 20 posta a jas nemam tolku :) go spustiv fajlot ama dali ke mozi da mi kazis dali i kaj tebe e .xml format i ako e kako treba da se smesti vo baza oti jas imav edna druga verzija ta prvata na makedonska liga po greska ja izbrisav tamu ne bese .xml

LoneWolf напиша:
proveriv fala ama ne mozam da ti vratam na pp oti mi trebat minimum 20 posta a jas nemam tolku :) go spustiv fajlot ama dali ke mozi da mi kazis dali i kaj tebe e .xml format i ako e kako treba da se smesti vo baza oti jas imav edna druga verzija ta prvata na makedonska liga po greska ja izbrisav tamu ne bese .xml
gotovo se snajdov uste ednas fala
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.924
И како ви е интересно да играте со готова тактика и со импортиран shortlist и тренинг ?!?!
Шо праите вие во играта ? Само space мавај и нека игра тимот.....
Имате пријателски натпревари, тогаш барај си ја правилната тактика и позиции за играчите... барање на таленти е едно од најинтересните работи во FM... соодветни тренери, скаути .....:toe:
Вие ке напраите растур 3-4 сезони со некој тим, па после зимаш друг одпочеток па пак симнувај тактика и тренинг за тој тим и прај растур додека не ти здосади... :tapp: Да ти е мерак да играш :icon_eek:
Тренинг така и така,тоа секогаш земам на готово.
Ама тактика,млади таленти и се друго останато сам си барам.
Иначе на 10.3 пачот по 3 на натпревар ми се повредуваат,моментално имам 11 повредени играчи:je:.А и крила проработија на новиот пач,исто така и 1вс1 се дава гол,порано требаше 10 пати да излезеш,2 пати да погодиш.
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Тренинг така и така,тоа секогаш земам на готово.
Ама тактика,млади таленти и се друго останато сам си барам.
Иначе на 10.3 пачот по 3 на натпревар ми се повредуваат,моментално имам 11 повредени играчи:je:.А и крила проработија на новиот пач,исто така и 1вс1 се дава гол,порано требаше 10 пати да излезеш,2 пати да погодиш.
Значи со повредите уште полошо од другиот пач е овој!
 
Член од
9 февруари 2010
Мислења
116
Поени од реакции
3
Тренинг така и така,тоа секогаш земам на готово.
Ама тактика,млади таленти и се друго останато сам си барам.
Иначе на 10.3 пачот по 3 на натпревар ми се повредуваат,моментално имам 11 повредени играчи:je:.А и крила проработија на новиот пач,исто така и 1вс1 се дава гол,порано требаше 10 пати да излезеш,2 пати да погодиш.
kako da stavam gotov trening? ti imas? moze da mi go dades? :nesum:
 
Член од
25 ноември 2007
Мислења
464
Поени од реакции
19



Браво за новиот пач!!!

Незнам како ќе играм два месеца без напаѓачи
 
Член од
24 декември 2008
Мислења
1.375
Поени од реакции
1.566
Што е со повредиве на пачов, прв натпревар и ми се повредија Пирло, Амброзини, Неста, а на тренинг и Дида, Јанкуловски и Бориело!!! :tapp:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.686
Поени од реакции
43.732
Сте го приметиле багот со корнерите ? Двајца играчи ставете на Lurk outside area, oд кои едниот ке изведува корнер а другиот ке чека топка надвор од шеснаестерец, во принцип овој играч треба да биде супер шутер. Финтата е во тоа што никој не го чува, прима топка надвор од 16те метри и воала, потенцијална шанса за гол, т.е., секој корнер е и можност да се постигне гол.

Мора да го средат пачов, иначе за повредиве, во рамките на реалното се бар кај мене, бар на фм 10 не се изразени толку, ја незнам за овие што се жалат за повредени играчи како воопшто и ја играле фм 09. :)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Не сум на компјутерот да ти поставам принтскрин, пола тим ми е повреден, немаше вакви работи на ФМ09, барем кај мене :/
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.686
Поени од реакции
43.732
Не сум на компјутерот да ти поставам принтскрин, пола тим ми е повреден, немаше вакви работи на ФМ09, барем кај мене :/
Симни си тренинг режим, кај тренерите отиди и кликни на auto assign all, вака од старт секој тренер тренира буквално Се, а вака ке бидат поделени по нивните карактеристики, еден ке тренира голмани, еден напаѓачи трет одбрана и тн и тн.
 

^Capo^

Креативец во движење:)
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.752
Поени од реакции
285
Имам проблем цело време со lack of discipline има некој идеја како да го средам и зашто ми е така?
Заради незадоволни играчи? Заради картони? Или?
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.686
Поени од реакции
43.732
Имам проблем цело време со lack of discipline има некој идеја како да го средам и зашто ми е така?
Заради незадоволни играчи? Заради картони? Или?
Ако играч добие црвен, опомени го или казни го една недела без плата, ради тоа ти е проблемот.

Него друга работа, ако играте со Милан, Палошки/Палоши ( као и да се изговара ) обавевзно вратете го во втората сезона зашто е еден од убедливо најдобрите напаѓачи во играта. Ако не играте со нив, за ефтина сума можете да го земете втората сезона, пишаф ефтина со оглед на тоа што од старт ви е нумеро уно играч, јас со Тотенхем вторава сезона го купив за ''само'' 14 милиони долари и еве прв меч 3 гола, втор меч на полувреме во моментов, 3 гола. Ова иначе ми е нов сејв, го почнав вчера, на претходниот окапав до 2023-4 Палошки во Интер ми беше 9 сезони по ред најдобар стрелец.

Башка 20 години има, го имате за прв тим у наредни 12 сезони. :)

п.с. Првата сезона не се ни обидов да го купам така да незнам дали може да се земе и за поевтина сума
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.924
Палоски го имав јас кога играв со Парма(сега пак планирам да почнам со нив) на 10.1 пачот,прва сезона беше најдобар стрелец во Италија со 32 гола,летово кога се одлучуваше за тоа кој да го земе и јас понудив 5мил,а Милан 4мил и тогаш бидна во целосна моја сопственост.Втората сезона го влечеа повреди,ама на 19 утакмици постигна 19 гола.
За мене после Кваљарела,надобар напаѓач,не сметајќи ги оние од јаките тимови.
Дечково како да има 20 finishing,20 composure...

Неможеш да го купиш прва сезона и да сакаш.
 

Lovec

http://trophymanager.com/
Член од
14 февруари 2010
Мислења
65
Поени од реакции
1
ај ќе ве замолам ако сака некој нека ми прати линк за маќедонската лига
на приватна порака

фала однапред
 

Kajgana Shop

На врв Bottom