Football Manager 15

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
коси корнев зошто не можам да ја играм 15-кава со почеток,ама од кога ги прочитав сите страни малку се смирив.Ќе си почекам до после нова година за асален пач и тек тогаш ќе почнам да играм,а до тогаш само ќе ве читам.Неам намера коса да ми побелува секое наредно коло кога ќе ми се повреди некој играч на 10 месеца,па да барам негова замена,па мука мучам со некој си дибидус играч како се мрцвари по терен.добро е и вака,ќе си отворам фм бејс и ќе ги читам тие нездравите што се до пичке си матер сезона и нашле триста прејаки регени :D

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk
 
Член од
16 август 2007
Мислења
1.927
Поени од реакции
1.658
Има ли опција да побарам нов тим да менаџирам во некоја од следните сезони или мора да дадем отказ од моменталниот тим ?
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Има ли опција да побарам нов тим да менаџирам во некоја од следните сезони или мора да дадем отказ од моменталниот тим ?
Иди у Job Centre и аплицирај таму кај што бара некој менаџер. Али бордот ќе дознае и ќе побара да се извиниш и да се откажеш од намерата, во спротивно ќе бидеш отпуштен, така некако.
 
Член од
21 декември 2014
Мислења
3
Поени од реакции
0
Друже пачот треба да го иснталираш од ностеам спушти го двеста и нешто мега е инсталирај го
Дали имаш пробано , да го остајш антивирусот уклучен а да напрајш да не секинрат само во фолдеров од фудбал менаџер дали успеват така ? Зш на секое уклучвење на антивирусов, ми прајт ерори , и неможам да ја укл, па морат да ја реинсталирам.
 

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
3.257
Поени од реакции
5.235
Има искочено нов пач? Мислам за нашава верзија не за оригиналот.
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Коа ќе бидеш баниран, сакал нејќел ќе почнеш да играш ФМ.
Чудно, јас немав многу проблеми со повредени играчи.

Со еден другар си дадовме предизвик, да одбереме ист тим и да видиме после 4 одиграни сезони кој ќе постигне поголем успех. Го одбравме Сасуоло. Подпросечен италијански прволигаш кој во својата историја за прв пат во Серија А играше лани односно 2013/2014 сезона.

Во првата сезона завршив на (за нив) одличното 13то место. Имав подеми и падови во сезоната пред се поради тоа што после 10 кола одлучив да ја променам 4-3-3 формацијата со 4-4-2 (4-2-4).
Што се однесува на трансферите, не купував многу, на фри трансфер ги земав Пјотр Трочовски, Андре Сантош и Ландри Нгуемо а од Лестер го купив Енди Кинг кој се покажа како полн погодок и Кокелан од Арсенал.

Почнав со 4-3-3 ама некако не ми идеше, плус Берарди ми беше некорисен на крило па одлучив да ги спарам со Заза у врвот на нападот па креирав една 4-4-2/4-2-4 формација.

Goalkeeper/defend
Wing Backs/automatic
Central Defenders/defend
Ball Winning Midfielder/defend
Roaming Playmaker/support
Advanced Playmakers/support
Deep Lying Forward/support
Advanced Forward/attack

Слика од тимот од првата сезона немам, ама еве ви Best Eleven од фановите на крајот на сезоната. Така и беше тимот со тоа што Кокелан играше БВМ а Таидер и Кинг ротираа на плејмејкерската позиција. И на гол Консиљи беше очаен па морав да го ставам Пеголо да брани кој рака на срце коректно си одбрани добри 6 месеци.


На почетокот на втората сезона претрпев тешки загуби откако Антеи, Ачерби и Берарди кои беа 50-50% со Рома, Киево и Јуве ги изгубив на аукцијата.
Пола и повеќе од останатите играчи ги распродадов и успеав да составам едно солидно тимче кое би требало да заврши на средина на табелата, 9-10 место мое предвидување.


Еве го и комплетниот тим.
 
Член од
9 март 2009
Мислења
999
Поени од реакции
392
Знае ли некој дали може да се игра онлајн 15кава? Пробував нешто преку Хамачи но не можев да направам, па ако знае некој нека каже.
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.655
Поени од реакции
9.235
Ако можи некој кој е послободен да ми прати линк од некој саглам торент за играва. Од Замунда верзијата не можев да ја играм, антивирусот ме тури. Го заштитив тој фајлот што беше проблемот, ама нон стоп не можев да играм саглам.
 

StarScr3am

Ѓавол
Член од
22 септември 2009
Мислења
798
Поени од реакции
219
Will Keane добар играч за потпросечни екипи. Одличен во Чемпионшип! Го земав на позајмица во Питерборо во Чемпионшип и зема награда најдобар голгетер
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
За разлика од 14' каде 90% од контрите на противникот беа голови, овде среќа малце е поразлично, т.е не е очигледно дека одма ќе примиш гол. Мала замерка во player search, кај што е листата на најдени фудбалери ги има сите информации, освен тоа на која позиција играат.
Прв пат со Интер ја пробав, завршив 4-то место, две сезони по ред во финале на Лига Европа, со скромен буџет во првата сезона. Најчесто играм 4-3-2-1 или попрецизно
4- LB и RB со support, 1 DM, како ball winning, LM/RM како wingers so support, 1 АМ-support, 1 terquarista i 1 Advanced.
Мислам дека клучно во играва е формата да е NARROW, и Rigid, за да бидат подисциплинирани и да не се летаат ептен.
Како и да е, јас сум задоволен од 15'.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom