FM Предизвици

  • Креатор на темата Џонтра Волта
  • Време на започнување
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Пошто ми дојде преку таквото од ``обично`` играње фудбал менаџер. Она, земи си екипа купувај си играчи, поиграј 2-3 сезони напрај страва тим и гази.
Ми скурчи.
15ката не можам да ја играм,13ката и 14ката ми се тапа.
Си ја играм старата (нај)добра 12ка. Максимум ми е 3 изиграни сезони (со Интер) и ми скурчува, пред тоа сменив може едно 15 клуба макс до полусезона ги играв. Да не праам муабет колку сум ја играл додека беше актуелна пред 3 години.

Што сакам да кажам. Сакам некој предизвик што ќе ме мотивира да играм, да не ми скурчи после 1 сезона.
Пошто обожавам да трошам пари и цело време да праам трансфери прво нешто што ми дојде на памет е ... не смееш да трошиш пари на трансфери. Дозволени се трансфери, позајмици но тие да изнесуваат 0 евра. Значи free agents или бесплатни позајмици.
Ја одбрав Валенсија, имаат стабилен состав за почеток, па ќе видиме.
Прв пат играм со некаков предизвик.


Ставајте и ваши предлози за било какви предизвици.
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
8.963
Поени од реакции
4.918
А да ги земеш ти Јувентус, и да се замислуваш дека си Марота? :D
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.620
Поени од реакции
14.906
Ја играм 14ката. Веќе сум трета сезона пред крај, пробувам со Андерлехт без да трошам пари на трансфери со актуелните играчи и играчи од школата да бидам фактор во Европа барем во Лига Европа да направам резултат. Митровиќ зверот гази и едвај го задржав у клубот оти ми стигаат нонстоп понуди за него да го купат. Вредноста му е 5милиони а ми нудат 3или испод 3 ... можат да го сисаат само. А тој па пичето предизвик му било да игра во Катанија или Џенова :D

Прото
Ванден Боре - Мбемба - Нујтинк - Н'Сакала
Дендокер
Тиелеманс - Прает
Матиас Суарез - Митровиќ - Акеампонг

Нека дојде кој сака!! Тиелеманс,Прает и Митровиќ со вундеркид потенцијал.
 
C

Castiel

Гостин
избери некој тим...испродај го цел прв тим и играј со младинскиот состав како прв....и во иднина да не смееш да праиш трансфери него само да можеш да промовираш играчи од младински состав...
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
17.335
Поени од реакции
19.799
избери некој тим...испродај го цел прв тим и играј со младинскиот состав како прв....и во иднина да не смееш да праиш трансфери него само да можеш да промовираш играчи од младински состав...
Како да добиеш отказ во 2 реда :D

Пробарј Порто стајл, доведување на млади играчи и продавање за огромни пари.
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Има неколку интересни што ги најдов на нет.

Најпопуларен ми се чини дека е Сан Марино односно репрезентација/тим кој се натпреварува у Италијанска 150та лига :icon_mrgr: Со нив да се издоминира светот.:cool:

Друго, со Кардиф или Свонси да се освои Премиер лига, притоа тимот да ти е составен исклучиво од велшани. Или некоја друга екипа од друга држава што се натпреварува во лига во друга држава.:icon_mrgr: Не ми текнува на таква некоја освен Кардиф и Свонси.
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
17.335
Поени од реакции
19.799
Има неколку интересни што ги најдов на нет.

Најпопуларен ми се чини дека е Сан Марино односно репрезентација/тим кој се натпреварува у Италијанска 150та лига :icon_mrgr: Со нив да се издоминира светот.:cool:

Друго, со Кардиф или Свонси да се освои Премиер лига, притоа тимот да ти е составен исклучиво од велшани. Или некоја друга екипа од друга држава што се натпреварува во лига во друга држава.:icon_mrgr: Не ми текнува на таква некоја освен Кардиф и Свонси.
Вадуз од Лихтенштајн се натпреварува во швајцарска лига :D
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.125
Поени од реакции
4.809
Едвај ја чекам ФМ 16 , имате предизвик со Карпи од италија или Бредфорд од Англија :D
 

Vori

Шејтан на Махалата
Член од
23 март 2009
Мислења
6.691
Поени од реакции
5.307
Извинете но доста е активна за фм оваа тема . Дали ви дава инфо за најдобри кандидати за празно место на клуб а да си спомнат ти или пак барем клубот да се појави да ти понуди да го водиш ? Извини Џон твоја тема :)
 
На врв Bottom