FILM CLUB (КРУГ 3) (174. Good Morning, Vietnam: 22.05-04.06.2023)

Член од
17 октомври 2011
Мислења
12.281
Поени од реакции
29.997
Но пред да започне новиот круг трајно ќе се повлечам од Клубов, и со исклучок на Мовиеспотинг, ќе се вратам на пасивното следење на овој подфорум, кој веројатно, во овој момент е и најинтересен за следење. :love:
:(
 
Член од
21 октомври 2011
Мислења
1.666
Поени од реакции
2.393
Јас мислам директно од војска заминал за Перу немале контакт неколку години...
Интересен момент кога се врати и ги изненади без да знаат.
Па не баш. Раскажуваше дека откако се вратил од Авганистан сакал да се самоубие дома, но се премислил затоа што не сакал малиот брат да го најде. А во Перу заминал откако ја запознал Саманта. Е сега како се запознале не беше кажано, но не верувам дека било случајно со оглед дека тој е Британец а таа е од Сиетл.
 
Член од
3 март 2020
Мислења
2.129
Поени од реакции
4.468
Јас не можам да го најдам Wildcat, наоѓам трилер со тоа име.
Некој линк, нешто корисно?
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
7.583
Поени од реакции
47.225
Горе доле сте пишале тоа што го мислам, не знам, документарци малце ми е тешко да ги анализирам и разглабам. Не ми се ништо посебно ваквите обични документарни филмови да ги наречам. Од документарец очекувам и сакам нешто да научам. Вака, приказни за рандомци и не ме купуваат многу многу.

Али океј беше ова, гледливо и интересно, убаво животинче е ова оцел - ако е тоа и македонскиот превод. Што е ова, леопард?

Да умре тој со стапицата на која наиде Кан. Друго не знам, греота дечково, само не знам со кој памет отишол у војна, претпоставувам доброволец од оние хероите што идат со глава у ѕид да војуваат за земјата и политичарите. Нема врска, очигледно му е потребна медицинска помош а не дружби со животни и живот у џунгла.

Оценка, нека има 7.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
12.281
Поени од реакции
29.997
@Комита Ултрас , @grande-juve , @Darklady , @Варвара и @123456 - уште престојниот викенд можете да го гледате Wildcat.

Последен повик и до: @devilko , @Setsuko , @Gazpapir , @Corvus , @Anon , @zmija1 , @__Vita____ , @Shutmanga , @Erich Zann , @ob1 , @Васил МКД , @Leo Bonnie , @Tyler Durden , @bobipp , @SK-92 , @Imperatorot , @Shawn Spencer , @DaedaIus , @Хефест , @santelli , @џимеј , @Хоуп , @ManUtdChampions , @ElNinho и @dragonsky - уште само 2 дена за да го задржите истото место во Клубот како до сега.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.420
Поени од реакции
27.513
Wildcat 2022

Солидно филмче. Ни покажува дека горе-долу може да се излечеми од ПТСД/депресија или барем да ги изменаџираме до некаде ако имаме поддршка, ако имаме љубов да помагаме, ако сме во допир со природата. Ми се скрши срце кога видов дека копа гроб за Кан... но потоа дојде Киану. Таков е животот, се врзуваме со нешта, со животни, со луѓе... кои еден ден ќе заминат... но, доаѓаат други. И треба да останеме со отворено срце и љубов да помагаме.

Секоја чест и за Хари и за Саманта.

7/10

Извинете, којзнае колку филмови имам пропуштено, ќе пробам да изгледам сè наредниов период. Ова го ветив 2-3 пати, и не исполнив. Идиот.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
12.281
Поени од реакции
29.997
Извинете, којзнае колку филмови имам пропуштено, ќе пробам да изгледам сè наредниов период. Ова го ветив 2-3 пати, и не исполнив. Идиот.
Треба уште 2 од последните 10.
 

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
1.573
Поени од реакции
7.621
Јас како и секогаш кога нешто сакам да направам, се случува некој малер. Само што пишав дека ќе гледам и ќе бидам во клубот, ненадејно се деси преселба... И сега знаете носење ствари, местење, чистење, документи, сметки и се си викам ајде навечер пред да легнам ќе гледам, ама паѓам секундарно во сон. Многу сакам да се вратам и ќе се вратам, ептен сум при крај со преселбата. Не ме бришете. :smirce:
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot

Corvus

Latrodectus
Член од
24 јануари 2011
Мислења
3.806
Поени од реакции
15.323
Јас сум во Њукасл.
 
  • Љубов
Reactions: wot

Kajgana Shop

На врв Bottom