FIFA 2011 ПРИЈАТЕЛСКИ НАТПРЕВАРИ

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Дали можи да се логират два акаунти на gameranger? (јас мислам дека не) Ова ме интересира дека едни другарчина мои т.е. двајца браќа се, сакаат да се пријават за лигата ама ова е проблем.
 
Член од
1 октомври 2010
Мислења
14
Поени од реакции
0
Колку треба да се соберат за да се направи саглам турнирче? Сега сме негде 15 тина.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
12.406
Поени од реакции
543
Ајде бе почнете веќе еднаш со пријавување, со ник на кајгана и ник на gameranger.

1. Ред Девил, qetpoi
2.
3.
...

Продолжете...
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
1. Ред Девил, qetpoi
2. kикоделовски, kiks
3.
...

Продолжете...
 
Член од
11 март 2008
Мислења
144
Поени од реакции
60
1. Ред Девил, qetpoi
2. kикоделовски, kiks
3. IncT, wachira

...
 
Член од
17 октомври 2010
Мислења
52
Поени од реакции
3
1. Ред Девил, qetpoi
2. kикоделовски, kiks
3. IncT, wachira
4. damzienator, 5hiny_mkd


...
 

Man-ce-ster

fanatic
Член од
2 јануари 2009
Мислења
1.524
Поени од реакции
707
Pocekajte malku za turnirce. Da praime kvalitetno koa veke praime i da se sobereme kao so treba.
 
A

Auditore

Гостин
Има ли некој ист проблем ко мене, кога ќе пробам да се конектирам со некој да играм ми покажува connection timed out.
Решение?
 
Член од
7 септември 2008
Мислења
693
Поени од реакции
21
Таков проблем имаше Dovicinski , проба со реинстал на фифата , со формат на PC-то и пак исто , до сега нема никој најдено решение .
 
A

Auditore

Гостин
Благодарам многу, тоа е што е, можеби со тек на време ќе се среди и ова.
 

Man-ce-ster

fanatic
Член од
2 јануари 2009
Мислења
1.524
Поени од реакции
707
OD 30.10.2010 KE ORGANIZIRAME PRE SEASON CUP, pa site zainteresirani neka vezbaat , po moznost i Dovicinski i Noce da ni se priklucat a i da pisat site koi bi sakale da igraat. Sekako ke ima i oficijalno prijavuvanje. Ke se igra preku GAMERANGER a site clenovi megusebno ke bidat povrzani preku listi za prijateli i taka ke moze da kontaktirame megu sebe. PRAVILATA KE BIDAT KAKO I NA 2010 so toa sto treba da vnimavame dokolku eden od igracite se iskluci vednas da ja prekine igrata toj sto hostira i potoa da se prodolzi od minutata vo koja so e prekinat mecot.
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
OD 30.10.2010 KE ORGANIZIRAME PRE SEASON CUP, pa site zainteresirani neka vezbaat , po moznost i Dovicinski i Noce da ni se priklucat a i da pisat site koi bi sakale da igraat. Sekako ke ima i oficijalno prijavuvanje. Ke se igra preku GAMERANGER a site clenovi megusebno ke bidat povrzani preku listi za prijateli i taka ke moze da kontaktirame megu sebe. PRAVILATA KE BIDAT KAKO I NA 2010 so toa sto treba da vnimavame dokolku eden od igracite se iskluci vednas da ja prekine igrata toj sto hostira i potoa da se prodolzi od minutata vo koja so e prekinat mecot.
Ај уште еднаш ќе прашам, а посебно тие што повеќе разбираат како манчестер, тео, ред девил и други (не се лутете некој ако не напишав). Дали можи два акаунти да се логираат на GAMERANGER (јас мислам не, а за другите незнам кажете)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom