FIFA 2011 - МФЛ

Ф

Фил Ајви

Гостин
Ајде јас ќе играм.

Значи

1. Kiks
2. acejuveMKD
3. goodlife_filipsis
4.Dejan-Dex.mk
5.Man - ce - ster
6.$___TORRES___$
7.novica66
8. P.Ivey
 
Член од
7 ноември 2010
Мислења
51
Поени од реакции
0
Daj be za ust eden kiks i jas ce igram 10 da igrame...:S:S:S
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.433
Поени од реакции
9.670
ЗАПОЧНУВАМЕ СО ЕДЕН ПРЕДСЕЗОНСКИ КУП. СЕ ИГРА ВО ДВЕ ГРУПИ ОД КОИ ПРВИТЕ НАЈДОБРО ПЛАСИРАНИ НАТПРЕВАРУВАЧИ ЌЕ СЕ НАТПРЕВАРУВААТ ВО ПОЛУФИНАЛЕ. ПРВИОТ ОД ГРУПА А ЌЕ ИГРА СО ВТОРИОТ ОД ГРУПА Б И ОБРАТНО.
СЕ ИГРА НА LEGENDARY, 6 MINS. И NORMAL SPEED! ! !


ПРВОТО КОЛО ДА СЕ ОДИГРА ДО НЕДЕЛА 23:00 ЧАСОТ.
 
Член од
24 октомври 2010
Мислења
36
Поени од реакции
2
DEX 1:1 KIKS добра утакмица :toe:
 
Член од
14 март 2009
Мислења
181
Поени од реакции
1
1acejuveMKD-novica66?
2novica66-rasistika?
3man-ces-ter-novica66?
 
F

Frankie Yale

Гостин
Преку Gameranger играте или оригинали имате па преку ЕА?
 
Член од
4 декември 2009
Мислења
3.244
Поени од реакции
2.762
goodlife_filipsis 4 - 2 P.Ivey
(Manchester United - Real Madrid)

P.Ivey 3 - 1 goodlife_filipsis
(Barcelona) - (Manchester United)


--- надополнето ---

Нигде го нема Rocky.
 
Член од
7 мај 2009
Мислења
710
Поени од реакции
55
EJjj немав интернет па незнаев дека сте почнале :( ај од следниот турнир и ја играм
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.433
Поени од реакции
9.670
ПОРАДИ ПРОБЛЕМИ СО КОМПЈУТЕРОТ НЕМОЖАМ ДА ГО ПОСТИРАМ РАСПОРЕДОТ ЗА НАРЕДНОТО КОЛО ! ПОРАДИ ТОА ОВАЈ ТУРНИР ЗА ЖАЛ ЌЕ СЕ ОТКАЖИ !
 
Член од
5 октомври 2010
Мислења
957
Поени од реакции
288
еј како може да се пријавам на турниров, бидејќи не сум во тек со темава само што ја видов?
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
78
Поени од реакции
2
;) kako e gospodii :p shteta poslaba e ligata bez mene :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom