FIFA 2011 - МФЛ

Член од
7 мај 2009
Мислења
710
Поени од реакции
55
ХАХАХ ЈА НЕМАВ компјутер мислев ме дискфаликивувуве ( неможам да го кажам у пм ) они уште не почнале. Ја не испаднав така?
 

Man-ce-ster

fanatic
Член од
2 јануари 2009
Мислења
1.524
Поени од реакции
707
Сите што играат ФИФА 2011 што сакаат да играат онлине - МАКЕДОНИЈА А СУПЕРЛИГА што се однесува до нашата организација ке биде поместена за во СЕПТЕМВРИ 2011 кога ке направиме многу јака лига. СЕГА е невозможно поради играњето на најдобрите три играчи во БАЛКАНСКА ЛИГА организирана од СРБИЈА.Во меѓувреме направите некои турнири или купови каде што може да рачунате на нашето присуство. Па да внесеме уште некој јак играч од МКД.

--- надополнето ---

Само да ве информирам за случувањата од најсилната лига на Балкан-
Teufelchen - еден од најдобрите играчи во МКД ја игра првата сезона и заврши на трето место.(според мене најдобриот во лига)
Филипсис - сега игра прва сезона во втора лига и најверојатно ке заврши како прв.
MAN-CE-STER - ова е пета сезона во прва лига и се надеваме на пласман од 4-6 место.
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.433
Поени од реакции
9.670
ЕПА АЈДЕ ДЕЧКИ ДА ВИДИМЕ КОЛКУ ИМА ЗАИНТЕРЕСИРАНИ ЗА ЕДНО ТУРНИРЧЕ! ДОКОЛКУ ИМА 8 ЗАИНТЕРЕСИРАНИ ИГРАЧИ КОИ ЌЕ БИДАТ РЕДОВНИ ЌЕ НАПРАВИМЕ ЕДНО ТУРНИРЧЕ КОЛКУ ДА НЕ ЗАБОРАВИМЕ КАКО СЕ ИГРА ФИФА ТИЕ ШТО НЕ ИГРААТ ВО БАЛКАНСА ЛИГА!
ПРИЈАВИТЕ МОЖИ ДА ПОЧНАТ:
1.
Кико Д. мен - Kiks
2.
3.
.
.
8.

ДОПИШВАЈТЕ СЕ!
 
Член од
24 октомври 2010
Мислења
36
Поени од реакции
2
1. Kiks
2. acejuveMKD
3. goodlife_filipsis
4.Dejan-Dex.mk
5.
6.
7.
8.
I'm in :salut:

--- надополнето ---

1. Kiks
2. acejuveMKD
3. goodlife_filipsis
4.Dejan-Dex.mk
5.
6.
7.
8.
I'm in :salut:

--- надополнето ---

1. Kiks
2. acejuveMKD
3. goodlife_filipsis
4.Dejan-Dex.mk
5.
6.
7.
8.
I'm in :salut:

--- надополнето ---

1. Kiks
2. acejuveMKD
3. goodlife_filipsis
4.Dejan-Dex.mk
5.
6.
7.
8.
I'm in :salut:

--- надополнето ---

1. Kiks
2. acejuveMKD
3. goodlife_filipsis
4.Dejan-Dex.mk
5.
6.
7.
8.
I'm In :)
 
Член од
4 декември 2009
Мислења
3.244
Поени од реакции
2.762
1. Kiks
2. acejuveMKD
3. goodlife_filipsis
4.Dejan-Dex.mk
5.Man - ce - ster
6.$___TORRES___$

7.novica66
8.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom