Fantasy Premier League 2020/21

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.967
Поени од реакции
25.280
Го иам Диње, само некако доста слабо почнаа со ТАА. Лампти ќе го стаам, за таа пара ми е одлична замена за Дагласов. Сепак Фала ти. Ќе му издумам некако да ги задржам и кејн и сон. (Ќе ми требаат за мењање со бејл после :D)
И јас искористив вајлд кард. Исто ги имам Сон и Кејн и оставив простор за Ченгиз Ундер нареден викенд да го земам. Хелдер Коста го имам за викендот па ќе го продадам наредниот петок за Ченгиз да го земам. Сон исто понатаму планирам да го продадам за играч од Челзи, Зијех или Пулишиќ. Кејн ќе го чувам.
Инаку го имам и Мичел од К.Палас од првото коло за 4.0 супер е.
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.471
Поени од реакции
5.474
И јас искористив вајлд кард. Исто ги имам Сон и Кејн и оставив простор за Ченгиз Ундер нареден викенд да го земам. Хелдер Коста го имам за викендот па ќе го продадам наредниот петок за Ченгиз да го земам. Сон исто понатаму планирам да го продадам за играч од Челзи, Зијех или Пулишиќ. Кејн ќе го чувам.
Инаку го имам и Мичел од К.Палас од првото коло за 4.0 супер е.
Ја чекам Евертон да видам како ќе се разиграат, Хамес ми фаќа око, Диње го тргнав пошо некако ми е доста сомнителен за годинава. Сон, Оба, КДБ ми се џокери. Кејн сигурно ќе го остаам, неам некој друг напаѓач што ми фаќа око. Сеа на еци пеци пец ќе вадам некој очигледно :D
ftsPL.png
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.967
Поени од реакции
25.280
Ја чекам Евертон да видам како ќе се разиграат, Хамес ми фаќа око, Диње го тргнав пошо некако ми е доста сомнителен за годинава. Сон, Оба, КДБ ми се џокери. Кејн сигурно ќе го остаам, неам некој друг напаѓач што ми фаќа око. Сеа на еци пеци пец ќе вадам некој очигледно :D
Прегледај го приврзокот 268063
Земи си по 6 мил. напаѓачи таман 1 мил ќе имаш плус за друга позиција. Воткинс од А.Вила и Бачуаји се по 6 мил. Па и Родриго 5.9 можеш да ризикуваш од Лидс иако првите 2 кола слабо.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.489
Поени од реакции
16.137
Ја чекам Евертон да видам како ќе се разиграат, Хамес ми фаќа око, Диње го тргнав пошо некако ми е доста сомнителен за годинава. Сон, Оба, КДБ ми се џокери. Кејн сигурно ќе го остаам, неам некој друг напаѓач што ми фаќа око. Сеа на еци пеци пец ќе вадам некој очигледно :D
Прегледај го приврзокот 268063
Стави го Митро од Фулам место еден од Вуд/Маупај ако имаш пари. :)
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.912
Поени од реакции
84.320
Пулушиќ кога се враќа? @Донев
По некоја логика после репрезентативната пауза, не би се изненадил да изигра некоја минута и следната недела.
Ако влезе од клупа следна недела тогаш би требало да стартува после репрезентативната пауза...најверојатно.
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.471
Поени од реакции
5.474
Стави го Митро од Фулам место еден од Вуд/Маупај ако имаш пари. :)
Брат, ја мака си мачев 2 мил да ослободам за најефтин одбрамбен да зеам ти митро ми го збориш :) Вуд и Маупај колово ми се must have. Маупај очекувам са дае гол против Јунајтед со оглед на офанзивната игра што ја имаат, а Вуд им е моментално единствен шпиц на Барнли, со барнс и родригез повредени доста поени треба да има. :) само средината нек се разигра и на коњ сум :)

Едит: маупај испадна. Очекувајте 40 поена неделава од него.
 
Последно уредено:

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.065
Поени од реакции
57.324
Стрпи се уште едно коло. Интернационална има, после тоа.
Традиционално моментот за вајлд ми е по завршување на трансфер периодот :D

Да, го имам и тоа во предвид.
Реално и не би менувал многу. Ризичен ми е Гринвуд за -0.1 (а тоа најмалку ми треба сега) и него 99% го менувам денес со фри трансфер.
Мислев и Ају (пошто можда пак во минус да отиде), ама пак сега гледам после Челзи, КП има добар распоред. Трето ми беше резервен голман
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.413
Поени од реакции
42.672
Иначе јас искористив вајлд кард пред колово, еве ми го сега тимот:

Capture.JPG

Изгубив по 0.1м за Мичел и Џастин (друга опција ми беше Лампти ама ете...), но си ги вратив со Ингс и Мане. Ми останаа 2м во банка, ќе видиме што и како со нив, има неколку опции: Џастин да го сменам во ВВД, Хамес со Пулишиќ + да освежам во одбрана, Бруно со Рашфорд + Хелдер Кошта со Пулишиќ, Ингс со Кејн (мада Ингс како што ми изгледа ќе си има уште една топ сезона)... Ќе видиме..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom