Fantasy Premier League 2019/20

Член од
28 ноември 2009
Мислења
4.859
Поени од реакции
7.083
Прегледај го приврзокот 261286

Сум згазил првата сезона :D Некои сезони се тилтнав некаде на средина/при крај и не ги доиграв, и лани беше така при крај, годинава бев решен да ја изиграм ко што треба. Следна цел: први 5к :P
Цела сезона гонам топ 10к пласман, многу тешко се улава ...
11.PNG
 
Член од
30 ноември 2013
Мислења
2.146
Поени од реакции
4.539
Цела сезона гонам топ 10к пласман, многу тешко се улава ...
Уф, браво за бројкиве.. Повеќе на шала го пишав тоа, и ова сезонава беше нереално :D Треба многу трпение, пратење, сериозно однапред планирање во однос на форма/распоред да знаеш кои играчи во кој период да ги искористиш и реално среќа, не е само до знаењето. Иако можеше и 100 плус од ова сезонава да одам, џабе го погодив Лундстрам од прво коло кога 2-3 пати на почетокот на клупа ми остана со по 15-20 поени, а и Пеп јако не „изигра“ кога имаа двојно коло Сити и Де Брујне како трипл-кептн влезе од клупа против Барнли ако не се лажам, шибнаа 4-5 голчиња тој меч Сити. Најслатки маки ми беа дефинитивно голманите, и Поуп и Рајан си газеа низ цела сезона и претешко беше да се одлучиш кого да оставиш во игра, на неколку пати и со нив го јадев
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.063
Поени од реакции
57.314
Туку на оверал борбата за прво место јака :D
Првиот искористил трипл на Салах. Цел живот ќе го пцуе Клоп.
Третиот со КДБ капитен растури и веројатно тој ќе биде победник (Бугарин инаку)
Четвртиот очај, отишол во минус да го купи Салах и го ставил капитен.
Прекршил некое правило па баниран е Бугаринот.
Претпоставувам користел повеќе акаунти
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147
12 години у пм, последниве 4-5 најактивен ама слабо поени,сеуште најдобар пласман сезоната 2014-15 со Санчез, Озил и Ремзи
Сезонава 1961
Screenshot_5.png
 
Член од
28 ноември 2009
Мислења
4.859
Поени од реакции
7.083
Победникот на ФПЛ сезонава баниран поради расистички коментар на приватен разговор
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.900
Поени од реакции
84.291
Излезени се првичните цени на дел од играчите за следна сезона. Уште од сега ме мава хајп за создавање на тим :D

И да си знаете, кога ќе правите тим за следна сезона, ако не го ставите Алиоски како еден од играчите ќе дојдат од влада и ќе ви го земат државјанството, јбг, не ги правам ја правилата :(
Автоматски споено мислење:

Победникот на ФПЛ сезонава баниран поради расистички коментар на приватен разговор
Сакам да ја искористам оваа прилика за да му препорачам на @Stefan-kobe да направи тим за следната сезона и да биде што е можно поактивен до крајот на истата. Му ја праќам целата среќа и ако треба свеќа ќе запалам за да победи.

Само за да видам статија во светскиве портали каде што ќе пишува "Northmacedonian winner suspended from Fantasy Football and faces 5 years of jail time because of surfaced comments where he said "Све да им ебам миџетско нигерско циганско сељачко педерско трансовачко мамицата у гз да им ја изнаебам све што моча седеечки дома море ако ги фатам тоа шупаците има старо младо машко и женско на нозе да им кренам све ретардирано у курац више и енглези и шкоти и кралицата да ви ја ебам и све по список"
 
Последно уредено:

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.842
Поени од реакции
24.275
Сами ако не и ебат матер на играва нема кој. Обамејанг го стаиле средина човече, по која логика? И што кур е со цениве, 150 милиони буџет ќе треба за да се направи пристоен тим.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.063
Поени од реакции
57.314
Јака конкуренција во средина. Мане, Салах, КДБ, Стерлинг, Бруно, Обамејанг, а можда и Сон и некој од Челзи.

Изгледа сите ќе играме со Самата, МекБрни и Енди Керол во напад :D
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.546
Поени од реакции
21.524
Објавуваат деновиве цени на твитер.

Ах, па пренатрупан ми е твитеров од мемиња за Барса. :D

Сега гледам, Бруно 10.5, КДБ - 11.5, Мане - 12, Салах - 12, Варди - 10, Вернер - 9.5, Ингс - 8.5
Ќе биде тешко составување тим со повеќе од 3 од овие играчи.
Автоматски споено мислење:

Јака конкуренција во средина. Мане, Салах, КДБ, Стерлинг, Бруно, Обамејанг, а можда и Сон и некој од Челзи.

Изгледа сите ќе играме со Самата, МекБрни и Енди Керол во напад :D
Лалана има добра цена а и претпоставувам ќе биде стандарден кај Брајтон.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom