Fantasy Premier League 2019/20

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.003
Поени од реакции
57.043
-4 да го купам Агуеро поради DGW
Обамејанг капитен поради DGW

Сити - Арсенал откажана
 
Член од
28 ноември 2009
Мислења
4.857
Поени од реакции
7.072
-4 да го купам Агуеро поради DGW
Обамејанг капитен поради DGW

Сити - Арсенал откажана
Ужас, го извадив Варди за да го внесам Обамејанг за -4, холгејт од клупа ќе влезе место кдб.......
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.809
Поени од реакции
83.985
+17 поени поради одложенава утакмица :cool:
 
Член од
7 октомври 2018
Мислења
196
Поени од реакции
364
Цела сезона ја играм без играчи од Сити, со исклучок на неколку кола на почеток кога го имав Зинченко, и сега го земав Де Брујн за дуплово капитен да го играм (Нкетиа вајс) :facepalm: Сва среќа другите играчи ми направија поени, па и не ми е толку мака :D
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.265
Поени од реакции
4.665
Извинете јас само да прашам

толку од фантази? Заврши за сезонава може да почнам да славам? За другар прашувам
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Извинете јас само да прашам

толку од фантази? Заврши за сезонава може да почнам да славам? За другар прашувам
Оваа ми е трета (и последна) сезона на Фантази и бев прв во две лиги, со многу изгледни шанси така и да завршам, арно ама - пандемија.
Курата среќа. :icon_lol:

Ма да, дури и да не се одигра сезоната во ПЛ, мислам дека би биле овие пофлексибилни од играва и дробењето сезонава ќе има некаков исход.
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.265
Поени од реакции
4.665
Оваа ми е трета (и последна) сезона на Фантази и бев прв во две лиги, со многу изгледни шанси така и да завршам, арно ама - пандемија.
Курата среќа. :icon_lol:

Ма да, дури и да не се одигра сезоната во ПЛ, мислам дека би биле овие пофлексибилни од играва и дробењето сезонава ќе има некаков исход.
Ма кај мене ако речат крајна е табелата секако сум добитен :)
Кладба ни е со бивши колеги, победникот зима се.
Ама одеднаш ме исклучи од апликацијата и не ми дава да се логирам затоа ме зачуди.
Па викам да прашам, а знам некој од колегиве споделиш демек требало сега да се прават трансфери па и да не се игра тоа ќе важело или нешто така ама не сум барал за да проверам дали е така (мрзливото викам форум е мајката гарант знаат :) )
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Ма кај мене ако речат крајна е табелата секако сум добитен :)
Кладба ни е со бивши колеги, победникот зима се.
Ама одеднаш ме исклучи од апликацијата и не ми дава да се логирам затоа ме зачуди.
Па викам да прашам, а знам некој од колегиве споделиш демек требало сега да се прават трансфери па и да не се игра тоа ќе важело или нешто така ама не сум барал за да проверам дали е така (мрзливото викам форум е мајката гарант знаат :) )
20200513_232524.jpg

Колегите ти се во право. Само не знам дали ќе остане ,,на сила" ова до евентуалниот рестарт на лигата.
 
Член од
14 мај 2019
Мислења
1.486
Поени од реакции
-759
I sega kako stojat rabotite? Kje ima prodolzuvanje?
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.003
Поени од реакции
57.043
Не ми се допаѓа ова со вајлдкартата, пошто веројатно ништо не би менувал :D

Во минус се одеше да се направат некои трансфери за следните кола, да се искористат DGW и сега наеднаш вајлдкарта која сите можат да ја искористат.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.507
Поени од реакции
21.280
Не ми се допаѓа ова со вајлдкартата, пошто веројатно ништо не би менувал :D

Во минус се одеше да се направат некои трансфери за следните кола, да се искористат DGW и сега наеднаш вајлдкарта која сите можат да ја искористат.
Мене ем што не ми се допаѓа, ем во една лига каде што играме на кое прво место е 450€ (25€ учество), му направија само услуга на тој првиот.
Да не зборам дека јас последното коло пред да биде одложена Арсенал-Ман Сити го имав Обамејанг капитен плус Де Брујн, додека он немаше ниту еден од Ман Сити или Арсенал. Разликата помеѓу мене и него е 40 поени, јас со triple captain и bench boost, он празен.

Друга работа што ме мачи е проблемот дека после 2 победи, веројатно Клоп ќе ротира на големо.
Има пет замени, и почетниве натпревари ќе има многу замени на полувреме и пред 60та минута што прави уште потешко за селектирање стандардни играчи.
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Мене ем што не ми се допаѓа, ем во една лига каде што играме на кое прво место е 450€ (25€ учество), му направија само услуга на тој првиот.
Да не зборам дека јас последното коло пред да биде одложена Арсенал-Ман Сити го имав Обамејанг капитен плус Де Брујн, додека он немаше ниту еден од Ман Сити или Арсенал. Разликата помеѓу мене и него е 40 поени, јас со triple captain и bench boost, он празен.

Друга работа што ме мачи е проблемот дека после 2 победи, веројатно Клоп ќе ротира на големо.
Има пет замени, и почетниве натпревари ќе има многу замени на полувреме и пред 60та минута што прави уште потешко за селектирање стандардни играчи.
Не верувам дека би ротирал многу Клоп. Да беа нормални услови, да. Вака, ќе им дојде како подготвителен период за следната сезона. Плус ќе сака да брка рекорди.

За другово си во право, од овој хаос сега највеќе можат да исползуваат оние кои бркаат нешто. Тешко тие што се први во лиги.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom