Fantasy Football Games

Член од
5 август 2007
Мислења
3.578
Поени од реакции
2.563
@beneamata @Хефест @Scirea @Forza Milan!!! забележав дека играте фантази ПЛ па ако сакате и фантази Серија А еве линк https://fantasyseriea.com/en/index.php и приклучете се на Кајгана лигата, кодот е K8YxIdlR1GsA

5 души сме моментално во кајгана лигава, а од Македонија општо играчи има моментално 67 играчи.

@Dani приклучи се и ти
Too late to join this league.
Оти не можам да ви се придружам?
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.965
Поени од реакции
25.278
Па ти пишува зошто. :) Веќе две кола се одиграни.
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.965
Поени од реакции
25.278
Мометално прв во Македонија и Кајгана лигата во фантази Серие А.

Наместете си attacking пошо сигурно сте balanced и играјте 3-4-3 формација
 
Член од
5 август 2007
Мислења
3.578
Поени од реакции
2.563
Мометално прв во Македонија и Кајгана лигата во фантази Серие А.

Наместете си attacking пошо сигурно сте balanced и играјте 3-4-3 формација
Дај бе кажи како да се приклучам во некоја лига?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.965
Поени од реакции
25.278
Дај бе кажи како да се приклучам во некоја лига?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Нема зошто да ти се други лиги. Јас не сум ви ниедна друга освен Кајгана лигата што ја направив за нас од форумот. Во Македонија лигата си автоматски ставен. Во Рома фанс лигата исто автоматски сум ставен пошо сум ги ставил во профилот Рома како омилен тим од Италија
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.063
Поени од реакции
57.314
Од Кајгана лига до Македонската лига разликата е човек и пол
 
Член од
5 август 2007
Мислења
3.578
Поени од реакции
2.563
Нема зошто да ти се други лиги. Јас не сум ви ниедна друга освен Кајгана лигата што ја направив за нас од форумот. Во Македонија лигата си автоматски ставен. Во Рома фанс лигата исто автоматски сум ставен пошо сум ги ставил во профилот Рома како омилен тим од Италија
Во Германија сум, и автоматски во Германија ме стави :(
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.063
Поени од реакции
57.314
Нека стои тука сајтов, за тие што се заинтересирани за повеќе фантази лиги.

Започна прво како фантази за португалска лига пред 2-3 сезони, а сега гледам се прошириле на повеќе лиги. За италијанската Ули веќе отвори тема.
Сега во петок започнува португалското првенство, а на истиот сајт веројатно ќе има и за Лига Европа (официјалната не се игра повеќе).

Летово имав добро искуство со АФКОН кај нив. Добар интерфејс, добри цени на играчи, редовно ажурирање на поени и сл. Во тој поглед си ја вршат професионално работата.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.906
Поени од реакции
84.309
Нека стои тука сајтов, за тие што се заинтересирани за повеќе фантази лиги.

Започна прво како фантази за португалска лига пред 2-3 сезони, а сега гледам се прошириле на повеќе лиги. За италијанската Ули веќе отвори тема.
Сега во петок започнува португалското првенство, а на истиот сајт веројатно ќе има и за Лига Европа (официјалната не се игра повеќе).

Летово имав добро искуство со АФКОН кај нив. Добар интерфејс, добри цени на играчи, редовно ажурирање на поени и сл. Во тој поглед си ја вршат професионално работата.
Да не им освои награда некоја? :D
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.063
Поени од реакции
57.314
Да не им освои награда некоја? :D
Не сум.
Од сега тешко дека и ќе освојам награда. Ми падна активноста и мене :D Заборавам да менувам, некогаш и ме мрзи, не пратам активно повреди/суспензии. Кога менувам играч менувам за некој од врв на листата сортирана по поени, без многу анализи :D

Што би рекле батките од кладилница, играм колку да се прати нешто.

Само ФПЛ активно ја играм. Речиси и да немам пропуштено коло во сезона.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.063
Поени од реакции
57.314
Пред почетокот на новата фудбалска сезона уште еднаш да ви предложам сајт за останатите фудбалски лиги, кои што немаат официјална фантази.


Сум пишал и погоре, добар дизајн, интерфејс. Одговорно водење, навремено ажурирање на податоците, прилично реални цени на играчите.
Доброто е што на една платформа со еден логин ги имате достапно сите лиги.

Португалската е лиценцирана (мислам и подржана од португалска федерација и спонзорирана со награди).
Останати лиги кои ги има на сајтов
- Француска (почнува сега во петок)
- Италијанска (ја игравме од форумов лани, имавме и лига)
- Шпанска (ова најмногу ме радува)
- Англиска
- Турска
- ЛШ
- ЛЕ
- Бразилска
- Копа Либертадорес

Се надевам уште на Холандска.
Јас и @Uli Hoeneß веќе креиравме тимови. Очекувам уште неколку од редновните играчи да се приклучат. Ако има доволно интерес може за некоја да направиме Кајгана лига.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.546
Поени од реакции
21.524
Пред почетокот на новата фудбалска сезона уште еднаш да ви предложам сајт за останатите фудбалски лиги, кои што немаат официјална фантази.


Сум пишал и погоре, добар дизајн, интерфејс. Одговорно водење, навремено ажурирање на податоците, прилично реални цени на играчите.
Доброто е што на една платформа со еден логин ги имате достапно сите лиги.

Португалската е лиценцирана (мислам и подржана од португалска федерација и спонзорирана со награди).
Останати лиги кои ги има на сајтов
- Француска (почнува сега во петок)
- Италијанска (ја игравме од форумов лани, имавме и лига)
- Шпанска (ова најмногу ме радува)
- Англиска
- Турска
- ЛШ
- ЛЕ
- Бразилска
- Копа Либертадорес

Се надевам уште на Холандска.
Јас и @Uli Hoeneß веќе креиравме тимови. Очекувам уште неколку од редновните играчи да се приклучат. Ако има доволно интерес може за некоја да направиме Кајгана лига.

Јас ќе продолжувам со Серија А, на работа собираме пари за следна сезона.
Ако сакате за таа, правете лига, јас сум ин...другите некако не ме привлекуваат. Можеби и Ла Лига, ама не ветувам дека ќе сум редовен.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.063
Поени од реакции
57.314
Не дека некој е заинтересиран за француско, ама ајде еден апдејт да пуштам. Утре почнува првенството.
Марсеј ја одложија, па првенството ќе го отвори мечот Бордо - Нант утре во 19ч

Пошто и Марсеј и Лион и ПСЖ го пропуштаат првото коло (некому тоа се 9 играчи :D), ова коло нивните натпревари нема да се бројат. Па така ќе се купуваат играчи само од тие 14 тимови што ќе играат, а за второ коло сите играчи ќе имаат вајлдкарта за да можат да направат тим и со играчите на Марсеј, Лион и ПСЖ.
Ова и не е така лошо, првото коло ќе може да се види состојбата по тимови, некој дефанзивец за 4м што ќе игра :D
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
5.148
Поени од реакции
7.850
Направив рандом екипа со французиве, сигурно ќе ја баталам со тек на време. :D
Останувам како и лани за Серија А, а и шпанско може да се проба..
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.965
Поени од реакции
25.278
Направив рандом екипа со французиве, сигурно ќе ја баталам со тек на време. :D
Останувам како и лани за Серија А, а и шпанско може да се проба..
Влезете во Кајгана лигата со @Dani

Кодот е: 0de80fcf
 

Kajgana Shop

На врв Bottom