Fantasy Football Games

Harry Potter

Imperius
Член од
14 септември 2005
Мислења
2.533
Поени од реакции
1.515
Ke zapocneme so ovoj tim pa ke vidime kako ke se odvivat rabotite. Inaku ovoj sirigu ke bide prv golman na torino ili da go menuvam ?
донесен е за прв бидејќи си заминаа и Харт и Падели. конкуренти му се оној Милинкович-Савич шо бранеше на У21 ЕУРО за Србија и некој анонимен Уругваец од Данубио (анонимен оти мене не ми е познат, иначе се работи за Салвадор Ичасо).
 

Me2

интериста
Член од
21 ноември 2009
Мислења
5.205
Поени од реакции
2.199
Фантази Серија А, сите да умрат што ја направиле страницата. Крашнува 3 дена по ред, све да ви ебам![DOUBLEPOST=1503177527][/DOUBLEPOST]Дали капитенот ги дуплира поените ако влезе од клупа, или ако капиенот веќе е на клупа од прва минута, се префрлаат на заменик капитенот? (Мертенс на клупа почна, влезе при крај).
 
Последно уредено:
Член од
6 април 2014
Мислења
4.947
Поени од реакции
6.144
sto e finta so ovie fantasy seria a nikako nemozas nitu promeni nitu nekoj transfer da napravis ?
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.965
Поени од реакции
25.278
17 поени повеќе :notworthy:

Честитки па следната сезона е моја :icon_mrgr:
 

Me2

интериста
Член од
21 ноември 2009
Мислења
5.205
Поени од реакции
2.199
Напраивте тимови за Серија А?
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.947
Поени од реакции
6.144


Ne me gree mnogu timot ama igracite gi napravile mnogu skapi. Za start toa e ke vidime ponatamu kako ke se odvivat rabotite.
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.965
Поени од реакции
25.278
@beneamata @Хефест @Scirea @Forza Milan!!! забележав дека играте фантази ПЛ па ако сакате и фантази Серија А еве линк https://fantasyseriea.com/en/index.php и приклучете се на Кајгана лигата, кодот е K8YxIdlR1GsA

5 души сме моментално во кајгана лигава, а од Македонија општо играчи има моментално 67 играчи.

@Dani приклучи се и ти
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.632
Поени од реакции
81.556
Лаутаро на клупа, а Де Роси и Леива стартери? :D Наместете си атакинг и 3-4-3 формација само што со дефензив мидфилдери ништо не правите.
Овој Лутаро имаше добри подготовки на летната турнеја, али едно е да го прчиш во Америка, друго е кога ќе ти дојдат фосилите од Киево и да те здробат од ќотек.

Нека седи 2-3 натпревари на клупа, па понатаму ќе правам комбинации и формации :)
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.965
Поени од реакции
25.278
Овој Лутаро имаше добри подготовки на летната турнеја, али едно е да го прчиш во Америка, друго е кога ќе ти дојдат фосилите од Киево и да те здробат од ќотек.

Нека седи 2-3 натпревари на клупа, па понатаму ќе правам комбинации и формации :)
Како и да е поени не ти носат играчи како Де Роси и Леива. Поени добиваш за асистенции и голови, не за одземени топки.
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.965
Поени од реакции
25.278
@beneamata @Хефест @Scirea @Forza Milan!!! забележав дека играте фантази ПЛ па ако сакате и фантази Серија А еве линк https://fantasyseriea.com/en/index.php и приклучете се на Кајгана лигата, кодот е K8YxIdlR1GsA

5 души сме моментално во кајгана лигава, а од Македонија општо играчи има моментално 67 играчи.

@Dani приклучи се и ти
@Harry Potter
 

Kajgana Shop

На врв Bottom