Facebook - официјална тема (новости, прашања, проблеми)

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
За сите кои сакате пак како порано - Сменете јазик во English UK. :)
 

Anne.

~ Happiness In Slavery.
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.284
Што убаво ќе му дојде променава на фб на гугл+ мх, мх, мх...
 

BOJ@N

Штрумф Текнувало
Член од
30 ноември 2008
Мислења
884
Поени од реакции
487
Со последните промени фејсбук стварно стана катастрофа.
 

Cataclysm

Член од
2 февруари 2009
Мислења
223
Поени од реакции
647
За сите кои сакате пак како порано - Сменете јазик во English UK. :)
Ни ова веќе не помага.
Засега „стариот“ фејсбук работи ако одберете Leet Speak како јазик.

Инаку измениве се катастрофа, Recent News / Top News нема баш никаде опција да се одвојат, Ticker-от освен што нарушува приватност максимално (уште да ставија X is now viewing Y's profile ќе беше топ :P) апсолутно нема никаква функција.
 
S

Stivie G

Гостин
Тие што следат спорт, особено на интернет, сигурно се информирани дека Фан-Страната на СпортДенес е хакирана некое време. Би сакал да прашам дали на некој од форумов досега му се случило да му хакираат страна, а потоа да му ја вратат (дали тие што му ја хакирале, или официјалните лица од ФБ). Ако може подетални информации во одговорот. Фала ви однапред. :)
и мене ми хакнаа страница од околу 14000 обожователи но за жал не ја вратија, опасна работа се хакерите :(
 
Член од
29 август 2009
Мислења
326
Поени од реакции
23
Како може да ги сокријам пријателите на профилот т.е другите да не можат да видат колку имам пријатели?
 
Член од
20 април 2010
Мислења
718
Поени од реакции
527

Катастрофа , се повеќе и повеќе личи на твитер/гугл+ одколку на Фејсбук (или што и да е) уште некој апгрејд да вметнат од Hi5 фали!
 
Член од
31 јули 2011
Мислења
270
Поени од реакции
237
Како може да ги сокријам пријателите на профилот т.е другите да не можат да видат колку имам пријатели?
Кликни на името горе>Edit Profile>Friend and family> и во редот кај што е Friends од десна страна има стрелка надолу,оди Custom, најгоре одбери Only Me за никој да не ти ги гледа пријателите или подолу одбери пријатели од кои ќе ја скриеш листата. Порано поинаку беше сега ме намачи дури најдов.
 
A

Auditore

Гостин
https://www.facebook.com/about/timeline
Новиот профил на фејсбук.
Слики од новиот профил :))
Мене ми се допаѓа, но едино нешто што е голема пречка е тоа што станува се покомплициран за користење и се плашам дека корисниците полека ќе почнаат да бегат.
Имаше и такви коментари, MySpace was like this, and he is gone, the next is FB..
Се надевам дека ви се допаѓа па пишете го вашето мислење.
 

stick figure

#MiaSanArsenal
Член од
2 мај 2010
Мислења
4.811
Поени од реакции
3.705
Се ми е ставено на public но ништо не покажува у info кога некој ќе сака да ме адне.
Оти така?
 
A

Auditore

Гостин
Дечки јас го активирав Timeline како девелопер и го истражувам и можам да ви потврдам дека ова е до сега нешто најдобро што излегло, ептен е прегледно, поинтересно, и не е комплицирано како сите што мислеа.
Има додадено неколку новини кои сум повеќе од сигурен дека ќе бидат добро прифатени..
Според мене се е подобро, се надевам дека за брзо ќе биде достапен за сите па да го пробате, мене ми се ептен бендисува.
Еве како да го активирате, за оние најљубопитните како мене.
 
Член од
5 март 2011
Мислења
841
Поени од реакции
824
ве молам кажете ми како да ги избришам сите пораки што ми имаат стигнато и што ги имам пратено но од еднаш не една по една бидејки фб стана мн глуп тоа што целиот разговор се зачувува како порака
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.033
Поени од реакции
14.970
ве молам кажете ми како да ги избришам сите пораки што ми имаат стигнато и што ги имам пратено но од еднаш не една по една бидејки фб стана мн глуп тоа што целиот разговор се зачувува како порака
читај погоре
 

Зајче

Бело, и тоа!
Член од
13 септември 2008
Мислења
3.439
Поени од реакции
3.945
Од кога активирав Timeline кога ќе стиснам Home или кога сакам да отидам на профил кај мене или кога пробувам да отворам некоја од групите, некогаш се случува воопшто да не се отвараат.
Еве како изгледа тоа:



Сеа ме интересира вие што имате активирано Timeline ви се случува ова или само до мене е проблемот?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom