Facebook - официјална тема (новости, прашања, проблеми)

Г

Грејвдигер

Гостин
Не се разбирам мн од фејсбук, претходниот профил има 4 месеци кај што ми е деактивиран. Може инструкции? :kesa:

Едит: тоа со информациите да ми ги гледаат само пријатели го средив. Како да направам да не се појавувам во Search?
Privacy Settings - Connecting on Facebook и таму има да ги подесиш на кој да се појавуваш во срч, кој да може да ти праќа пријатели, да ти ја гледа листата на пријатели и сите други активности.
 
Член од
13 март 2011
Мислења
2.277
Поени од реакции
1.989
Не се разбирам мн од фејсбук, претходниот профил има 4 месеци кај што ми е деактивиран. Може инструкции? :kesa:

Едит: тоа со информациите да ми ги гледаат само пријатели го средив. Како да направам да не се појавувам во Search?
1.Подесувања за приватност
2.Поврзување на Facebook , ќе кликнеш "види подесувања"
3.ќе ти се појави - Кој може да Ве наоѓа на Facebook?,Кој може да Ви праќа барања за пријателство? итн. :D
 
Член од
15 мај 2010
Мислења
540
Поени од реакции
72
Шо се дешава сеа со фејсбуков? Сите инбокс пораки ми се измешани и коа ќе отворам чет со некој, у прозорчето ги имам сите инбокс пораки..
 

merlin

Мадридистика...
Член од
29 јуни 2006
Мислења
543
Поени од реакции
119
Шо се дешава сеа со фејсбуков? Сите инбокс пораки ми се измешани и коа ќе отворам чет со некој, у прозорчето ги имам сите инбокс пораки..
И кај мене така.. од вчера... во пораки сите чет разговори од пред два-три месеца зачувани... глупости...па уште број од телефон ми бара...али јбг тоа е.. нова опција на фејсбук
 
Член од
15 мај 2010
Мислења
540
Поени од реакции
72
Тешки глупости..Се ми зе измеша..
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.033
Поени од реакции
14.970
сега и кај мене се појави..одам во корисничка сметка -> прилагодување на профил -> е-адреса и ми ја дава адресата што си ја користам...а над неа корисничкото име во форма
korisnicko.ime@facebook.com
ова некоја замрзната работа е.....
:toe:
 
M

Mr.InF3ction

Гостин
Кај некој друг се појавува до четот тоа Translations?
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Се плаќаат нотификациите по sms што стигаат?
Пошо читам дека фејсбук не наплаќа, до провајдерот е дали ќе ти наплати за примање пораки.
Не планирам да праќам/апдејтувам статуси, него нотификациите по смс само да ми стигаат.
На VIP сум.
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.332
Поени од реакции
27.891
Се плаќаат нотификациите по sms што стигаат?
Пошо читам дека фејсбук не наплаќа, до провајдерот е дали ќе ти наплати за примање пораки.
Не планирам да праќам/апдејтувам статуси, него нотификациите по смс само да ми стигаат.
На VIP сум.
Мислам дека не, ONE не наплаќаат мислам дека ни VIP ...
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.033
Поени од реакции
14.970
Се плаќаат нотификациите по sms што стигаат?
Пошо читам дека фејсбук не наплаќа, до провајдерот е дали ќе ти наплати за примање пораки.
Не планирам да праќам/апдејтувам статуси, него нотификациите по смс само да ми стигаат.
На VIP сум.
не се наплаќа за известувањата.....ако сакаш да одговориш пр на коментар...тогаш да.....мислам дека земаа 6 ден по порака (ако сакаш преку смс да апдејтуваш нешто)
 
Член од
27 март 2007
Мислења
735
Поени од реакции
316
Ве заебава ли фејсбуков?!?!... Кога оставам статус се појавува на ѕидот по многу време, ми стасуваат нотификации, а никаде ги нема, чатот си паѓа цело време... и слично
 
Член од
30 мај 2010
Мислења
213
Поени од реакции
11
Колку пати треба да се пријави некој лажен фејсбук профил за да се избрише?
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Ве заебава ли фејсбуков?!?!... Кога оставам статус се појавува на ѕидот по многу време, ми стасуваат нотификации, а никаде ги нема, чатот си паѓа цело време... и слично
Кај сите зеза... една минута го има статусот, друга го нема. До него е.

Колку пати треба да се пријави некој лажен фејсбук профил за да се избрише?
Нема некоја дефинирана бројка, зависи и од образложението и некој други ситници за кој никој појма нема; И расположението на одговорните лица :icon_razz
 

Kajgana Shop

На врв Bottom