FA & Capital One Cup

Член од
23 август 2010
Мислења
38.159
Поени од реакции
107.595
Истиот актер и судија што допре дно на Арсенал - Њукасл :)
Се надевам нема да помириса ПЛ меч подолго време

Прегледај го приврзокот 361518
Вака од овде делува дека не е, ама многу лош квалитет е сликата башка аголот не е како што треба. А зошто не даваат официјална слика зошто е поништен како на пример во Серија А? Тоа ми е глупост во ПЛ најискрено.
 
Член од
20 март 2022
Мислења
1.385
Поени од реакции
3.513
Вака од овде делува дека не е, ама многу лош квалитет е сликата башка аголот не е како што треба. А зошто не даваат официјална слика зошто е поништен како на пример во Серија А? Тоа ми е глупост во ПЛ најискрено.
Не работеле камерите од ВАР-от на Енфилд.
 
Член од
3 јуни 2022
Мислења
968
Поени од реакции
2.276
Што мислеше Челзи со Чалоба, Хампфрис и Хал во одбранава против ваков Сити ? Ќе ги наполнат како мисирка
 
Член од
10 ноември 2022
Мислења
299
Поени од реакции
880
Сити го нагузи Челзи во првото како Влахович што ќе го нагузи @RATM .

Oд друга страна, ќе може сега Челзи на мир да се посвети на ПЛ и борбата за пласман во Конфернециската лига.
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Сити го нагузи Челзи во првото како Влахович што ќе го нагузи @RATM .

Oд друга страна, ќе може сега Челзи на мир да се посвети на ПЛ и борбата за пласман во Конфернециската лига.
И како јас тебе, откако постоиш на форумов во сите свои форми.
Кругот е отприлика таков.
 
Член од
10 ноември 2022
Мислења
299
Поени од реакции
880
И како јас тебе, откако постоиш на форумов во сите свои форми.
Кругот е отприлика таков.
Не се нервирај, ќе огрдиш, нема да сака Влахович да те нагузи, ќе му пропадне трансферот во Челзи, после ќе треба за опстанок да се борите. Ќе го носиш Челзи наместо на дупче, на душа.
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Не се нервирај, ќе огрдиш, нема да сака Влахович да те нагузи, ќе му пропадне трансферот во Челзи, после ќе треба за опстанок да се борите. Ќе го носиш Челзи наместо на дупче, на душа.

Колку е ова лошо, мајко моја. :pos:
 
Член од
20 март 2022
Мислења
1.385
Поени од реакции
3.513
Челзи расцути како дупчето на еден нивни еминентен фан надалеку познат и истакнат по глупоча.
 
Член од
10 ноември 2022
Мислења
299
Поени од реакции
880
Да играа Лофтус Чик и Хадсон Одои, друга песна ќе се пееше. Не можеш со повредени против Сити. Барем не се избламираа, само четири примија.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.063
Поени од реакции
57.314
Колку доби Јунајтед со трансферот на Касемиро. Купен за да спушти топка, да умртви игра на противникот, да стегне дефанзива, а гратис добија и добар креативец во него. Дава голови, асистира, го разигрува и нападот.

Можда еден од најдобрите трансфери во ПЛ сезонава. Уште не ми се верува дека имаше фанови што не беа среќни што го купија него.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.535
Поени од реакции
62.409
Колку доби Јунајтед со трансферот на Касемиро. Купен за да спушти топка, да умртви игра на противникот, да стегне дефанзива, а гратис добија и добар креативец во него. Дава голови, асистира, го разигрува и нападот.

Можда еден од најдобрите трансфери во ПЛ сезонава. Уште не ми се верува дека имаше фанови што не беа среќни што го купија него.
Не ни сонував дека вака ке се уклопи во екипата. Делува дека играл во Јунајтед 10 години. За мене, трансфер на сезоната во Јунајтед.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.412
Поени од реакции
42.670
Можда еден од најдобрите трансфери во ПЛ сезонава. Уште не ми се верува дека имаше фанови што не беа среќни што го купија него.
Можда? Без дилема би кажал јас. Гарантирано место во топ 3 трансфери со Халанд.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.063
Поени од реакции
57.314
Можда? Без дилема би кажал јас. Гарантирано место во топ 3 трансфери со Халанд.
Па сите се фатија за годините и сумата која е платена за него. Не беше ефтин, што е минус. Се надеваа на долгорочно решение.
Ама пак на ваков пазар и 2-3 сезони да ти внесе ваква стабилност во тим си на коњ. Сигурен сум дека ќе продолжи вака. Аргат е чевекот!

Би го спомнал и парот негов на средина Ериксен. Полн погодок како за фри трансфер. Многу паметен потег што го собраа него.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom