F.A. Premier League

Кој е најдобар англиски клуб?


  • Вкупно гласачи
    600
Статус
Затворена за нови мислења.
G

Gray Foxx

Гостин
Хмм,од каде ми е ова познато.....аа да.По заминувањето на Анри,имаше изјави дека Арсенал ке се бори за опстанок....Ти да не беше експертот?
Или не....ама сигурно биле некои ко тебе со мазен мозок и фанови на Ман.Утд.
Едит за Дено:
Само гледај како игра Арсенал и ке ти стане јасно....а ако имаш хендикеп,извини.
Хехехехехехехе. Арсенал како играл. Хихи.
Една посрана ВБА одвај ја тепаа, играле Арсенал убаво.
Ке се видиме годинава пак, може нема па да ви даеме 4, ама 3 сигурно.
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Хмм,од каде ми е ова познато.....аа да.По заминувањето на Анри,имаше изјави дека Арсенал ке се бори за опстанок....Ти да не беше експертот?
Или не....ама сигурно биле некои ко тебе со мазен мозок и фанови на Ман.Утд.
Едит за Дено:
Само гледај како игра Арсенал и ке ти стане јасно....а ако имаш хендикеп,извини.
Jaс немам изјавено такво нешто во врска со Анри.
И мене ми е ова некако многу познато, лани сите скокаа, се радуваа на почеток, ама на крајот се радуваа само едни, Јунајтед.
Баш се сеќавам лани како 20-21 коло од ПЛ, навивачите на Арсенал на форумов ја прославуваа титулата, а јас им викав да не се залетуваат зошто на крајот се бројат овците.
Исто ќе е и оваа година! Арсенал има добар состав, но неискусен и затоа не ги вбројувам во најсериозни кандидати за титулата, може како фаворити од сенка само.
Фабрегас е значаен исто колку и Роналдо и Лампард и Џерард, ама не зависи играта само од него, тоа ми е цел муабет!
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.682
Поени од реакции
9.307
Има една поговорка:Кој последен се смее,најслатко се смее!!
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Кој се радува после 1во коло за 1во место?

Само тој што осеќа дека нема да го види пак цела сезона.
Јас мислам дека треба и журка да направите еј...

Плус,Фантом и Фантом_Икс,вие можеби знаете за фудбал повеќе,но пак не знаете за кого да навивате.

А тоа дека Манчестер попушта,беше заебанција,ама нели,кој ја сфати :)
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Кој се радува после 1во коло за 1во место?

Само тој што осеќа дека нема да го види пак цела сезона.
Јас мислам дека треба и журка да направите еј...

Плус,Фантом и Фантом_Икс,вие можеби знаете за фудбал повеќе,но пак не знаете за кого да навивате.

А тоа дека Манчестер попушта,беше заебанција,ама нели,кој ја сфати :)
Пешко, тој ќе ми кажвит дали знам за кого навивам или не. Секако, ја обожаваш улогата на Мајка Тереза на форумов, чак и Лејди Ди, за да ги браниш сите, од ЕНТЕР до турбофолкерите, само за да се најш во муабет.

Ти викам, оди си во гејминг, за гејмплеј за лагови мојш да ми кажвиш, за фудбал не.

Заебанција која НИКОЈ не ја сфати - или е тиња заебанција, или нешо со сите на форумов освен ти не е во ред.

И жити све, прекини да изигруваш морал овде, форум е, ако сакаш читај ме, ако не не мораш.
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Da se razberime!!!Ovaa godina Liverpool ke bidat sampioni.Vie moze slobodno da prodolzete da se dogovarate za vtoroto mesto...
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Ај да се вратиме на темата за Англиско првенство, лични дискусии почнаа да се водат овде, а треба да се водат по профили и социјални групи.

Забегавме сите, на чело со мене, избришав се’ оф топик.
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.682
Поени од реакции
9.307
Наредно коло:

Blackburn-Hull
Fulham-Arsenal
Liverpool-Middlesbrough
Man City-West Ham
Newcastle-Bolton
Portsmouth-Man Utd
Stoke-Aston Villa
Tottenham-Sunderland
West Brom-Everton
Wigan-Chelsea


Доста интересни дуели.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.687
Поени од реакции
43.736
А што има тука лошо што реков ако не се јунајтед, да се челзи шампиони?
Ако сакаш да дискутираме за Пл, а и религија и пагански обичаи, може и во живо ако сакаш, ти одреди локација, идам!

Не врате на мојот пост погоре(за фудбалскиот дел), или немаше што да вратиш?
Па на религија те убивме со факти и јас и Quark т.е. целосно те демантиравме и остана без текст и на крајот избега од комуникацијата , и тој доде до заклучок дека немаш никаква конструкција и начин на изразување во постовите ( што не е случајно за поклопувањето со моето мислење ) , што сакаш повеќе , а и пола форум е свесен за истото .
Што имам да враќам на фудбалскиот дел од тој пост кога самиот Ферги индиректно свесно си кажа дека без тој играч овој тим на Манчестер не е кадарен за највисоките дострели покрај Челзи , факт , тоа го докажа со целосната толерантност за ароганцијата на К.Р. кон својот клуб . Секој фудбалски стручњак го вели тоа што го велам јас за огромното значење на К.Р. за овој тим , а истите се многу скалила и над мене и посебно над тебе , така да моето мислење само се поклопува со нив . Секој на форумов истото ке ви го каже , само оние необјективни фанови на Манчестер истото го негираат иако истото е премногу очигледно .
Да те потсетам , Роналдо е крилен играч , а беше најдобар стрелец во тој тим за изминатата сезона ( нешто што е работа на напаѓачите ) , а воедно и најдобар асистент во тимот , т.е. еден од најдобрите . Глупо е да мижиш пред овие факти , кои го ставаат К.Р. убедливо над останатите играчи на Манчестер и дефинитивно клучот за успесите на овој тим .

Муабетите со љубомора кон Манчестер Јунајтед , и воопшто љубомора кон оние кои освојуваат титули јас бар ги надминав кога завршив осмо , така да глупост беше истото , кој и да го нашиша тоа . Далеку од тоа дека љубоморам на секој успех на Манчестер , ако некој ги заслужи тие трофеи од минатата сезона , тоа беше овој тим на Манчестер .

А тоа што рече некој дека Италијанското е на рангот на Бугарското Првенство , само нека ја погледне Италија ( моментален Светски Првак ) каде е во светот на фудбалот , и каде е Англија која не ја гледавме на последното ЕП . Тоа е одраз на целата таа силина на Премиер Лигата , преполна со Африканци , Французи , Португалци , таа сила на Премиер Лигата го уби репрезентативниот фудбал на таа Нација . . .
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Па на религија те убивме со факти и јас и Quark т.е. целосно те демантиравме и остана без текст и на крајот избега од комуникацијата , и тој доде до заклучок дека немаш никаква конструкција и начин на изразување во постовите ( што не е случајно за поклопувањето со моето мислење ) , што сакаш повеќе , а и пола форум е свесен за истото .
Што имам да враќам на фудбалскиот дел од тој пост кога самиот Ферги индиректно свесно си кажа дека без тој играч овој тим на Манчестер не е кадарен за највисоките дострели покрај Челзи , факт , тоа го докажа со целосната толерантност за ароганцијата на К.Р. кон својот клуб . Секој фудбалски стручњак го вели тоа што го велам јас за огромното значење на К.Р. за овој тим , а истите се многу скалила и над мене и посебно над тебе , така да моето мислење само се поклопува со нив . Секој на форумов истото ке ви го каже , само оние необјективни фанови на Манчестер истото го негираат иако истото е премногу очигледно .
Да те потсетам , Роналдо е крилен играч , а беше најдобар стрелец во тој тим за изминатата сезона ( нешто што е работа на напаѓачите ) , а воедно и најдобар асистент во тимот , т.е. еден од најдобрите . Глупо е да мижиш пред овие факти , кои го ставаат К.Р. убедливо над останатите играчи на Манчестер и дефинитивно клучот за успесите на овој тим .

Муабетите со љубомора кон Манчестер Јунајтед , и воопшто љубомора кон оние кои освојуваат титули јас бар ги надминав кога завршив осмо , така да глупост беше истото , кој и да го нашиша тоа . Далеку од тоа дека љубоморам на секој успех на Манчестер , ако некој ги заслужи тие трофеи од минатата сезона , тоа беше овој тим на Манчестер .

А тоа што рече некој дека Италијанското е на рангот на Бугарското Првенство , само нека ја погледне Италија ( моментален Светски Првак ) каде е во светот на фудбалот , и каде е Англија која не ја гледавме на последното ЕП . Тоа е одраз на целата таа силина на Премиер Лигата , преполна со Африканци , Французи , Португалци , таа сила на Премиер Лигата го уби репрезентативниот фудбал на таа Нација . . .
Не реков дека не е најдобар, ама дека Јунајтед и без него ќе опстои, тоа е факт.

оф топик За религија не избегав, ти избега. Оди провери, продолживме да дискутираме за тоа и Quark се согласи дека сум во право за мојот дел и завршивме со тоа.
Ако сакаш ќе продолжиме сега, не е проблем!
 
G

Gray Foxx

Гостин
Па на религија те убивме со факти и јас и Quark т.е. целосно те демантиравме и остана без текст и на крајот избега од комуникацијата , и тој доде до заклучок дека немаш никаква конструкција и начин на изразување во постовите ( што не е случајно за поклопувањето со моето мислење ) , што сакаш повеќе , а и пола форум е свесен за истото .
Што имам да враќам на фудбалскиот дел од тој пост кога самиот Ферги индиректно свесно си кажа дека без тој играч овој тим на Манчестер не е кадарен за највисоките дострели покрај Челзи , факт , тоа го докажа со целосната толерантност за ароганцијата на К.Р. кон својот клуб . Секој фудбалски стручњак го вели тоа што го велам јас за огромното значење на К.Р. за овој тим , а истите се многу скалила и над мене и посебно над тебе , така да моето мислење само се поклопува со нив . Секој на форумов истото ке ви го каже , само оние необјективни фанови на Манчестер истото го негираат иако истото е премногу очигледно .
Да те потсетам , Роналдо е крилен играч , а беше најдобар стрелец во тој тим за изминатата сезона ( нешто што е работа на напаѓачите ) , а воедно и најдобар асистент во тимот , т.е. еден од најдобрите . Глупо е да мижиш пред овие факти , кои го ставаат К.Р. убедливо над останатите играчи на Манчестер и дефинитивно клучот за успесите на овој тим .

Муабетите со љубомора кон Манчестер Јунајтед , и воопшто љубомора кон оние кои освојуваат титули јас бар ги надминав кога завршив осмо , така да глупост беше истото , кој и да го нашиша тоа . Далеку од тоа дека љубоморам на секој успех на Манчестер , ако некој ги заслужи тие трофеи од минатата сезона , тоа беше овој тим на Манчестер .

А тоа што рече некој дека Италијанското е на рангот на Бугарското Првенство , само нека ја погледне Италија ( моментален Светски Првак ) каде е во светот на фудбалот , и каде е Англија која не ја гледавме на последното ЕП . Тоа е одраз на целата таа силина на Премиер Лигата , преполна со Африканци , Французи , Португалци , таа сила на Премиер Лигата го уби репрезентативниот фудбал на таа Нација . . .
Е само за ова имам забелешка, англичаните нема никогаш да освојат нешто на репрезентативен план оти мн се пуфаат. Се они се најдобри, се они заслужуваат. Башка тоа англиските весници се како баби на маало, само да се зборува и зборува и зборува.... Сето тоа ствара притисок врс играчите, а кога ке земеме во обзир дека немале квалитетен селектор од 90 година кога им беше селектор Боби Робсон, тогаш можеме да видиме дека далеку се од финалниот продукт. А мислам дека се една од најталентираните репрезентации во светот, ама па индивидуалноста не носи трофеи....
:salut:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom