F.A. Premier League

Кој е најдобар англиски клуб?


  • Вкупно гласачи
    600
Статус
Затворена за нови мислења.

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.060
Syn u pravo si ...a drustvoto od Manchester ne treba da se luti i plus toa ne treba da se vadi za porazot poradi prepoloveniot sostav ..jebiga drustvo nie cela sezna igrame so pola sostav pa nikomu nisto a vie odma potkleknavte na Newcastle ... ali kako so ke rece narodot poveke sreka u slednoto kolo .. ako ne ve napusti
Кој пораз?И која сезона играте со пола состав?Оваа сега почна:tapp:
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Syn u pravo si ...a drustvoto od Manchester ne treba da se luti i plus toa ne treba da se vadi za porazot poradi prepoloveniot sostav ..jebiga drustvo nie cela sezna igrame so pola sostav pa nikomu nisto a vie odma potkleknavte na Newcastle ... ali kako so ke rece narodot poveke sreka u slednoto kolo .. ako ne ve napusti
Нерешено беше.

Syn, гледам голем стручњак си. Сега кога ќе се врати роналдо, сам ќе играл, само ван дер Сар на гол и роналдо сам, другите сите на клупа!
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.687
Поени од реакции
43.736
ПП од Чомбе

Прашај ја мајка ти дали сум дете.
Јас те направив бе сине.
Исфрустрирано детенце , оооооо . . . .

Не биди п***а , расчисти што имаш со мене на форум , не со вакви детски работи по ПП .
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
12.406
Поени од реакции
544
Syn u pravo si ...a drustvoto od Manchester ne treba da se luti i plus toa ne treba da se vadi za porazot poradi prepoloveniot sostav ..jebiga drustvo nie cela sezna igrame so pola sostav pa nikomu nisto a vie odma potkleknavte na Newcastle ... ali kako so ke rece narodot poveke sreka u slednoto kolo .. ako ne ve napusti
Леле, ако не напушти среќата сигурно ќе испаднеме од Премиерлигата, да, да.
И лани не напушти, ништо не земавме.
 

illusioner

Happyrotter
Член од
20 јуни 2007
Мислења
774
Поени од реакции
15
:smir: Chombe placese za ronaldo po forumite koga bese sagata deka ke si odi a sea ni pravi film demek niso ne znaci ronaldo .. jas nemam losh zbor za ronaldo ednostavno najdobar e vo svetot sea toa e fakt a kolku naprai za manchester ovie ko rooney use treba leb da papaat!!
 

Логикс

Gooner
Член од
17 септември 2007
Мислења
7.358
Поени од реакции
2.290
Абе ај да не цитирам ама за младите што пишаа. Тие што викаат на Арсенал младите се подобри или такво нешто. Нема никаква врска тоа. Јунајтед не ги игра младите туку си игра со прв тим затоа не знаете какви ѕверови се. Еве вчера се виде Кембел како Руни трча и само трча овие близнациве Да Силва ѕверови. Плус да не ги спомнувам изнајмените играчи како и Бен Фостер кој не е веќе млад толку ама ѕвер чоек е. А на Арсенал пола прв тим им се млади и затоа зошто стално играат само се ствара илузија дека се класа за нашите. Тоа нема врска бидејќи на МАНУТД ТВ имам гледано мечови на јунајтед резервите и на баш ептен оние младите по 16 години што се и лом прават.
Немаше да реплицирам,ако не напишаше илузија.....
"Вашите" си играат со нивни генерации и лом прават."Нашите" играат со ѕвезди и се на нивното ниво.....
Можеш да ја најдеш разликата?
И тоа не е илузија,тоа е реалност.
 
G

Gray Foxx

Гостин
Секој фубалски стручњак на планетава успехот на Манчестер најмногу го препишува на тој играч , Роналдо , 100 медиуми и весници тоа го пишуваат потпирајки се на сите детални анализи , гледајки ги неговите статистики најверојатно ке го сватиш и ти тоа . А како што те демантирав на тема Религија , детенце како тебе мн лесно ке можам и тука да го демантирам , али глупаво е да паѓам на ниво на едно дете , нели ? Затоа и нејкеш да влегуваш во дискусии со мене , а и јас нејкам со тебе , твоите постови немаат никаква конструкција ( ок , дете си ) , се што знаеш да ставиш се смајлињата без кои како детенце неможеш , интересни ти се . . .

Манчестер почна со освојување на трофеи кога Роналдо осозреа како играч ( зборам за последниве 5 години т.е. периодот кога Челзи ги добија Мурињо а и Абрамович) , факт , претходно дишеа зад грбот на Челзи , факт .
А и не гледам дека нешто лошо напишав , Роналдо моментално е најдобриот играч во светот , ниво над другите и е играч на Манчестер Јунајтед, самиот изразува желба да го облече дресот на Реал Мадрид , зошто тогаш Ферги не го пушти таму , најверојтано и тој е свесен за големината која со себе ја носи К.Р. факт , свесен е дека таков играч денес во светот нема , факт , вистински уникат , факт , свесен е дека целата игра на Манчестер минатата сезона одеше преку него , факт , свесен е дека тој товар во моментов ниеден друг играч на Манчестер не може да го носи , факт , а со тоа и да имаат огромни тешкотии во бркањето на Трофеи кои покрај сегашниов тим на Челзи и парите на Абрамович , истото скоро е и неизводливо без К.Р. , факт .

п.с. Каде напишав нешто лошо за Манчестер ? Го имаат најдоброто фудбалско нешто во светот во моментот без кое се скалило подоле , без оглед на големината која овој тим дефакто ја поседува .
Се сложувам со ова шо си го напишал едно 50 %. Роналдо е фудбалер без кој секој тим ке паѓа во играта.
Ама интересно е дека лани Манчестер изгуби на сите утакмици каде што не играше РУНИ, не Роналдо. Така да не можеш да кажеш дека без Роналдо Манчестер не можат да освојат трофеј затоа што тоа е адекватно како да речеш дека Интер нема да освојат ништо без Ибрахимович. Секоја екипа е со некој индивидуалец без кој не се исти тие тимови. Меси во Барса, Ибрата во Интер, Кака во Милан, Роналдо во Манчестер, Тери во Челзи, Раул во Реал, Фабрегас во Арсенал и тн..... И сега и јас ли да фаќам да им трубам на другите навивачи дека освојуваат титули само ради овие играчи? Не бива, оти тоа е веќе идиотизам.
Башка вчера со Њукасл претрпивме многу во балансот на играта како што кажа и самиот Фергусон. Таман почнаа да играат Керик се повреди. Кога беше жарот на играта Гигс се повреди. И самиот тим страда, немаше ниту еден играч кој е ориентиран на напад освен Руни. Руни не е во истата форма пред две години и не може да го носи цел тим на грб. Тевез да играше ке беше подруга приказна. Мн повредени имаме сфатете. Нани да играше ке завршеше работа колку и да не е нивото на Роналдо. Парк да беше ке играа уште поубаво. Ама тоа е тоа.
:smir:


:smir: Chombe placese za ronaldo po forumite koga bese sagata deka ke si odi a sea ni pravi film demek niso ne znaci ronaldo .. jas nemam losh zbor za ronaldo ednostavno najdobar e vo svetot sea toa e fakt a kolku naprai za manchester ovie ko rooney use treba leb da papaat!!
Руни тоа шо го има направено за Јунајтед не можеш да го забележиш оти не си фан на Манчестер.
Арсенал без Фабрегас се дрва. Затоа не знам шо само коментирате. :salut:
 
Член од
24 јули 2008
Мислења
27
Поени од реакции
0
Chombe_United;Не е ист тимот на Арсенал и ЅВЕРОВИТЕ од Манчестер.:smir:
И има една разлика, Јунајтед е владетел со Европа, Арсенал не.

Koi se be tie zverovi na junajted...sto se boli od arsenal...
da bea zverovi ke go tepaa njukasl a ne da se macat 1-1 odvaj
i kako prvo kazi mi dali imase eden mlad igrac u sostav koa osvoia LS
au da be imase imase gigs, geri nevil van der sar i uste mnogu drugi
mladi zverovi samo da ne gi nabrojuvam....skols...hahahha
aj pozz
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Chombe_United;Не е ист тимот на Арсенал и ЅВЕРОВИТЕ од Манчестер.:smir:
И има една разлика, Јунајтед е владетел со Европа, Арсенал не.

Koi se be tie zverovi na junajted...sto se boli od arsenal...
da bea zverovi ke go tepaa njukasl a ne da se macat 1-1 odvaj
i kako prvo kazi mi dali imase eden mlad igrac u sostav koa osvoia LS
au da be imase imase gigs, geri nevil van der sar i uste mnogu drugi
mladi zverovi samo da ne gi nabrojuvam....skols...hahahha
aj pozz
Братучед, лани првите три кола Јунанјтед имаше само 2 бода, а на крајот освои ПЛ и ЛШ. Така да не коментирам повеќе ништо.

п.с. Веќе ако не освои јунајтед оваа година, сакам челзи да освојат зошто не ни се конкуренти за најуспешна англиска екипа по бројот на трофеи!
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
12.406
Поени од реакции
544
Chombe_United;Не е ист тимот на Арсенал и ЅВЕРОВИТЕ од Манчестер.:smir:
И има една разлика, Јунајтед е владетел со Европа, Арсенал не.

Koi se be tie zverovi na junajted...sto se boli od arsenal...
da bea zverovi ke go tepaa njukasl a ne da se macat 1-1 odvaj
i kako prvo kazi mi dali imase eden mlad igrac u sostav koa osvoia LS
au da be imase imase gigs, geri nevil van der sar i uste mnogu drugi
mladi zverovi samo da ne gi nabrojuvam....skols...hahahha
aj pozz
Абе вие да бевте ѕверови ќе освојувавте титули, а немаше да сте трети у Премиерлига и немаше вашите витрини за пехари да фаќаат пајажина.
А мора со млади да освојуваме титули? Значи овие титули што ги освоивме не се важат. Браво братче, ти си вистински стручњак.
 
G

Gray Foxx

Гостин
Chombe_United;Не е ист тимот на Арсенал и ЅВЕРОВИТЕ од Манчестер.:smir:
И има една разлика, Јунајтед е владетел со Европа, Арсенал не.

Koi se be tie zverovi na junajted...sto se boli od arsenal...
da bea zverovi ke go tepaa njukasl a ne da se macat 1-1 odvaj
i kako prvo kazi mi dali imase eden mlad igrac u sostav koa osvoia LS
au da be imase imase gigs, geri nevil van der sar i uste mnogu drugi
mladi zverovi samo da ne gi nabrojuvam....skols...hahahha
aj pozz
:tapp::tapp::tapp::tapp:
Шо оти играше Арсенал со млади играчи во финалето против Барса кога ги избушија. И шо само ми се фалите со тие деца кога немате титула видено 4 години. :uvo:
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
496
Поени од реакции
27
Chombe_United;Братучед, лани првите три кола Јунанјтед имаше само 2 бода, а на крајот освои ПЛ и ЛШ. Така да не коментирам повеќе ништо.

п.с. Веќе ако не освои јунајтед оваа година, сакам челзи да освојат зошто не ни се конкуренти за најуспешна англиска екипа по бројот на трофеи!


Brat toa nikoj ne go ospori deka mancester lani osvoi i PL i Ls samo
sakam da ti kazam deka toa sto go pisa ti za mladincite na mancester ne ti
drzi zatoa sto vo timot nema nieden tolku mlad igrac kako sto ima arsenal
i zatoa ti vikam deka "decata" u arsenal praat rastur zatoa sto arsenal se bori za titula so mn mladi i neiskusni igraci za razlika od man koi ima dosta postari i poiskusni igraci
zatoa nemozes da kazes deka mladincite se bole koa ne se
kolku sto znam jas nikoj ne gi videl u premier liga niv a i vo nivna lonkurencija ako sakas da znaes ne se nesto extra

pozz :smir:
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
496
Поени од реакции
27
Ред Девил;Абе вие да бевте ѕверови ќе освојувавте титули, а немаше да сте трети у Премиерлига и немаше вашите витрини за пехари да фаќаат пајажина.
А мора со млади да освојуваме титули? Значи овие титули што ги освоивме не се важат. Браво братче, ти си вистински стручњак.

Izvini brat ali izgleda ti si strucnjak zosto prvo doznaj sto bese muabetot pa posle pisuvaj i vidi koj e strucnjak
Kazavte deka mladincite na man bile bole od ovie na arsenal
jas samo mu kazav fakti deka u man vo momentov nema ni eden
mlad igrac u prv sostav i deka se dosta postari od igracite na arsenal
i za razlika od srugite ekipi arsenal se bori so mladi igraci za titula
a neznam sto bi se slucilo koa man bi se borel so mladi igraci..?
e toa bese rabotata..:smir::smir:
pozz
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.060
А што ако нема?Што има тоа врска?Да не има и титули за тимови со најмногу млади играчи?Глупости...

Неки_сос научи се да цитираш!Има и тема за тоа, глупаво изгледа вака.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.687
Поени од реакции
43.736
Се сложувам со ова шо си го напишал едно 50 %. Роналдо е фудбалер без кој секој тим ке паѓа во играта.
Ама интересно е дека лани Манчестер изгуби на сите утакмици каде што не играше РУНИ, не Роналдо. Така да не можеш да кажеш дека без Роналдо Манчестер не можат да освојат трофеј затоа што тоа е адекватно како да речеш дека Интер нема да освојат ништо без Ибрахимович. Секоја екипа е со некој индивидуалец без кој не се исти тие тимови. Меси во Барса, Ибрата во Интер, Кака во Милан, Роналдо во Манчестер, Тери во Челзи, Раул во Реал, Фабрегас во Арсенал и тн..... И сега и јас ли да фаќам да им трубам на другите навивачи дека освојуваат титули само ради овие играчи? Не бива, оти тоа е веќе идиотизам.

:smir:
Eпа затоа и велам , ништо лошо не реков , али не ја споредувај онаа форма и начин на игра со која Роналдо ја помина минатата сезона . Тоа беше нешто што ретко се гледа , не го споредувај со Ибра или било кој друг играч , тој статус во Интер дечкото уште го нема иако со Парма докажа дека може да биде играч број 1 во тимот .
Тоа што го видовме од Роналдо минатата сезона беше нешто што во Фудбалот многу ретко се гледа , уникатно во секој поглед и затоа без сомневање тој беше убедливо најдобриот играч минатата сезона во Светот .

Интер без Ибра можеше зашто играта не се градеше по тој играч , истото важи за голем број клубови , а Ферги се што правеше го правеше преку Рони , буквално на секој натпревар , што не е критика , напротив , едноставно си го користи своето најмоќно оружје и врши максимална експлоатација на истото , но без Роналдо во тимот , Манчестер е нешто сосема друго , што е и нормално со оглед дека станува збор за најдобриот играч во Светот и за еден од ретките фудбалери од таков тип , ако не и единствен .
Да стануваше збор за било кој друг фудбалер со такви изјави од стилот , сакам да играм за друг клуб , Ферги одма ке го продадеше без размислување , али сеуште очигледно не е подготвен да го продаде Роналдо , свесен е што би бил неговиот тим без овој играч наредната сезона .


Братучед, лани првите три кола Јунанјтед имаше само 2 бода, а на крајот освои ПЛ и ЛШ. Така да не коментирам повеќе ништо.

п.с. Веќе ако не освои јунајтед оваа година, сакам челзи да освојат зошто не ни се конкуренти за најуспешна англиска екипа по бројот на трофеи!

Бар си го покажа вистинското лице , скри се :kesa:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom