F.A. Premier League

Кој е најдобар англиски клуб?


  • Вкупно гласачи
    600
Статус
Затворена за нови мислења.

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.813
Поени од реакции
44.375
Е само за ова имам забелешка, англичаните нема никогаш да освојат нешто на репрезентативен план оти мн се пуфаат. Се они се најдобри, се они заслужуваат. Башка тоа англиските весници се како баби на маало, само да се зборува и зборува и зборува.... Сето тоа ствара притисок врс играчите, а кога ке земеме во обзир дека немале квалитетен селектор од 90 година кога им беше селектор Боби Робсон, тогаш можеме да видиме дека далеку се од финалниот продукт. А мислам дека се една од најталентираните репрезентации во светот, ама па индивидуалноста не носи трофеи....
:salut:
Не се пуваат , немаат успех долго време со Репрезентацијата а кога спомнувам успех , мислам на некој позабележителен настап на големите натпреварувања , значи не стриктно трофеј .
Имаше многу убави емисии на BBC на таа тема , и тотално се соглсасувам со истите . Погледни го најдобриот стрелец во Англија , или Адебајор или Дрогба или Роналдо , најдобар асистент Роналдо , најдобар играч , Роналдо , премногу се потиснати англиските фудбалери , и сите тие инвестиции во странски играчи со тек на време влијаеа да тоне фудбалот во Англија на Репрезентативно ниво .
Немаше да размислувам на таа тема али еднаш случајно гледав ЕSPN и има една емисија за фудбал со тројца нивни коментатори ( едниот ирец , доста позната фаца во тие води ) , и ја начнаа таа тема , после иста таква тематика начекав и на BBC каде коментираа за статистиките на англиските фудбалери во Премиер лигата каде се гледаше очигледна стагнација на дел од нив во формата, која беше далеку зад најдобрите ( кои не се Англичани ) а тоа го говореа бројките .
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
А бе ич не ми е гајле за репрезентацијата на Англија, јас си навивам за Македонија!
 
G

Gray Foxx

Гостин
Не се пуваат , немаат успех долго време со Репрезентацијата а кога спомнувам успех , мислам на некој позабележителен настап на големите натпреварувања , значи не стриктно трофеј .
Имаше многу убави емисии на BBC на таа тема , и тотално се соглсасувам со истите . Погледни го најдобриот стрелец во Англија , или Адебајор или Дрогба или Роналдо , најдобар асистент Роналдо , најдобар играч , Роналдо , премногу се потиснати англиските фудбалери , и сите тие инвестиции во странски играчи со тек на време влијаеа да тоне фудбалот во Англија на Репрезентативно ниво .
Немаше да размислувам на таа тема али еднаш случајно гледав ЕSPN и има една емисија за фудбал со тројца нивни коментатори ( едниот ирец , доста позната фаца во тие води ) , и ја начнаа таа тема , после иста таква тематика начекав и на BBC каде коментираа за статистиките на англиските фудбалери во Премиер лигата каде се гледаше очигледна стагнација на дел од нив во формата, која беше далеку зад најдобрите ( кои не се Англичани ) а тоа го говореа бројките .
Тоа со статистиките така е. Иначе знам за која емисија зборуеш.
Прес Пас со Томи Смит(според мене легенда права)Дерек Реј и тој шо мислам дека е од некоја источна држава Јануш Микалик.
Tommy Smyth... with a Y ти текнува? :pos2::pos2:
Тоа ирецот улаф е. Ги јаде сите. У фаца им ги мава. Звер.
BTW не можеш да кажеш дека ради преголем број на странци не освојуваат трофеи. Пред две сезони не беше Роналдо прв стрелец, не беше Роналдо најдобар, па повторно ништо не направија. Немаат асален селектор и др причини шо ги наброав претходно. Сега со Капело ке видите. :) :zlo:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.813
Поени од реакции
44.375
Тоа со статистиките така е. Иначе знам за која емисија зборуеш.
Прес Пас со Томи Смит(според мене легенда права)Дерек Реј и тој шо мислам дека е од некоја источна држава Јануш Микалик.
Tommy Smyth... with a Y ти текнува? :pos2::pos2:
Тоа ирецот улаф е. Ги јаде сите. У фаца им ги мава. Звер.
BTW не можеш да кажеш дека ради преголем број на странци не освојуваат трофеи. Пред две сезони не беше Роналдо прв стрелец, не беше Роналдо најдобар, па повторно ништо не направија. Немаат асален селектор и др причини шо ги наброав претходно. Сега со Капело ке видите. :) :zlo:
Eдно мало кељаво дебело , уникат е типот , заедно со уште еден црнец и белец, искрено , везе немам како се викаат али една е таква емисија на ESPN , така да ти се , многу добри репортажи прават на целокупните фудбалски случувања низ Светов , убави дискусии развиваат и најинтересни се кога не им се поклопуваат мислењета и кога се докажуваат еден со друг , штета незнам кога ги даваат иначе ги гледам кога ке им начекам емисија .

Не е само Роналдо , пред две сезони беше Дрогба , претходно Анри и тн и тн . А за Капело , дефинитивно ке донесе новитети во Репрезентацијата , карактерот негов беше и причина што е доведен за тренер на Репрезентацијата , нешто што недостасуваше кај Мекларен а и кај Ериксон .
 
В

Вори

Гостин
1. Brad Friedel (Aston Villa) - 22
2. Jose Bosingwa (Chelsea) - 24
3. Gael Clichy (Arsenal) - 22
4. Gary Cahill (Bolton) - 23
5. David Wheater (Middlesbrough) - 23
6. Fabrice Muamba (Bolton) - 24
7. David Dunn (Blackburn) - 24
8. Geovanni (Hull City) - 24
9. Gabriel Agbonlahor (Aston Villa) - 27
10. Johan Elmander (Bolton) - 24
11. Ashley Young (Aston Villa) - 24

Еве го тимот на колото од Премиер Лигата!!!
 
Член од
8 март 2007
Мислења
1.405
Поени од реакции
20
1. Brad Friedel (Aston Villa) - 22
2. Jose Bosingwa (Chelsea) - 24
3. Gael Clichy (Arsenal) - 22
4. Gary Cahill (Bolton) - 23
5. David Wheater (Middlesbrough) - 23
6. Fabrice Muamba (Bolton) - 24
7. David Dunn (Blackburn) - 24
8. Geovanni (Hull City) - 24
9. Gabriel Agbonlahor (Aston Villa) - 27
10. Johan Elmander (Bolton) - 24
11. Ashley Young (Aston Villa) - 24

Еве го тимот на колото од Премиер Лигата!!!
Фридел - 22:pos2:

Интересно е што Челзи победи со висока победа, а имаат еден фудбалер во тимот.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.813
Поени од реакции
44.375
1. Brad Friedel (Aston Villa) - 22
2. Jose Bosingwa (Chelsea) - 24
3. Gael Clichy (Arsenal) - 22
4. Gary Cahill (Bolton) - 23
5.David Wheater (Middlesbrough) - 23
6. Fabrice Muamba (Bolton) - 24
7. David Dunn (Blackburn) - 24
8. Geovanni (Hull City) - 24
9. Gabriel Agbonlahor (Aston Villa) - 27
10. Johan Elmander (Bolton) - 24
11. Ashley Young (Aston Villa) - 24

Еве го тимот на колото од Премиер Лигата!!!
Незнам зашто David Wheater е вметнат во тимот на колото , иако постигна гол за својот тим , неговите грешки беа причина за неколку пропуштени шанси Тотенхем да стигне до водство , а на крајот од мечот постигна и автогол така да некако не е објективен изборот за тим на колото . Треба ли да ја спомнам и играта на Деко против Портсмаут, koj бај д веј е изоставен од тимот на колото .
 

LiverpoolFC

Captain Fantastic!
Член од
10 ноември 2007
Мислења
864
Поени од реакции
15
Незнам зашто David Wheater е вметнат во тимот на колото , иако постигна гол за својот тим , неговите грешки беа причина за неколку пропуштени шанси Тотенхем да стигне до водство , а на крајот од мечот постигна и автогол така да некако не е објективен изборот за тим на колото . Треба ли да ја спомнам и играта на Деко против Портсмаут, koj бај д веј е изоставен од тимот на колото .
Не постигна он автогол, Huth постигна.. коментаторите прво кажаа дека е он, па се поправија и кажаа дека не е он.. Така да зашто да не.
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
496
Поени од реакции
27
Staki da ja gledase utakmicata ke ti bese se jasno zosto fridel e vo timot
na koloto..odbrani 3 100 % sansi i imase dosta odbrani
iako e star spored mene e megu najdobrite 5 golmani vo FA...:smir:
pozz
 
Член од
8 март 2007
Мислења
1.405
Поени од реакции
20
Staki da ja gledase utakmicata ke ti bese se jasno zosto fridel e vo timot
na koloto..odbrani 3 100 % sansi i imase dosta odbrani
iako e star spored mene e megu najdobrite 5 golmani vo FA...:smir:
pozz
Не мислам затоа како играше ,туку на годините што се напишани.
 
В

Вори

Гостин
Не мислам затоа како играше ,туку на годините што се напишани.
Тоа не се годините туку поените од страна на гласачите на официјалната страна на Премиер Лига:pos2:.Некако многу млад ти дојде Фридел:vozbud:
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
12.406
Поени од реакции
545
Значи Ливерпул како се спасува... Мидлзброу си водеше, одлично изиграа, имаа голема шанса да поведат порано преку Тунчај, па после имаа и преку Мидо кога Реина излета.
А не знам зашто Рајли остави уште да се игра, најави 3 минути продолжение, истекоа и овој не свирна за крај.
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Продолжи уште една пошо еден од Мидлсброу симулираше повреда. Се си беше регуларно, ама во следните две кола, еднаш ќе кикснат сигурно, гарантирам.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
12.406
Поени од реакции
545
Нека не го сфаќаат фановите на Ливерпул ова како провокација, ама реално, со ваква игра тешко дека ќе победуваат до крајот на сезоната и тешко дека ќе освојат ЛШ или Премиерлига.
Мора да се подобрат, не може увек да се вадат на крај.
 

back from hell

the number 23
Член од
17 март 2008
Мислења
786
Поени од реакции
7
то е ја реков овие пред пораз се ама...:toe:
ама ако има време 13 септември блиску е тогаш гарант киксираат.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom