F.A. Premier League

Кој е најдобар англиски клуб?


  • Вкупно гласачи
    600
Статус
Затворена за нови мислења.

back from hell

the number 23
Член од
17 март 2008
Мислења
786
Поени од реакции
7
море за деца под 18 год. забрането е кладење :pos2::pos2::pos2:
туку да се навратиме на темата и на кладењето. ајде да ве видам навивачи на челзи, арсенал, ливерпул и остали.
кој ќе се клади со мене дека манчестер освојува 3 титула in a row во ЕПЛ?? ајде ајде чекам.
 

sonne

војвода
Член од
26 мај 2006
Мислења
2.664
Поени од реакции
123
Ај види малку погоре предложив едно 2-3 пати,ама никој од овие од Арсенал не се огласи,ако си заинтересиран....
si imase konkretno odbrano :) :smir:

море за деца под 18 год. забрането е кладење :pos2::pos2::pos2:
туку да се навратиме на темата и на кладењето. ајде да ве видам навивачи на челзи, арсенал, ливерпул и остали.
кој ќе се клади со мене дека манчестер освојува 3 титула in a row во ЕПЛ?? ајде ајде чекам.
ajde so mene - biva ?
deka nema da ja odbranete 3-ta so red :)
vaka da bide :
ako zavrsete prvi - jas ke si kupam dres od utd - i ke go nosam na sekoe derbi - so utd , chelsea , l'pool , t'hamm - ( svedoci : illusioner , koleee , karan ... )
ako ne osvoite .. ????? ti pisi i kazi , a da za toa so avatar i ipotpis uste vazi :)

pozZ
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.703
Поени од реакции
11.127
ako zavrsete prvi - jas ke si kupam dres od utd - i ke go nosam na sekoe derbi - so utd , chelsea , l'pool , t'hamm - ( svedoci : illusioner , koleee , karan ... )
Брат, мора да те видам во Јунајтед дрес, ќе ти стои да знаеш :)
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
12.406
Поени од реакции
544
Може и ја да се убацам у кладбата? Ја се кладам дека Манчестер Јунајтед пак ќе стане шампион у Премиерлига и дека ќе има најдобра гол-разлика.
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Кој ќе ти ја прифати кладбата, кладете се, па да ве внесам во списокот. Кладбите се договараат до утревечер на полноќ.
 

back from hell

the number 23
Член од
17 март 2008
Мислења
786
Поени од реакции
7
si imase konkretno odbrano :) :smir:



ajde so mene - biva ?
deka nema da ja odbranete 3-ta so red :)
vaka da bide :
ako zavrsete prvi - jas ke si kupam dres od utd - i ke go nosam na sekoe derbi - so utd , chelsea , l'pool , t'hamm - ( svedoci : illusioner , koleee , karan ... )
ako ne osvoite .. ????? ti pisi i kazi , a da za toa so avatar i ipotpis uste vazi :)

pozZ
мене ми беше во план кладба за аватар и потпис ама и дрес може да помине. добро ќе ти стои од јунајтед. :smir:
еве вака ако заврши манчестер 1 се сликаш со дрес од јунајтед и ја постираш на форум сликата. ако не заврши 1 обратно. бива?
 

sonne

војвода
Член од
26 мај 2006
Мислења
2.664
Поени од реакции
123
Брат, мора да те видам во Јунајтед дрес, ќе ти стои да знаеш :)
so tebe ke si gi smenime posle zavrsuvanje3to na sezonata :) ako sakas - gusnati ti od moite jas od tvoite :)
ova za da pokazeme deka nema "barieri" :)

biduva ?

мене ми беше во план кладба за аватар и потпис ама и дрес може да помине. добро ќе ти стои од јунајтед. :smir:
еве вака ако заврши манчестер 1 се сликаш со дрес од јунајтед и ја постираш на форум сликата. ако не заврши 1 обратно. бива?
biva :) :) dogovoreno
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Облог број 1:
Deno^ vs. Fantom_oh

Ако Торес биде прв во листата на стрелци во Премиер Лигата, Fantom_oh ќе носи аватар и потпис по избор на Deno^, се до истекот на еден месец по завршувањето на Премиер Лигата.

Ако Торес не биде прв во листата на стрелци во Премиер Лигата, Deno^ ќе носи аватар и потпис по избор на Fantom_oh, се до истекот на еден месец по завршувањето на Премиер Лигата.

Ако е изедначен со некој друг, не носи никој ништо.


Облог број 2:
^Exotic^ vs. Kiko-Kozle

Ако Адебајор постигне повеќе голови од Бербатов во Премиер Лигата, ^Exotic^ ќе носи аватар и потпис по избор на Kiko-Kozle, се до истекот на еден месец по завршувањето на Премиер Лигата.

Ако Бербатов постигне повеќе голови од Адебајор во Премиер Лигата, Kiko-Kozle ќе носи аватар и потпис по избор на ^Exotic^, се до истекот на еден месец по завршувањето на Премиер Лигата.

Ако Бербатов и Адебајор се изедначени на листата на стрелци, не носи никој ништо.


Облог број 3:
LoGiX vs. Chombe United

Ако Манчестер Јунајтед заврши пред Арсенал во Премиер Лигата, LoGiX ќе носи аватар и потпис по избор на Chombe_United, се до истекот на еден месец по завршувањето на Премиер Лигата.

Ако Арсенал заврши пред Манчестер Јунајтед во Премиер Лигата, Chombe_United ќе носи аватар и потпис по избор на LoGiX, се до истекот на еден месец по завршувањето на Премиер Лигата.

Тука со сигурност имаме победник на облогот, за разлика од минатите два облози, каде што постои и можност за нерешено.


Облог број 4:
sonne vs. back from hell


Ако Манчестер Јунајтед заврши прв во Премиер лигата, sonne ќе носи дрес од Манчестер Јунајтед, ќе се слика и ќе постира слики на форумот.

Ако Манчестер Јунајтед не заврши прв во Премиер лигата, back from hell ќе носи дрес од Арсенал, ќе се слика и ќе постира слики на форумот.

Нерешен резултат во облогов не е можен, исто како во третиот облог.


Толку се кладбите, од тие озбилните. Ако има уште некој, кажете до сабота да ве внесам, после не важит ништо.
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.703
Поени од реакции
11.127
so tebe ke si gi smenime posle zavrsuvanje3to na sezonata :) ako sakas - gusnati ti od moite jas od tvoite :)
ova za da pokazeme deka nema "barieri" :)

biduva ?
Бидува, идеме на пиво и на џонка :pos: едно поштовање да напраиме ко шо треба, човечки!


Btw батко Фантом ви среди се околу вашите обложувачки желби, предлози и слично, ви посакувам среќа на сите, а се знае реметот на крај што ќе паѓа ќе биде опасен! :)
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.060
Бидува, идеме на пиво и на џонка :pos: едно поштовање да напраиме ко шо треба, човечки!


Btw батко Фантом ви среди се околу вашите обложувачки желби, предлози и слично, ви посакувам среќа на сите, а се знае реметот на крај што ќе паѓа ќе биде опасен! :)
Јако ќе биде:zlo:
 
F

fantomX

Гостин
Абе дали некој знае не сум видел дали пишале ама изглеа од оваа сезона англиската премиер лига има ново правило за замени. Од сега ќе има наместо 5, 7 играчи да греат клупа. Баш сега сознав јас па да пишам ако нема никој пишано.
Точно е.

In any League match a Club may include in its team sheet up to 7 substitute Players of whom not more than 3 may take part in ihe League Match subject to the conditions set out in Law 3 of the Laws of the Game.“
http://www.premierleague.com/staticFiles/2f/3/0,,12306~131887,00.pdf
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
496
Поени од реакции
27
Davor Josifoski;Може јас да се кладам со некого,дека Арсенал ќе биде под 4 место?

Eve jas ke se kladam so tebe ako sakas
sto ke bide kladbata kazi
pozz
 
Член од
8 август 2008
Мислења
2.680
Поени од реакции
512
Pa nikoj do sea ne predlozi kladba
a za sovetot fala ali sepak bi se kladel i na 1-2 zosto pa da ne
ali ke kazam uste ednas deka pod 4 eve sea vikam i pod 3 mesto nema
sansi da bideme na kraj

pozz
Со оглед на вашиот состав, и составот на другите екипи тешко дека ке бидете во топ 4... Мислам дека вашето место во топ 4 оваа година ке го заземе некоја друга екипа, најверојатно Тотенхем...
:salut:
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
496
Поени од реакции
27
Со оглед на вашиот состав, и составот на другите екипи тешко дека ке бидете во топ 4... Мислам дека вашето место во топ 4 оваа година ке го заземе некоја друга екипа, најверојатно Тотенхем...

Pa ajde kladi se ako si tolku siguren
moze li ?
 
В

Вори

Гостин
Еве јас се кладам,јас викам дека Арсенал ќе биде под 4 место,ако не биде под 4 само ќе ставам аватар како што сакаш ти и обратно.Не сваќајте како провокација изјаснувам само мислење.Ајде Фантом запишини во читапот...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom