F.A. Premier League

Кој е најдобар англиски клуб?


  • Вкупно гласачи
    600
Статус
Затворена за нови мислења.

Логикс

Gooner
Член од
17 септември 2007
Мислења
7.358
Поени од реакции
2.290
Давор,стој си на збор.....поништување нема:)
А фантом,кој се тие неозбилни кладби?:pipi:
 
В

Вори

Гостин
Абе нека остане сеа,готово е реков.Немојте да ме сватите погрешно,Арсенал има супер екипа ама се многу млади и неискусни и затоа реков дека ќе бидат под 4 место,мислејќи на 5.Ако се предомислиш да ја укинеме оваа кладба ..:smir:
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
А бе нема предомислување, чим е заведена таму официјално, нема повеќе промени. Не ќе си играме сега на секое!
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.060
Така е, Даворе нема бегање.Ај па и ти, за 1 месец од Арсенал што ќе носиш аватар се лутиш.Ништо страшно, не боли:)
 
В

Вори

Гостин
Не бе готово нема поништување кладба си е кладба.Не боли ама....Ај годинава Тотенхем ќе биде 4,Ливерпул 3 а Челси и Јунајтед ќе се борат за титула,а Арсенал за Куп Уефа,според мене:pos2:
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
496
Поени од реакции
27
Hahahahahaaha
vo pravo e Exotic za eden mesec sto ke nosis avatar od arsenal toa li e strasno
pozz
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.060
Шубо кажа, Тотенхем 4, Ливерпул 3, а Манчестер и Челзи ќе се борат за титула.Што не ги пиша и нив по редослед.Челзи 2, Манчестер 1.А?

Мала шала:helou:
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
496
Поени од реакции
27
Davor JosifoskiНе бе готово нема поништување кладба си е кладба.Не боли ама....Ај годинава Тотенхем ќе биде 4,Ливерпул 3 а Челси и Јунајтед ќе се борат за титула,а Арсенал за Куп Уефа,според мене
:pos2:



Davor nesto da ti kazam jas vo vrska so toa dali arsenal ke bide pod 4 mesto:
Kako prvo otkako e formirana premier ligata totenhem ne e pred arsenal..znaci 17 godini.. liverpul isto taka ne e tim sto moze da bide 3 se dodeka se maci da pobedi timovi kako WBA Midlzboro i totenhem
taka da eventualno moze da bidat pred arsenal samo man utd i chelsea
ali samo poradi faktot sto arsenal ima mn mlad sostav i ako kupi nekoj igrac do kraj na preoden rok moze da se vmesa vo borba za titula ali liga na sampioni ni e sigurna i slednata godina
Sepak ne zboram nisto se do maj
pozz
 

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
Davor JosifoskiНе бе готово нема поништување кладба си е кладба.Не боли ама....Ај годинава Тотенхем ќе биде 4,Ливерпул 3 а Челси и Јунајтед ќе се борат за титула,а Арсенал за Куп Уефа,според мене
:pos2:



Davor nesto da ti kazam jas vo vrska so toa dali arsenal ke bide pod 4 mesto:
Kako prvo otkako e formirana premier ligata totenhem ne e pred arsenal..znaci 17 godini.. liverpul isto taka ne e tim sto moze da bide 3 se dodeka se maci da pobedi timovi kako WBA Midlzboro i totenhem
taka da eventualno moze da bidat pred arsenal samo man utd i chelsea
ali samo poradi faktot sto arsenal ima mn mlad sostav i ako kupi nekoj igrac do kraj na preoden rok moze da se vmesa vo borba za titula ali liga na sampioni ni e sigurna i slednata godina
Sepak ne zboram nisto se do maj
pozz
Чоек Манчестер и Ливерпул се најтрофејните клубови во англија така да не иди Ливерпул 4то. Тоа сега нема врска барем во случајот со арсенал тимот е премногу млад тоа е факт. Цела сезона тешко да ја издржи. Еве и се можеби ќе почнат како лани ама не верувам сега ќе се пазат другиве ама пак лигата од година на година станува потешка така да не збори за млад тим толку високо.
 

sonne

војвода
Член од
26 мај 2006
Мислења
2.664
Поени од реакции
123
Чоек Манчестер и Ливерпул се најтрофејните клубови во англија така да не иди Ливерпул 4то. Тоа сега нема врска барем во случајот со арсенал тимот е премногу млад тоа е факт. Цела сезона тешко да ја издржи. Еве и се можеби ќе почнат како лани ама не верувам сега ќе се пазат другиве ама пак лигата од година на година станува потешка така да не збори за млад тим толку високо.
neka se vratat dudu i tom4e ( rositski ) ete ti avtomatski 2 slobodni mesta - za pomalce grizi vo vrska so mladite momcinja :smir:
eve vaka clichy veke ova ke mu bide 6-ta sezna 23 godisen , cesc 4-ta sezona od koi 3 veke se dokaza ko lider - theo 19 godisen so iskustvo od 3 sezoni , denilson konstantno dobar ama vo senka na cesc - inaku nesporen tehnicar , borben ,bendtner - lani dokaza deka e porasnat za vistinskata igra , potesko ke im bide na nasri i ramsey - vela vleze vo "masinerijata" uste lani koa gi praese smesni ramos i kompanija vo dresot na osasuna

inaku ovie se young guns :


jas veruvam vo momcinjava - ne se sekiram deka t;hamm ke bil pred nas - veruvam deka mozat da krenat titula samo da nema "losi povredi"

pozZ
 

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
neka se vratat dudu i tom4e ( rositski ) ete ti avtomatski 2 slobodni mesta - za pomalce grizi vo vrska so mladite momcinja :smir:
eve vaka clichy veke ova ke mu bide 6-ta sezna 23 godisen , cesc 4-ta sezona od koi 3 veke se dokaza ko lider - theo 19 godisen so iskustvo od 3 sezoni , denilson konstantno dobar ama vo senka na cesc - inaku nesporen tehnicar , borben ,bendtner - lani dokaza deka e porasnat za vistinskata igra , potesko ke im bide na nasri i ramsey - vela vleze vo "masinerijata" uste lani koa gi praese smesni ramos i kompanija vo dresot na osasuna

inaku ovie se young guns :


jas veruvam vo momcinjava - ne se sekiram deka t;hamm ke bil pred nas - veruvam deka mozat da krenat titula samo da nema "losi povredi"

pozZ
Ама чекај не се случи лани тоа. Се случи така да фактите се пред вас.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
12.406
Поени од реакции
545
Абе добро, сите фанови сметаат дека тимот за кој навиваат ќе биде шампион, дека ќе гази се пред себе, но вистинското се гледа на теренот и во резултатите, во бодовите.
Ќе видиме како ќе е на крајот од сезоната.
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
496
Поени од реакции
27
Чоек Манчестер и Ливерпул се најтрофејните клубови во англија така да не иди Ливерпул 4то. Тоа сега нема врска барем во случајот со арсенал тимот е премногу млад тоа е факт. Цела сезона тешко да ја издржи. Еве и се можеби ќе почнат како лани ама не верувам сега ќе се пазат другиве ама пак лигата од година на година станува потешка така да не збори за млад тим толку високо.
Sto ako e najtrofeen klub Liverpul koa ne osvoil titula 17 godini...
sto znaci deka se drva i deka nema sansi da osvojat ni godinava nisto
Za mancester da ne vikam ne sekoja cest ali za liverpul sto ceka na titula 17 god i od takov tim da se plasime....nema sansi
i ako ne si znael za arsenal 3 4 mesto nikogas ne bile tolku visok plasman zosto sekogas se vo vrvot na FA premier ligue
pozz
 

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
Sto ako e najtrofeen klub Liverpul koa ne osvoil titula 17 godini...
sto znaci deka se drva i deka nema sansi da osvojat ni godinava nisto
Za mancester da ne vikam ne sekoja cest ali za liverpul sto ceka na titula 17 god i od takov tim da se plasime....nema sansi
i ako ne si znael za arsenal 3 4 mesto nikogas ne bile tolku visok plasman zosto sekogas se vo vrvot na FA premier ligue
pozz
Абе ливерпул има тим ама тренерот не им го бива плус оваа година кој напад ќе го има торес и кин.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
12.406
Поени од реакции
545
Абе ливерпул има тим ама тренерот не им го бива плус оваа година кој напад ќе го има торес и кин.
Конечно некој да се сложува со мене. Не знам зашто уште Бенитез е тренер на Ливерпул, не го бива човекот за ништо, не знам што толку добро видоа кај него, ама нека го, барем за нас добро, редовни пациенти се.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom