F.A. Premier League

Кој е најдобар англиски клуб?


  • Вкупно гласачи
    600
Статус
Затворена за нови мислења.

Kiko-Kozle

GunneR 4 EveR
Член од
29 јуни 2008
Мислења
356
Поени од реакции
7
хехех убаво ке дојде тоа може
а иначе само ја ако погодам само аватар мењаш така
ок и тоа е добро
мислам би било
може така ја се слагам
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Давор да потврди, и ги ставам кладбите во еден пост.
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
325
Поени од реакции
11
Jas mislam deka Liverpul e najdobar tim vo Premier Ligata,toa e moe mislenje.
 
F

fantomX

Гостин
Сабота, 16.08.2008. Преноси на А1:
13:45 Фудбал Премиер: Арсенал - В.Б.А
16:00 Фудбал Премиер: Мидлсброу - Тотенхем

Недела, 17.08.2008. Преноси на А1:
14:30 Фудбал Премиер: Челзи - Портсмут
17:00 Фудбал Премиер: Манчестер Ј. - Њукасл

За А2 не се знај, ама тешко да има преноси.
Мала исправка за почетното коло.
Според рекламата на А2, од пред некој сат, преносот од натпреварот Арсенал - В.Б.А в сабота ќе оди на А2, а не на А1 како што беше првично најавено. Другото е исто.
 

sonne

војвода
Член од
26 мај 2006
Мислења
2.664
Поени од реакции
123
Кој сака да се клади со мене дека Арсенал ќе заврши подолу од 4 место?
jas - velam deka arsenal ke bide najvisoko rangiran londonski tim - eve kazi po sto ? sakas na polusezona ili na krajot - tvoj izbor :)

Давор, Арсенал 4 место или погоре.Се сложуваш?Ако изгубам од двајцата со Кико комбинирајте аватар и потпис што да носам:)
moze i vaka :

najmalce primeni golovi - udt
najveke postignati - arsenal

- kandidati ?

pozZ
 

sonne

војвода
Член од
26 мај 2006
Мислења
2.664
Поени од реакции
123
Мала исправка за почетното коло.
Според рекламата на А2, од пред некој сат, преносот од натпреварот Арсенал - В.Б.А в сабота ќе оди на А2, а не на А1 како што беше првично најавено. Другото е исто.
ne eve linkce
 
F

fantomX

Гостин
Знам, и јас прво видов на линко (види во цитато на мојо пост погоре), ама пред малку имаше реклама на А1 (а пред то и на А2) дека Арсенал - В.Б.А. че оди на А2. :toe:

Ко беше труниро во Москва, немаше никаква најава на веб-страната за пренос, па пак имаше преноси. :wink:
 

vlatko5

X-Form+Ation
Член од
29 февруари 2008
Мислења
121
Поени од реакции
3
Челзи се закон а ова сезона уште појаки че бида (за загревајне ги устрамија милан и тоа без дрогба ) 1-Челзи
 

sonne

војвода
Член од
26 мај 2006
Мислења
2.664
Поени од реакции
123
Знам, и јас прво видов на линко (види во цитато на мојо пост погоре), ама пред малку имаше реклама на А1 (а пред то и на А2) дека Арсенал - В.Б.А. че оди на А2. :toe:

Ко беше труниро во Москва, немаше никаква најава на веб-страната за пренос, па пак имаше преноси. :wink:
a bre budali se tie :)
ama da se nadevam deka nema da ima nit eden prenos na a2 :) ne ja fakam :)

pozZ
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.682
Поени од реакции
9.307
Знам, и јас прво видов на линко (види во цитато на мојо пост погоре), ама пред малку имаше реклама на А1 (а пред то и на А2) дека Арсенал - В.Б.А. че оди на А2. :toe:

Ко беше труниро во Москва, немаше никаква најава на веб-страната за пренос, па пак имаше преноси. :wink:

Да да сега имаше реклама и пишуваше дека Арсенал-ВБА ќе оди на А2...а вчера видов дека на а2 ќе ја даваат Ливерпул во 18 и 15.Што е работава:toe:
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.654
Поени од реакции
5.338
Програмата на А1 за во Сабота тука
Програмата на А1 за во Недела тука
По две натпревари во ден,4 преноси на А1...
 

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
jas - velam deka arsenal ke bide najvisoko rangiran londonski tim - eve kazi po sto ? sakas na polusezona ili na krajot - tvoj izbor :)



moze i vaka :

najmalce primeni golovi - udt
najveke postignati - arsenal

- kandidati ?

pozZ
Чоек слободно. Ако идеш последниве две сезони па и во сезоните кога Челзи освојуваше Манлестер имаше најак напад. Така да за највеќе голови и најака одбрана слободно. Ван Дер Сар е еден и ѕвер е. Единствено за голови може челзи со Чеџ да се спротистави за најмалку примени. Табела најгоре нема шанси(Премногу млади)
 

sonne

војвода
Член од
26 мај 2006
Мислења
2.664
Поени од реакции
123
Чоек слободно. Ако идеш последниве две сезони па и во сезоните кога Челзи освојуваше Манлестер имаше најак напад. Така да за највеќе голови и најака одбрана слободно. Ван Дер Сар е еден и ѕвер е. Единствено за голови може челзи со Чеџ да се спротистави за најмалку примени. Табела најгоре нема шанси(Премногу млади)
ova ko da :)

za golovi - arsenal ( ne gol razlika tuku najveke postignati )
toa e moeto mislenje - :)

pozZ
 

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
ova ko da :)

za golovi - arsenal ( ne gol razlika tuku najveke postignati )
toa e moeto mislenje - :)

pozZ
Ѕирни ја табелава. Ако не те отвори одма на ланската сезона имаш опција да си видиш за минатата сезона. Ќе видиш дека и највеќе голови дадовме и намалку примивме и најголема гол разлика и највеќе победи. А ако отидеш и сезоната пред тоа ќе го видиш истиот резултат. На табелата. Да не почнам за головите давање и сезоната пред тоа кога челзи беше имавме исто дадено голови. Затоа манчестер е константен во тоа. А сега ако го земе и Бербатов лом ќе прават за давање голови, а за одбрана немам коментар. Така да ако ги следам фактите и споредбено со Арсенал многу сме напред во таа смисла, а и споредбено нападот на Арсенал кој само Адебајор е така така ама пак не е искусен. За разлика кај нас со Руни, Тевез па Бербатов ама тој сеуште знак прашалник. Плус средниот ред на Чело со Роналдо дава многу голови. Според ова статистиката и тимот е на наша страна ама ај ќе видиме. 38 кола се до крај а првово уште не почнало.

http://www.premierleague.com/page/Statistics/0,,12306,00.html

еве линкот од табелата го заборавив имаш таму да мењаш години
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom