F.A. Premier League

Кој е најдобар англиски клуб?


  • Вкупно гласачи
    600
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.705
Поени од реакции
9.388
Жалосно е кога резултатите на еден клуб зависат од само еден фудбалер. Манчестер без Роналдо неможе да се препознае. Јас го мразам, поради неговиот однос, но не спорам дека е најдобар.

А фановите на Манчестер го сакаат Роналдо дека неможат без него, бидејќи во секој нормален тим по изјави на фудбалер дека сака да оди во друг клуб, во случајов во Реал, навивачите ќе го исфиркуваа.
Ние сме ненормален тим,знаеме,затоа лом правевме и ќе правиме:helou:

Види доколку Ферги не ја направеше цела тактика да се врти околу Роналдо ланската сезона,немаше сега да играме со тешкотии како сега,ама доколку не беше таа тактика немаше да сме тоа што сме сега,ЕВРОПСКИ ПРВАЦИ.Затоа фали неговото отсуство,зашто цел концепт,цела игра се базира околу него.Секој тим има таков играч.Арсенал без Фабрегас загуби на мечот со Фулам,сега гази.Кога се повреди Тери во Челзи,виде самиот какви резултати имаше Челзи.Ама затоа сега се враќа и време е да се вратиме по старите патеки.Сезоната за Мен Ју само што започна:helou:
 
Член од
17 септември 2008
Мислења
822
Поени од реакции
19
Ај нека не игра Роналдо против Астон Вила кои ни се секогаш редовни пациенти. Ке ги посереме. Лани не играше против Фулам па ги здрвивме 3-0 на Крејвен Котиџ.
Секој си има свој незаменлив играч. Меси,Кака,Рамос,Виља и тн.
Лампард кога не игра за вас подруго е нели? Или вие сте толку моќни што не ви фали таков играч?:kesa:
Кога реков дека не можете без Ронадо, не мислев на тоа дека без него не можете да победувате екипи како Фулам и Астон Вила, и дека ќе се борите за опстанок. Туку дека тешко ќе ја одбраните титулата, дека нема да стигнете до финале во Лига на Шампиони. Инаку верувам дека Манчестер Јунајтед и без Роналдо нема да има проблеми да биде меѓу првите четири во Премиер лигата.

Ние имавме големи проблеми кога Џон Тери беше повреден пред две години, вие кога ја освоивте титулата, немавме замена за него, па импровизиравме на разни начини, сега имаме голем состав, и не зависиме од поединец, за мене Есиен е еден од најдобрите, ама мислам дека нема многу да се почуствува неговото отсуство иако мислам дека посилни сме со него. Лампард е можеби и најголем во Челзи, но таква е ситуацијата во моментов да Роналдо е многу позначаен за Манчестер Јунајтед, отколку Лампард за Челзи.
 
F

fantomX

Гостин
Треба да праиш разлика од навивање до мразење. Јас навивам за секој играч кој ке облече дрес на Манчестер. Иначе никогаш нема да му простам на Роналдо што сакаше да оди кај тоа педерите. Иако Фергусон ми продава приказни за мали деца дека се полакомил за парите и слични срања.
Финтата со Роналдо е секогаш кога он е повреден или суспендиран сме играле со јаки екипи или па просечни ама кои се во форма и секогаш биле незгодни за Јунајтед. Затоа е толку очигледно дека Роналдо фали. Ај нека не игра Роналдо против Астон Вила кои ни се секогаш редовни пациенти. Ке ги посереме. Лани не играше против Фулам па ги здрвивме 3-0 на Крејвен Котиџ.
Секој си има свој незаменлив играч. Меси,Кака,Рамос,Виља и тн.
Лампард кога не игра за вас подруго е нели? Или вие сте толку моќни што не ви фали таков играч?:kesa:
Ние сме ненормален тим,знаеме,затоа лом правевме и ќе правиме:helou:

Види доколку Ферги не ја направеше цела тактика да се врти околу Роналдо ланската сезона,немаше сега да играме со тешкотии како сега,ама доколку не беше таа тактика немаше да сме тоа што сме сега,ЕВРОПСКИ ПРВАЦИ.Затоа фали неговото отсуство,зашто цел концепт,цела игра се базира околу него.Секој тим има таков играч.Арсенал без Фабрегас загуби на мечот со Фулам,сега гази.Кога се повреди Тери во Челзи,виде самиот какви резултати имаше Челзи.Ама затоа сега се враќа и време е да се вратиме по старите патеки.Сезоната за Мен Ју само што започна:helou:
Ние имавме големи проблеми кога Џон Тери беше повреден пред две години, вие кога ја освоивте титулата, немавме замена за него, па импровизиравме на разни начини, сега имаме голем состав, и не зависиме од поединец, за мене Есиен е еден од најдобрите, ама мислам дека нема многу да се почуствува неговото отсуство иако мислам дека посилни сме со него. Лампард е можеби и најголем во Челзи, но таква е ситуацијата во моментов да Роналдо е многу позначаен за Манчестер Јунајтед, отколку Лампард за Челзи.
Е така. Сеа ги имаме Алекс и Иванович. А Тери кој го заменуваше? Есиен.:kesa: Место Есиен?

И одлична е споредбата со Есиен. Орач, вистински работник. Ама со оглед на составо на Челзи, неговото отсуство нема многу да се почуствува. Барем не премногу.

Лампард е многу значаен, точно. И не е точно дека не би фалел во силни утакмици. Но со еден Балак и еден Деко, доста добро би се покрило и негово отсуство, нешто шо Јунајтед го нема за Роналдо. Го има Нани, ама моментално Нани не може да покрие отсуство на Роналдо во појаки утакмици. (не против Фулам, Стоук...)
 
Член од
1 јули 2008
Мислења
2.030
Поени од реакции
2.045
На крајот,ова не е важно веќе.Важно е кој ќе победи во недела и кој ќе биде НОВ(СТАР) шампион на Англија.:helou:
 
В

Вори

Гостин
Ќе видиме не биди толку сигурен.Спортски поздрав(како Чомбе сум сеа):helou:
 
Член од
18 септември 2007
Мислења
2.547
Поени од реакции
33
Ќе биде интересно во недела :). Btw не се карајте предвреме :smir:.
 
Член од
1 јули 2008
Мислења
2.030
Поени од реакции
2.045
Не е важно кој ќе победи,важно е Јунајтед да даде 1 гол повеќе од Челзи. :D :helou:
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.626
Поени од реакции
22.439
Дали ќе биде одмазда или не ќе се види тоа во недела немојте предвреме да се радувате позз:smir::smir::smir:
 

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
Леле овој дауниг кое дрво. Цел гол го утна на пеналов ајајајајај
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Oд сега сум за Стоук во ПЛ:vozbud:
Доказ дека на лузе3рите им ја поклонивме победата претходниот викенд.
Едвај ги чекам да дојдат на Олд Трафорд да ги напучиме од позади како и секогаш!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom