Euroleague на А2

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
ke davat li PARTIZAN
Toa де утре решавачката утакмица со Панелиниос во Белград ако тепаме ќе одиме во топ 16 фазата и баш и мене ме интересира дали ќе ја даваат друг поинтересен дуел незнам така да најверојатно овие од а1 ќе се одлчат за пренос од пеколот во пионир..:helou:
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Toa де утре решавачката утакмица со Панелиниос во Белград ако тепаме ќе одиме во топ 16 фазата и баш и мене ме интересира дали ќе ја даваат друг поинтересен дуел незнам така да најверојатно овие од а1 ќе се одлчат за пренос од пеколот во пионир..:helou:

Паниониос...


Не е решавачка, ако сака да иде даље Партизан мора да победи на двете преостанати утакмици што значи дека треба и победа против ЦСКА во Москва во последното коло...Може да иде понатаму и со една победа но во тој случај треба да му се погодат резултатите од другите утакмици ,првенствено Ефес да изгуби ако не се лажам...А вечер мора да победат со појше од 5 разлика ако сакаат да ги задржат шансите за топ16....
 

vac 13

партизановец
Член од
21 мај 2008
Мислења
5.426
Поени од реакции
530
aко вечер Партизан тепа 4 и повеќе,и Ефес изгуби од Цска дома тогаш Партизан има обезбедено топ 16.
 

[zEUs]

Go England!! GO!!
Член од
1 јули 2008
Мислења
4.398
Поени од реакции
535
aко вечер Партизан тепа 4 и повеќе,и Ефес изгуби од Цска дома тогаш Партизан има обезбедено топ 16.
Ќе видимо за тоа, тоа са само математике, не дека Партизан са слаби напротив тие играат супер кошарка, ама пак Ефес са мн јаки и не би било чудно и да ги совладаат ЦСКА кои се едни од најаките во евро лигата ако не и најаки...:helou:
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
Вечер ќе има интересен натпревар Монтепаски vs Пао во 21h:helou:
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Доста интересна утакмица Сиена-Панатанаикос победа на Сиена од 82-77 мислам ја загледав на крај :):) Доста интересно
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
Интересно у секој случај, еден поен им фалеше на Монтепаски за подобар меѓусебен дуел со Пао и автоматски второ место ама ете 5 сакаше да биде :)

Ај уше малку ќе почне ТОП 16, очекувам далеку поинтересни дуели, овие некако многу предвидливи се, и секако да видеме друг тим освен Партизан на А2 не би било лошо :)
 
Член од
4 ноември 2008
Мислења
1.330
Поени од реакции
80
Интересно у секој случај, еден поен им фалеше на Монтепаски за подобар меѓусебен дуел со Пао и автоматски второ место ама ете 5 сакаше да биде :)

Ај уше малку ќе почне ТОП 16, очекувам далеку поинтересни дуели, овие некако многу предвидливи се, и секако да видеме друг тим освен Партизан на А2 не би било лошо :)
barca ima najjak skor od site niednas ne ja davaa samo partizan go davaat u ku.ac
 

vac 13

партизановец
Член од
21 мај 2008
Мислења
5.426
Поени од реакции
530
Партизан ќе испадне само ако Ефес победи на гости со Реал(и Реал мора да тепа).и Армани да тепа со Паниониос на гости така да не би требало да испаднат!
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
Партизан ќе испадне само ако Ефес победи на гости со Реал(и Реал мора да тепа).и Армани да тепа со Паниониос на гости така да не би требало да испаднат!
Aли јас мислам дека Цска ќе ни ја пуште како пред две сезони што Пао ни ја пушти во Грција само за да влеземе сигурно:helou:
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Aли јас мислам дека Цска ќе ни ја пуште како пред две сезони што Пао ни ја пушти во Грција само за да влеземе сигурно:helou:

Не би се надевал баш,али ваше си е... Тренер на ЦСКА не е Жељко Обрадовиќ па во име на пријателство со Дуле да игра со послаба постава, за да му овозможи на клубот во кој се афирмирал и како играч и како тренер , да помине понатаму во топ16...
 

vac 13

партизановец
Член од
21 мај 2008
Мислења
5.426
Поени од реакции
530
Абе не се знае,а и мислам дека нема шанси како прво Ефес да го тепа Реал во Мадрид зашто ако Реал изгуби се замешува се,може и да испаднат во случај Партизан да победи ќе имаат исто победи ама Партизан има подобар меѓусебен дуел така да Реал мислам дека ќе го згази Ефес кој игра многу лошо на гости и ќе си заврши работа и за него и за Партизан,ама се се ова претпоставки затоа сега ќе чекаме!
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
Среда во 19:30 пренос од Висталегре Арена, Реал - Ефес. :wink:
 

vac 13

партизановец
Член од
21 мај 2008
Мислења
5.426
Поени од реакции
530
Одлично!
Навиваме за Реал:pipi:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom