Euroleague на А2

vac 13

партизановец
Член од
21 мај 2008
Мислења
5.426
Поени од реакции
530
Штета што не влезе на крај,да им скиснеше на гејците:jaj:
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
Добра утакмица... Цска на почетокот многу слабо почна но затоа во финишот одигра одлично уште да влезеше тројката и ќе ги издупеа на пе*ерите:).
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Тренерот на цска ја изгуби уткамицата уште во првото олувреме што не викнаа тајмаут кога пао направи серија и ги стигна, он ги остави таа серија д апродолжи до бескрај.


и на крај не требаше д абркаат тројка туку требаше д аодат преку холден на влез и да бараат фаул што би се шутирало слободни фрлања или холден да погоди за продолжеток.
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
Тренерот на цска ја изгуби уткамицата уште во првото олувреме што не викнаа тајмаут кога пао направи серија и ги стигна, он ги остави таа серија д апродолжи до бескрај.


и на крај не требаше д абркаат тројка туку требаше д аодат преку холден на влез и да бараат фаул што би се шутирало слободни фрлања или холден да погоди за продолжеток.
Одиграа храбро... отидоа на тројка и победа! Доколку погодеше Шишкаускас не верувам дека би пишувал така за тренерот на Цска.. секоја чест за храброста :)
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Одиграа храбро... отидоа на тројка и победа! Доколку погодеше Шишкаускас не верувам дека би пишувал така за тренерот на Цска.. секоја чест за храброста :)


Истот би го пишал зашто тоа се забележа ама од овде никој мене не ме слуша што да направи во даден моемнт.


А тоа што одеа преку шишката беше очекувано за пао и затоа јас не би го играл тој потег и би направил нешто непредвидливо.
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Добра утакмица, тоа е кошарка, немаше да биде незаслужено и ЦСКА да тепаше...
На крај се коцкаше, тоа ти е, некад добиваш а некад губиш , малце фалеше за да влезе шутот на Шишкаускас...

Обрадовиќ , 7 титула, почит за мајсторот , Месина пак губи у директен дуел со него...

Интересни ми беа тие русинките, една вика ко луда, ''Давај, давај'',....
Си викам ја, ти давај ми мене мори :)
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
CSKA сама си ја продаде титулата.
Многу голема серија недостижна беше, плус на крај Шишкаускас алал му на играта ама требаше да оди на двојка и на фаул...
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
Многу ме нервират овиее ѓупците да им е*ам се:drk:..Малку фалеше Шишкаускас да погоди ама тоа е немаа среќа, догодина:vozbud:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom