EuroBasket 2017

Кој ќе го освои Евробаскетот

 • Шпанија

  Гласови: 22 30,6%
 • Србија

  Гласови: 19 26,4%
 • Хрватска

  Гласови: 3 4,2%
 • Франција

  Гласови: 1 1,4%
 • Литванија

  Гласови: 2 2,8%
 • Италија

  Гласови: 6 8,3%
 • Некој друг

  Гласови: 19 26,4%

 • Вкупно гласачи
  72
Член од
24 октомври 2014
Мислења
2.803
Поени од реакции
2.446
Рајс пропо
Ништо не игра на Европсково, ко натурализиран странец треба на ниво над сите да игра, овој си игра курташак, ни да повлече некоја акција да направи, ни влезови, ништо..
 
Член од
10 мај 2009
Мислења
1.879
Поени од реакции
1.970
Ништо не игра на Европсково, ко натурализиран странец треба на ниво над сите да игра, овој си игра курташак, ни да повлече некоја акција да направи, ни влезови, ништо..
Прва утакмица што ја гледам на Црна Гора, Вучевич исто ми изгледа некако незаинтересиран. Овој Бојан Дубљевич е далеку поборбен
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.243
Поени од реакции
108.161
Абе овие постариве југословенски тренери изгледа се заглавени во 1980-та година. Тањевиќ, Дуда, Ивановиќ, итн итн, драпаат мадиња безвезе и се инаетат и не се прилагодуваат на современата кошарка. Поразов (ако изгубат де) на Црна Гора иде на душа на Богдан, очајна ротација и очаен скаутинг на Хрватска. Само под кош требаше да ја гураат топката, имаат 399903242 класи подобри играчи под обрачите, Дубљевиќ е еден од најдобрите во Европа, Вучевиќ да не зборувам, па и оној другион е добар играч му го заборавив презимето. Лука факинг Жориќ играше пола утакмица, требаше секој напад него да го напаѓаат, ништо не може да одбрани идиотот. Ама не, битно е да се испалат 30+ тројки...

Едит: Додека го пишував постов Хрвативе умреа од смрт :ROFLMAO:
Едит 2: Еве ви го Рајс :)
Едит 3: Аца на тајм аутов ХХХАХАХААХХААХХААХХ :pos::pos:
 
Член од
10 мај 2009
Мислења
1.879
Поени од реакции
1.970
Крајно несериозни денес хрвативе.. чиста среќа што отворија со 18-0, и што црногорциве промашија многу чисти шутеви, а и во таква ситуација едвај победија.. од +9 за минута ипол им дојдоа на +1 на 2 минути до крај. Која превара од играч им е оној Попович хаха.. 2 грешки по ред прави, незнам само дали он го направи фаулот над Рајс за 3+1. Како и да е ептен у слаба група се.. а ми стој дека убаво ќе го цицнат од Шпанија
 
Член од
1 март 2009
Мислења
8.619
Поени од реакции
10.310
Таман мислиш ќе заврши доминацијата на Шпанците со стареењето на Гасолците ти излегват Хернангомезовци партали прат првенствово :icon_lol:
 
Член од
18 септември 2011
Мислења
5.432
Поени од реакции
5.555
Швед денеска станал на лева нога изгледа

Моментално прават круг Србија, Русија и Летонија, во кој Србите се први со +7, Летонците втори со +5 и Русите трети со -12. Летонија мора да победи во последно коло со Турција ако сакаат дa завршат како втори, со пораз се четврти и идат на Шпанија.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom