Euro truck simulator 1/2 ( Truck games )

Член од
5 ноември 2010
Мислења
4.841
Поени од реакции
3.873
Еј искрено ама на тој пач мислам дека тешко ќе најдеш... јас моментално на едниот пц ставам една мапа што има баш такви патишта уште од кога сум на оваа тема од првите страници поточно уште од кога излезе играва ја играв стигнав некој 79 левел и веќе ми се здосади од еден град до друг да тепам време сега се барам некои офроад патишта и такви ризични а ќе најдам 100% на оваа мапа што ја прикачувам сега. Ако сакаш ќе ти пуштам линкче или видео да ја разгледаш...
Ај дај шта даш
 

Velix

Kirk Hammett
Член од
18 мај 2012
Мислења
674
Поени од реакции
207
Тоа тие последна верзија :D а дали има нешто некои нови мапи не верувам баш... но ај ќе проверам ако најдам нешто ќе ти пуштам линкови. Инаку добродојде во клубот на возачи (y)
--- надополнето: 19 декември 2013 во 00:38 ---


ако не се лажам треба цеде кеј да внесеш :D
Да бара ЦД кеј ама никако неможам да го погодам.Се неточен е и ми вели дека се користи.:)
--- надополнето: 19 декември 2013 во 08:53 ---
Ама чек таа мапа не работи на 1.8 пачот, само работи на 1.3

Иначе еве што има на таа мапа:


Еве мое видео

Прегледај го приврзокот 79885
Може линк.Најдов еден го симнав ама ми бара пасворд.:)
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
Да бара ЦД кеј ама никако неможам да го погодам.Се неточен е и ми вели дека се користи.:)
--- надополнето: 19 декември 2013 во 08:53 ---


Може линк.Најдов еден го симнав ама ми бара пасворд.:)
Цеде кејот сите го користат поточно има неколку но тие сите ги користат така да ти преостанува да ја купиш оргинал играта па тогаш да почнеш. Инаку ако мислеше на мапата by:goba6372 еве под видеото имаш линк да ја симнеш мапата но да знаеш мапата работи само на 1.3.1 пач.

 

Velix

Kirk Hammett
Член од
18 мај 2012
Мислења
674
Поени од реакции
207
Цеде кејот сите го користат поточно има неколку но тие сите ги користат така да ти преостанува да ја купиш оргинал играта па тогаш да почнеш. Инаку ако мислеше на мапата by:goba6372 еве под видеото имаш линк да ја симнеш мапата но да знаеш мапата работи само на 1.3.1 пач.

Имаш два линка.Од првиот ја симнав и на секој фаил има пасворд.Што да правам ?
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
Имаш два линка.Од првиот ја симнав и на секој фаил има пасворд.Што да правам ?
Значи ставив линк и за пачот 1.7 значи кога ќе го естрактираш тогаш само ќе направиш копи и ќе ги ставиш во фолдерот на модовите.
 

Velix

Kirk Hammett
Член од
18 мај 2012
Мислења
674
Поени од реакции
207
Значи ставив линк и за пачот 1.7 значи кога ќе го естрактираш тогаш само ќе направиш копи и ќе ги ставиш во фолдерот на модовите.
Бидна какошто направи на видеото од првиот линк.И да кажам кај бива на најновата верзија.Еве не ми прави проблем.И да те прашам кај се овие места кај што си правел слики ?:)
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
Бидна какошто направи на видеото од првиот линк.И да кажам кај бива на најновата верзија.Еве не ми прави проблем.И да те прашам кај се овие места кај што си правел слики ?:)
Ова видеово имаш точно каде се наоѓа местото. Направи нов профил доколку не сакаш да возиш до таму.

 
Член од
8 март 2013
Мислења
76
Поени од реакции
103
За оние кои се на најновиот 1.8.2.5 пач, го препорачувам модов: http://adf.ly/Z3cPI

Автоматски се ставени ланци на тркалата, инаку нема тргање :D Ептен реално е направен.













 

Незапирливи 1903/87

Изгорен за Вардар
Член од
20 јули 2011
Мислења
3.501
Поени од реакции
10.011
За оние кои се на најновиот 1.8.2.5 пач, го препорачувам модов: http://adf.ly/Z3cPI

Автоматски се ставени ланци на тркалата, инаку нема тргање :D Ептен реално е направен.
Јас играм на 1.8.2.5 го симнав, го штиклирав во профилот и се ми остана исто...Или пак треба да чекам да падне снег, како дожд кога ќе заврне? :icon_lol:
 
Член од
8 март 2013
Мислења
76
Поени од реакции
103
Јас играм на 1.8.2.5 го симнав, го штиклирав во профилот и се ми остана исто...Или пак треба да чекам да падне снег, како дожд кога ќе заврне? :icon_lol:
Не треба да чекаш... Стисна примени откако го штиклираше?
 

Незапирливи 1903/87

Изгорен за Вардар
Член од
20 јули 2011
Мислења
3.501
Поени од реакции
10.011
Не треба да чекаш... Стисна примени откако го штиклираше?
Се зезав за тоа...Стиснав да, ама исто си остана.
И да прашам на едно, може ли да се убацат камиони од Мерцедес на играва, и ако можат како да ги најдам низ мапава?:)
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
Се зезав за тоа...Стиснав да, ама исто си остана.
И да прашам на едно, може ли да се убацат камиони од Мерцедес на играва, и ако можат како да ги најдам низ мапава?:)
Зошто да ги убацуваш? ги има на самата игра камионите на Мерцедес. Инаку дечки ставам некои нови модови :D Подоцна ќе ги објавам ако ви се допаѓаат превземете ги.
 

Незапирливи 1903/87

Изгорен за Вардар
Член од
20 јули 2011
Мислења
3.501
Поени од реакции
10.011
Зошто да ги убацуваш? ги има на самата игра камионите на Мерцедес. Инаку дечки ставам некои нови модови :D Подоцна ќе ги објавам ако ви се допаѓаат превземете ги.

Го нема кај мене знакот на Мерцедес, лево каде што стојат останатите кога купувам онлајн некој камион..Или пак не сум открил продавница за Мерцедес, или пак понатаму ќе ми открие? Дека сум 21/22 левел тука негде..Стави обавезно некој мод..:)

Иначе Allex фала ти, се снајдов ок е сега..:)
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
Го нема кај мене знакот на Мерцедес, лево каде што стојат останатите кога купувам онлајн некој камион..Или пак не сум открил продавница за Мерцедес, или пак понатаму ќе ми открие? Дека сум 21/22 левел тука негде..Стави обавезно некој мод..:)

Иначе Allex фала ти, се снајдов ок е сега..:)
Вака значи другар треба да имаш мод за да ти ги дава реални имиња на компаниите поточно камионите. Така да името на Мерцедес во играта мислам дека беше Mjacestic така некако.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom