Euro truck simulator 1/2 ( Truck games )

Член од
31 август 2012
Мислења
319
Поени од реакции
184
de nekoj ako znae neka kaze kako mapata da mi bide ehplored 100% ili pak ako ima nekoj mod za pogolema mapa od evropa da stavam neka mi pise link
jas ja imam ets2 1.4.12s dajte nekoja pointeresna mapa
 

Velix

Kirk Hammett
Член од
18 мај 2012
Мислења
674
Поени од реакции
207
Allex може да ми го пратиш по пп модот за снег (Winter Mod) и прати некој друг така кој имаш ако може.:D.Благодарам однапред.:)
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241

Еве одлична мапа иако набрзинка го направив видеото... за некој час ќе направам и видео со мапата како да се инсталира инаку одлична мапа за возење опасни патишта :cool:
--- надополнето: 4 септември 2013 во 01:19 ---
de nekoj ako znae neka kaze kako mapata da mi bide ehplored 100% ili pak ako ima nekoj mod za pogolema mapa od evropa da stavam neka mi pise link
jas ja imam ets2 1.4.12s dajte nekoja pointeresna mapa

ти се свиѓа ли оваа мапа?
 
Член од
31 август 2012
Мислења
319
Поени од реакции
184

Еве одлична мапа иако набрзинка го направив видеото... за некој час ќе направам и видео со мапата како да се инсталира инаку одлична мапа за возење опасни патишта :cool:
--- надополнето: 4 септември 2013 во 01:19 ---



ти се свиѓа ли оваа мапа?

kade da najdam mod za ovaa prvata mapa
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
Дечки го завршив видеото :)

Отприлика како изгледа мапата можете да видите на ова видео
Еве и некоја слика... :) 1233.jpg

Ако веќе се одлучивте да ја возите оваа мапа еве како да ја симнете и да ја направите за да можете да играте.


Патем не заборавајте да кликнете Susbcribe ако ви завршив работа :)
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
Дечки еве уште една добра мапа ако ви се допаѓа можете да ја симнете линкот е под видеото :)

 
Ф

Флеш

Гостин
Нешо шо не можам да го праам у живо.
Тоа е добра игра.
Возење камион ако не завршам факс не ми бега.
тешко со Електро дека ќе завршиш на време студии .... ехехе ... го знам филингот ....
--- надополнето: 6 септември 2013 во 18:06 ---
de nekoj ako znae neka kaze kako mapata da mi bide ehplored 100% ili pak ako ima nekoj mod za pogolema mapa od evropa da stavam neka mi pise link
jas ja imam ets2 1.4.12s dajte nekoja pointeresna mapa
Јас ви ја препорачувам на тебе и на сите тука љубители на оваа игра ..... овој пач да го симнете ..... ја има на мапа и Балканот и Источна Африка .... ја има Албанија,Хрватска,Грција и така натака .....

http://www.trucksim-map.com/database/trucksim-maps/download-für-die-trucksim-map-4-x/58-trucksim-map-4-0/index.html

(побарајте на линков , има нови апдејти .... ова е стара верзија на пачот .... најнова е мислам 4.0.3 верзија ако не се лажам ,наскоро треба да излезе и уште една верзија сосе Македонија на мапата ... има да биде перфектна мапа зар не ?! ) ;)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom