eRepublik

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.731
Поени од реакции
1.063
те донесов до 39,94 :S утре нека ти прати некој q1 гифт и само еднаш бори се, и излечи се..после тек задутре бори се асално..
Фала за гифтот туку сакав да прашам дали може да се излечам на друг начин??
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Фала за гифтот туку сакав да прашам дали може да се излечам на друг начин??
можеш од болницата од регионот...

сеа ти викам, ке се тепаш ке ти земе 10 велнес, и ке се излечиш-во зависност од квалитетот на болницата долку ке се излечиш...

q1-10
q2-20
...
q5-50
 
А

Ајсшутер

Гостин
Купив компанија за жито Q3 во Канада ако најдам 8+ land skill да работат таму може да се прави и по 4/5 злато на ден, има 2 лиценци за Ирска (1 процент такса) и Шпанија (1 процент такса исто) и нормалната за Канада ми ја дадоа за само 90 злато.

И ако може некој логово да го среди со македонско знаме нешто да асоцира за лого на компанијата.

 

Alen_001

Недозволен тајтл, внимавај.
Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.570
Поени од реакции
1.093
Купив компанија за жито Q3 во Канада ако најдам 8+ land skill да работат таму може да се прави и по 4/5 злато на ден, има 2 лиценци за Ирска (1 процент такса) и Шпанија (1 процент такса исто) и нормалната за Канада ми ја дадоа за само 90 злато.

И ако може некој логово да го среди со македонско знаме нешто да асоцира за лого на компанијата.

Ирска ти е одличен маркет... Јас имав исто Ку1 компанија за жито со лиценца за Ирска и се договорив со една компанија и се неа ја снадував и се правеше по 1 голд профит дневно....а за Ку3 да ен збориме, само проблемот е што има мал број компании...
 
А

Ајсшутер

Гостин
Ирска ти е одличен маркет... Јас имав исто Ку1 компанија за жито со лиценца за Ирска и се договорив со една компанија и се неа ја снадував и се правеше по 1 голд профит дневно....а за Ку3 да ен збориме, само проблемот е што има мал број компании...
Епа тоа јас гледав платата пример за 6 land skill е 15 CAD според тоа не испаѓа дека ќе зимаат ни пола злато, бидејки пола злато е 35 CAD.. плус во Ирска нема голем број на компании а во Шпанија ќе се зима брзо тоа имаат бајги играчи само сега да соберам нешто злато за старт оти парите пример ирски ако земам ќе ги ставам на market offer инаку губиш од вредноста малку, имам уште 10-тина сега да доберам 25-30 па ќе почнам со работа.
 

GrouchoMarx

Мочко
Член од
26 јануари 2008
Мислења
2.907
Поени од реакции
469
Има некое гласање у индонезија,треба за некој да гласаме или?
 
Член од
10 декември 2008
Мислења
27
Поени од реакции
1
Gazdava kaj sto rabotam na moj predlog mi ja zgolemi platata ama pak e pomala od ona sto se nudi na pazar. Da mu baram uste ili da mu mavnam ostavka?...
 
А

Ајсшутер

Гостин
Gazdava kaj sto rabotam na moj predlog mi ja zgolemi platata ama pak e pomala od ona sto se nudi na pazar. Da mu baram uste ili da mu mavnam ostavka?...
Како сакаш ти пример може ти кај него да зимаш 10 IDR а да работиш во Q1 компанија а може некој што дава 12/13 ќе работиш во Q3 компанија што ти зима повеќе сила.
 
Член од
10 декември 2008
Мислења
27
Поени од реакции
1
Како сакаш ти пример може ти кај него да зимаш 10 IDR а да работиш во Q1 компанија а може некој што дава 12/13 ќе работиш во Q3 компанија што ти зима повеќе сила.
Da, go imav i toa vo preedvid. Mislev poveke na toa kakvi se odnosite vo igrava, dali se pobeskrupulozni,... ili da pregovaram uste malku

(vo sekoj slucaj gi izgladivme izgleda odnosite vo meguvreme... se pogodi tipot on-line) ;)
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
Usa vs Indonesia (борба за California)

Моментално: -1015075 / 437700

Индонезијците ќе напаѓаат во одредено време или... ?
 
А

Ајсшутер

Гостин
Ајс, колку плаќаш? Јас имам 5,8 ленд скил :)
Искрено не се исплати тука да те викам барем не сега кога компанијата е Q3 ако ја направам Q4 да можам да давам исти плати може нешто ќе испадне, сега замисли највисоката плата за 7+ land skill е 25.61 со 6+ land skill е 16.52 со 5+ land skill 18.39 а со 4+ land skill 12.52 имаат два високо квалитетни региона али економијата е тапа после првиот ден во ќар сум околу 0.3 злато (10 CAD) ама со намалена продуктивност зошто немам сеуште 10 вработени имам 8 ( еден има 8.12+ land skill, 3x имаат 6+ land skill и останатите се со 4+) така да ако сакаш дојди али не ти препорачувам многу подобра плата имаш во останатите земји.

Ајсшутер напиша:
Искрено не се исплати тука да те викам барем не сега кога компанијата е Q3 ако ја направам Q4 да можам да давам исти плати може нешто ќе испадне, сега замисли највисоката плата за 7+ land skill е 25.61 со 6+ land skill е 16.52 со 5+ land skill 18.39 а со 4+ land skill 12.52 имаат два високо квалитетни региона али економијата е тапа после првиот ден во ќар сум околу 0.3 злато (10 CAD) ама со намалена продуктивност зошто немам сеуште 10 вработени имам 8 ( еден има 8.12+ land skill, 3x имаат 6+ land skill и останатите се со 4+) така да ако сакаш дојди али не ти препорачувам многу подобра плата имаш во останатите земји.

Видете кој го пишале министер за турско-македонски врски :pos:

http://www.erepublik.com/en/article/demokratik-t-rkiye-nin-yeni-ba-kan--924061/1/20

ахахах!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom