eRepublik

Статус
Затворена за нови мислења.

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Да да во право си!
Сеа зеам 13 инд што е блузи пола голд , а за неколку дена кревам 5 ланд скил и ќе земам околу 19 инд , а голдот е 28 инд!
Јас земам 16 ИНД со 4 и пол скил али ленд. Добро е за пари собирање али вака ништо не правиме за формирање на еМакедонија. Да соберам многу злато и се враќам во Турција. Слабо платен ке бидам али сепак таму сме најблиску сите заедно во 1 партија и можеме да се покажеме дека постоиме во играва.
 

Alen_001

Недозволен тајтл, внимавај.
Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.570
Поени од реакции
1.093
Јас земам 16 ИНД со 4 и пол скил али ленд. Добро е за пари собирање али вака ништо не правиме за формирање на еМакедонија. Да соберам многу злато и се враќам во Турција. Слабо платен ке бидам али сепак таму сме најблиску сите заедно во 1 партија и можеме да се покажеме дека постоиме во играва.
Па да бе! За изборите сите се враќаме во Турција!
 
Член од
20 јануари 2009
Мислења
3.159
Поени од реакции
375
од денес и јас почнав да ја играм играва...не ја разбирам баш ама ќе се снајдам :smir:
Ќе се снајдеш:)
Ако треба помош или нешто не ти е јасно слободно прашај.
Имаш тема туторијали во подфорумот Игри,разгледај малку таму иако не се завршени,Ајсшутер треба да ги заврши.
Кој ти е никот во играта?

Премногу е долго.

На англиски.
eTime :toe:

кратко и јасно:)

Ебате Италијанците, еден гастербајтер пара не може да заработи у таа земја. Зимам едно 0,5 ИТЛ на ден а еден голд ти е помеѓу 40-50 ИТЛ. Сиромаштија невидена ееееј. Уше малце и давам отказ одам да работам за 1,5 ИТЛ :nesvest: Спремај ме мајко за печалбаа...
Kажи ник.
Кој левел си и колку скил имаш?
 

PeroAntic

Pelister vo srce
Член од
31 мај 2009
Мислења
212
Поени од реакции
1
znaci utre odam na odmor 10 dena taka da dajte pomozete pustete hrana za da ne mi umre ovaj mojo fala:smir:
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.823
Поени од реакции
6.346
Јебига доаѓајте Србија Хрватска секој ден се лупаме ако ви е за војни,али за економија тапа,Србите ни ја уништија нашата со ТО,ние со тоа што им оставивме 2 бедни територии и плус ТО.
 

Mainframe

Mr.Goodkat
Член од
14 јануари 2008
Мислења
336
Поени од реакции
30
Купете си еРепублик пасош за 3 долара хехехе
Пасош

Кој левел треба да бидам да можам да се тепам у војни?

едит: Кај можам да видам колкава плата зимам?
 
M

marko 1996

Гостин
После 10 дена не играње еве ме :) На ентер му позајмив 3 голд не ми вратил ( тоа прво го приметив ) . Глеам нема војни во турција . :nesvest: Ако нема уште денеска се селам ( кажете држава ) .
 
Член од
20 јануари 2009
Мислења
3.159
Поени од реакции
375
После 10 дена не играње еве ме :) На ентер му позајмив 3 голд не ми вратил ( тоа прво го приметив ) . Глеам нема војни во турција . :nesvest: Ако нема уште денеска се селам ( кажете држава ) .
Зошто те немаше 10 дена?

Ник: Spankmaster
левел: 4ти
Land 1,5
Strength 2,4
Ќе земаш понатаму повеќе пари,сеа уште слаб скил имаш

Купете си еРепублик пасош за 3 долара хехехе
Пасош

Кој левел треба да бидам да можам да се тепам у војни?

едит: Кај можам да видам колкава плата зимам?
За војни треба да си левел 5 или 6

за второто-одеш во My places-company-Show all employees
 
Член од
20 јануари 2009
Мислења
3.159
Поени од реакции
375
Имам направено 6500 штета со помалку од 300 борби.
Последните 50 борби сите ми се со оружје.
 
Член од
20 јануари 2009
Мислења
3.159
Поени од реакции
375
Направив група на мсн како што имаат Лазократите..
Пишете на кој да ви ја дадам по ПП и не ја давајте на никој не пишувајте во shout и слично само ние да разговараме во неа.:helou:
 

ONE

Член од
21 декември 2008
Мислења
895
Поени од реакции
64
А бидејќи МАКДЕОНЧЕ93 нема да биде тука, на некој момент, пишете ми мене по ПП и ќе ви пратам
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom