eRepublik

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
12 јули 2007
Мислења
140
Поени од реакции
6
Wellness губиш и кога војуваш со оружје. Оружјето блијае само на тоа колку damage правиш. Засега војувајте без оружје, чувајте ги парите за еден ден кога ќе треба да војуваме за Македонија.
При секоја битка мора да се губи по 10 wellness?
 

boboo

"El Bob|"
Член од
18 април 2009
Мислења
57
Поени од реакции
2
При секоја битка мора да се губи по 10 wellness?
da... i nemoj da zabravis da se lecis..

Ми требат гифтови.Вилнесот ми е у катастрофална состојба.
tebe koj ti e nikot ?

и мене ми требат гифтови. И еден тикет ако може. Велнесот ми е 16 и сум во Америка, а сакам да дојдам во Подолија. Никот ми е Fiki

едит: Се префрлив во Подолија. Пратете ми само гифт за велнес. Ќе си платам ако треба.
i tebe koj ti e nikot.. koga barate nesto ostavete barem nick..
 

back from hell

the number 23
Член од
17 март 2008
Мислења
786
Поени од реакции
7
дали максимум во борба може да се крене 2 exp без разлика дали се бориш со оружје или не , и дали зависи од левелот т.е. што поголем левел имаш тоа повеќе exp?
 

Xhizors

Ok!
Член од
24 август 2008
Мислења
92
Поени од реакции
5
Може ли некој да ми прати тикет за да дојдам во Романија зашо нема пари.
Ник=Duci
Данке!
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.097
Поени од реакции
5.767
дали максимум во борба може да се крене 2 exp без разлика дали се бориш со оружје или не , и дали зависи од левелот т.е. што поголем левел имаш тоа повеќе exp?
Исто exp се добива (2), оружјето, strength-от i wellness-от влијаат само на damage-от што го правиш.
 
Член од
4 декември 2008
Мислења
404
Поени од реакции
15
Педерите ни ја избришале темата на форумот за еМакедонија
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.097
Поени од реакции
5.767
Педерите ни ја избришале темата на форумот за еМакедонија
Добро, и онака целата тема беше претворена во flame wars измеѓу нас и Грците. Цело време се дешаваа безвезни расправии. Ќе отвориме нова тема кога ќе дојде време.
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.823
Поени од реакции
6.346
Јас сум во Хрватска,и сум 13 левел.Ако се создадеме на чија страна ќе се ставиме,на PEACE или на Atlantis?Јас сум лично повеке за атлантис,бидејки се појаки,таму се Америка,Романија,Хрватска,Шпанија,Британија.....,ама па од друга страна сите соседи ни се во PEACE,освен Турците(ама и тие се по накај нив,не ги сакаат многу атлантис),па може тие да не нападнат.
Никот на eRepublik ми e Stjepan Pokupec.
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.097
Поени од реакции
5.767
Па јас мислам да видиме како ќе се развива ситуацијата. Засега тие што сте во Романија (а повеќето сме) тепајте се за Романија во војни против другите земји, а во resistance wars тепајте се за отпорот (да не речат Турците дека се бориме само за Atlantis). Ако Турција склучи доволно Mutual Protection Pacts за да може секој ден да има војни, може и да се преселиме таму, зависи како ќе се договориме. Јас мислам во прво време да бидеме неутрални, а после да видиме како ќе се развива ситуацијата. Ама мораме да одлучиме пред да биде воведена Македонија во eRepublik, за кога ќе почнеме веќе да имаме пријатели и сојузници.
 
А

Ајсшутер

Гостин
Уште не бев вратен кога си пишал. Околу 4:30 се вратив. Се отспав убаво и сега се враќам на должност.
Кажете што ви треба, од утре ќе ви праќам ствари. Пола голд на ден зимам плата :helou:
Како толку плата ќе зимаш ?
Кој левел си ..
 
M

marko 1996

Гостин
Отидов во индонезија сеа за сеа добро е има војни добра плата и то :)
 

Xhizors

Ok!
Член од
24 август 2008
Мислења
92
Поени од реакции
5
Може ли некој да ми прати тикет за да дојдам во Романија зашо нема пари.
Ник=Duci
Данке!
Ве молам тука у Ирска ни војни има ни ништо а платата ми е 3 ИОН а карта е 30 е нема парееееее!
Ах да 5 левел сум!
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Се приклучив нов сум на играта и сега како да се вработам негде ?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom