eRepublik

Статус
Затворена за нови мислења.
А

Ајсшутер

Гостин
kako ti e nikot na erepublic ?
Martin Davitkovski
Прееска ми прати Macedonian_Until_I_Die (и му дадов 14 рон) ама сепак 33.92 имам барем да го качам над 40 нека пратат кој имаат 2-3 гифта, кога ќе имам пари т.е утре одма ќе им дадам.
 

Овердрајв

Модератор
Член од
5 ноември 2005
Мислења
4.255
Поени од реакции
569
You have succesfully bought 18 products for 109.053 RON.

Ако на некого му фали нешто (карта, подарок..), нека каже во следниве 27 минути. Otherwise, се гледаме за 18 дена :)
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
807
Поени од реакции
7
Martin Davitkovski
Прееска ми прати Macedonian_Until_I_Die (и му дадов 14 рон) ама сепак 33.92 имам барем да го качам над 40 нека пратат кој имаат 2-3 гифта, кога ќе имам пари т.е утре одма ќе им дадам.
Еве ти еден гифт од мене, за убаво за арно нека е :)
 
А

Ајсшутер

Гостин
Фала и на CikoMKD за гифтот сега имам 35.95 нека прати уште некој, П.Овердрајв ако имаш џитни навака гифт ќе ти вратам утре кога ќе земам плата :)

Еве ти еден гифт од мене, за убаво за арно нека е :)
Фала уште еднаш.

/едит - Фала П.Овердрајв сега го качив имам 38.92 :)
 
Член од
20 јануари 2009
Мислења
3.159
Поени од реакции
375
Претседателот на Грција предложи сојуз на Романија и сега се гласа.
сега за сега 2-за 0-против
 

Овердрајв

Модератор
Член од
5 ноември 2005
Мислења
4.255
Поени од реакции
569
Претседателот на Грција предложи сојуз на Романија и сега се гласа.
сега за сега 2-за 0-против
Ќе прифатат де.. само го продолжуваат веќе постоечкиот сојуз меѓу нив како членки на ATLANTIS.

Него, gift shop-от се затвори.. Smert се врати, јас отидов :)
 

$korpion

MusicProducer
Член од
14 април 2009
Мислења
252
Поени од реакции
90
луѓе ајде да побараме да ни дадат држава мислам дека доволно македонци ја играат играва а и за 2 дена можам да најдам 20 луѓе кој би почнале да играат :salut:
 
А

Ајсшутер

Гостин
луѓе ајде да побараме да ни дадат држава мислам дека доволно македонци ја играат играва а и за 2 дена можам да најдам 20 луѓе кој би почнале да играат :salut:
Првен најди нека кренат над 10 после кажувај дека ќе најдеш инаку нека прати уште некој гифт Q2 уште толку ми требаат да можам да се борам 38 имам ќе му вратам после одма (пари).
 

ONE

Член од
21 декември 2008
Мислења
895
Поени од реакции
64
Првен најди нека кренат над 10 после кажувај дека ќе најдеш инаку нека прати уште некој гифт Q2 уште толку ми требаат да можам да се борам 38 имам ќе му вратам после одма (пари).
Kako ti e nikot????
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
6.134
Поени од реакции
1.896
Ми требат гифтови.Вилнесот ми е у катастрофална состојба.
 
Член од
11 септември 2008
Мислења
224
Поени од реакции
6
и мене ми требат гифтови. И еден тикет ако може. Велнесот ми е 16 и сум во Америка, а сакам да дојдам во Подолија. Никот ми е Fiki

едит: Се префрлив во Подолија. Пратете ми само гифт за велнес. Ќе си платам ако треба.
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.100
Поени од реакции
5.775
Него, gift shop-от се затвори.. Smert се врати, јас отидов :)
Уште не бев вратен кога си пишал. Околу 4:30 се вратив. Се отспав убаво и сега се враќам на должност.

Кажете што ви треба, од утре ќе ви праќам ствари. Пола голд на ден зимам плата :helou:
 
Член од
12 јули 2007
Мислења
140
Поени од реакции
6
Може некој да ми прати оружје, стигнав до левел 5 (30 xp points), а немам доволно пари да купам сам. (Војував 2 пати, ама без оружје и изгубив 20 wellness):helou:
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.100
Поени од реакции
5.775
Може некој да ми прати оружје, стигнав до левел 5 (30 xp points), а немам доволно пари да купам сам. (Војував 2 пати, ама без оружје и изгубив 20 wellness):helou:
Wellness губиш и кога војуваш со оружје. Оружјето блијае само на тоа колку damage правиш. Засега војувајте без оружје, чувајте ги парите за еден ден кога ќе треба да војуваме за Македонија.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom