eRepublik профили [продавам, купувам]

  • Креатор на темата Ајсшутер
  • Време на започнување

Alen_001

Недозволен тајтл, внимавај.
Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.586
Поени од реакции
1.121
8 Q1 ORUZJA = 1 GOLD !
 

Alen_001

Недозволен тајтл, внимавај.
Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.586
Поени од реакции
1.121
за тие пари можам да купам 10 :toe:

Ај купи да видам за 1 голд 10 оружја... Ако купиш имаш 1 голд од мене, ама ако не купиш ти мене 1 голд сакаш? може?
 
А

Ајсшутер

Гостин
Ај купи да видам за 1 голд 10 оружја... Ако купиш имаш 1 голд од мене, ама ако не купиш ти мене 1 голд сакаш? може?
Можеш да купиш Ален само не да ги мењаваш обично валутите туку преку MM да не одиш во - така, клик да видиш колку се цените.
 

Toneh

is a turtle
Член од
21 август 2005
Мислења
5.510
Поени од реакции
907
И што, ќе си купи он 10 оружја, ќе ти каже дека за 1 голд ги купил, и ем ќе си ги користи тие оружја, ем пари ќе си добие од тебе. Не може така да направи?

Туку ај не се расправајте за глупости, на кого му одговараат понудиве, нека се договори со тој што нуди, ако не ви одговораат, нема што да се расправате околу нив.
 
Член од
24 јуни 2009
Мислења
448
Поени од реакции
165
Ај купи да видам за 1 голд 10 оружја... Ако купиш имаш 1 голд од мене, ама ако не купиш ти мене 1 голд сакаш? може?
другар провери ги цените во Ирска и Сингапур па давај вакви понуди:smir:

И што, ќе си купи он 10 оружја, ќе ти каже дека за 1 голд ги купил, и ем ќе си ги користи тие оружја, ем пари ќе си добие од тебе. Не може така да направи?

Туку ај не се расправајте за глупости, на кого му одговараат понудиве, нека се договори со тој што нуди, ако не ви одговораат, нема што да се расправате околу нив.

Немам намера да го лажам за да ќарам пари од него ама нека провери прво како одат цените на пазарот па нека дава понуди
 

Alen_001

Недозволен тајтл, внимавај.
Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.586
Поени од реакции
1.121
другар провери ги цените во Ирска и Сингапур па давај вакви понуди:smir:




Немам намера да го лажам за да ќарам пари од него ама нека провери прво како одат цените на пазарот па нека дава понуди
Друже , постојано висам на по чатовиве, српскиот , хрватскиот и др... Најчесто се продаваат по 0.12 голд, а ако начекаш некој може и по 0.11 или 0.115... За да купиш 10 оружја за 1 голд треба цената да биде 0.1 голд што не е исплатливо во секој случај...
П.С Некои неможат да си дозволат да нудат 7 ку=1 голд , најчесто фирмите кои се лоцирани во Индонезија, Русија, Унгарија...
Нормално дека во Сунгапур ќе биде поефтино, кога нема кој да го купува..
 
Член од
26 јуни 2009
Мислења
562
Поени од реакции
10
ja sum preprodavac i da vi kazam deka e mnogu tesko da najdes tolku eftini oruzja najeftini momentalno se vo kina 0.11 gold edno vreme bea 0.09 vo kina
 
Член од
24 јуни 2009
Мислења
448
Поени од реакции
165
Друже , постојано висам на по чатовиве, српскиот , хрватскиот и др... Најчесто се продаваат по 0.12 голд, а ако начекаш некој може и по 0.11 или 0.115... За да купиш 10 оружја за 1 голд треба цената да биде 0.1 голд што не е исплатливо во секој случај...
П.С Некои неможат да си дозволат да нудат 7 ку=1 голд , најчесто фирмите кои се лоцирани во Индонезија, Русија, Унгарија...
Нормално дека во Сунгапур ќе биде поефтино, кога нема кој да го купува..
Во последниве денови цените нагло им паднаа. Во одредени земји нема војни и има вишок на оружја па се продаваат многу ефтино, ако сте прекупци начекајте таква земја и купувајте кога ќе бидат најефтини. Исто така можете да одите на форумот на ерепублик таму ќе најдете луѓе кои продаваат 10xQ1 за еден злато. Инаку многу е исплатливо да купуваш 10xQ1 за еден злато, отколку 8 или 9.
Само неинформираните од наведените држави и од некои слични земји купуваат оружја од нивниот пазар затоа и тие претпријатија опстојуваат.

ja sum preprodavac i da vi kazam deka e mnogu tesko da najdes tolku eftini oruzja najeftini momentalno se vo kina 0.11 gold edno vreme bea 0.09 vo kina

Лесно е ама треба да ти работи малце мозокот.

П.С. Најефтини сега има во Чиле и САД:smir:
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.924
Сака некој Q1 оружје за 0.1 голд?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom