eRepublik профили [продавам, купувам]

  • Креатор на темата Ајсшутер
  • Време на започнување
А

Ајсшутер

Гостин
Еве тема околу играва во која ќе продаваме, купуваме, и слични работи кои се потребни за маркетот на ерепублик.

Јас ги продавам компанииве неможам да ги раководам досадно е а има мал ќар, сигурно ќе имате 5-6 оружја на ден бесплатни кои ви испаѓаат ќар ако работат сите работници со 90+ сила

Macedonian - Turkish Weapon
Работници: 10 - сите 4+ левел
Место: Турција, Eastern Anatolia Region
Q1 компанија со лиценца за во Бразил (лиценцата кошта 20 злато само)

http://www.erepublik.com/en/company/macedonian-turkish-weapon-192097

Macedonian Iron
Работници нема моментално зошто нема направено понуди инако ќе се најдат не е проблем за тоа.
Место: Украина, Подолиа
Q2 компанија во висок квалитетен регион (максимална продуктивност)

http://www.erepublik.com/en/company/macedonian-iron-q2-189526

Пишете цена по ПП или во темава ќе се договориме ако сакате, ќе има попуст за членови на форумов.
 
С

Спенсер

Гостин
Ајсшутер, само Q1 оружје имаш за шиткање???
 

Овердрајв

Модератор
Член од
5 ноември 2005
Мислења
4.255
Поени од реакции
569
И јас ја продавам мојата компанија за жито.. Q3, high grain region, 10 работници, две лиценци (Унгарија и Ирска), 11 злато во залихи на жито + 4 кеш во компанијата. Ставена е на продажба за 90 злато, за еМакедонци спуштам на 85 (вистинската вредност на компанијата е 125 злато) :)
 
А

Ајсшутер

Гостин
И јас ја продавам мојата компанија за Q3 жито има 3 лиценци една за Канада и уште две за Ирска и Шпанија за кои таксата за увоз е 1% и има 68 готово жито за продавање, вистинската вредност на компанијата е 130 злато а јас ја продавам за 85 злато.
 

Cresevo

Внимавај на називот во иднина.
Член од
9 октомври 2008
Мислења
923
Поени од реакции
2.103
Продавам 4 Q2 оружја за 1 голд
 
Член од
24 март 2009
Мислења
128
Поени од реакции
0
Ako ima nekoj drug firma za hrana mozam da mu prodadam Grain po eftina cena 60 za 1 gold.
Ako ima nekoj zainteresiran neka kazi.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom