Erepublik - помогнете на еМакедонија

Член од
22 ноември 2009
Мислења
644
Поени од реакции
156
Добро бе не можевме ли ние први да нападнеме???
И ако чекаме да дојдат американциве до Бугарија за да кренеме востание богами и ќе се изначекаме, некако слабо им оди напредувањево

--- надополнето ---

Што се дешава со фирмите ако ја освојат Источна?Ќе може фирмата да продолжи да ми работи?
И ако работи ќе треба во Левови да плаќам плати или ќе си остане МКД?
Ќе може да работи фирмата, платите ќе си останат во денари само нема да можеш да го продаваш житото на бугарскиот пазар (македонскиот нема да постои пошто ако ја замат пак источна нема да постои и македонија), ако имаш лиценца за некоја земја ќе си го продаваш таму
 
Член од
12 август 2010
Мислења
2.890
Поени од реакции
906
дечкичи...дај некој нека ми дае 20 денарчиња...имам левови ама неможам да ги сменам..фаќам левел до вечер одма ги враќам....specanz
 

Голијат&

...зависи...
Член од
10 мај 2010
Мислења
271
Поени од реакции
9
Се навежбав и доработив, сега што да правам следно ? 5 левел сум и сум Русин, ми треба 7ми да ја сменам резиденцијата :/
 
Член од
22 ноември 2009
Мислења
644
Поени од реакции
156
до душа и мене ми даде 1 голд за 22 левел ама мислев дека за овие до 20ти ќе дава по 5 ама јебига изгледа треба помалку да мислам а повеќе да читам по форумот
 

Sluzbarski

Македонец
Член од
21 јули 2009
Мислења
3.364
Поени од реакции
78
каква тренинг е ова бре со губење на територија ?!
 

Black

Еxtravagangsta
Член од
4 февруари 2009
Мислења
121
Поени од реакции
7
Мамата и на татари и на тренинг војна и на све, сега влегувам со 65 strenght ќе се тепам пошто не можам да гледам веќе
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.661
Поени од реакции
9.972
А шо е фората уствари со ова тренинг војнава ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom