Entourage

Член од
2 октомври 2008
Мислења
3.434
Поени од реакции
7.286
само с04е01 беше ко документарна, а сакав цела сезона да биде :(
 
Член од
14 септември 2013
Мислења
112
Поени од реакции
43
Мене баш он ми е најисфорсиран и најодвратен тип. Брат, просек серија е ова. Гледај It's always sunny in Philadelphia, да видиш што значи комедија;)
se soglasuvam, serijata e limunada, onaka, za letni denovi bez zamaranje... ama Johny (mislam beshe) ima gluposti vo nego... daleku e ova od dobra komedija, onaka samo iskomentirav deka pokraj Ari ovoj lik e ventil za humor. I da ne ja zaboravime onaa crnkata, bugarkata :)
 
H

HoT IcE

Гостин
se soglasuvam, serijata e limunada, onaka, za letni denovi bez zamaranje... ama Johny (mislam beshe) ima gluposti vo nego... daleku e ova od dobra komedija, onaka samo iskomentirav deka pokraj Ari ovoj lik e ventil za humor. I da ne ja zaboravime onaa crnkata, bugarkata :)
Да, точно, убаво рече и ти. Ари дефинитивно отскокнува со својата глума, се она друго ми е ептен исфорсирано, ко оној педерот секретарка шо му е. Крајно тапа серија. А многу ја сакав порано, можда имам и пишувано постови на темава како ја обожавам, ама се запознав со други серии, со вистинска комедија и сфатив колку е глупа оваа.
 
G

Geezer

Гостин
Гледам рандом епизоди на HBO ама ќе ја почнам од почеток. Ми се допаѓа многу од тоа што имам изгледано.
 

Cannon

Doctor
Член од
22 март 2009
Мислења
5.101
Поени од реакции
5.839
Не мешајте баби и жаби, серијава не е комедија, туку спаѓа во да го речеме чил аут жанр , и е една од најдобрите во тој жанр.

Што бидна со филмот ќе се снима или не ?
 
Член од
19 март 2011
Мислења
12.768
Поени од реакции
14.041
Тоа е тоа што ми требаше после Брејкинг Бед, супер кул и чил серија (y)
Ари, дефинитивно човекот кој го украде шоуто не застана човече од прва до последна епизода. Омилен лик во серијата.
Е(и)рик, личност во која се пронајдов себеси i am glad that i am not the only one like that:D Not pretty cool, ha ?

Не е ништо посебно серијата но има 8/10 од мене зошто стварно е интересна, мислам дека и немаше досадна епизода :)

Едит: На сценава сум плакал ко путенце, има некој што остана рамнодушен ?
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Серијава почнав да ја глеам уште пред 4-5 години на фокс лајф, ама од телекабел ја скратија фокс и ми остана серијата недогледана. Пред некое време ја даваа на хбо комеди, ја симнав и ја изгледав и шта речи... една од подобрите што сум ги гледал :vozbud:
Не за џабе има 8.7 на имдб :D
Како и да е сакам да има некое продолжение од серијава, да видиме шо ќе биде со Ари :)

Иначе филмот почна да се снима пред 3-4 дена и негде прочитав дека во април треба да излезе, can't wait :vozbud::vozbud::vozbud:
 

Cannon

Doctor
Член од
22 март 2009
Мислења
5.101
Поени од реакции
5.839
Серијава почнав да ја глеам уште пред 4-5 години на фокс лајф, ама од телекабел ја скратија фокс и ми остана серијата недогледана. Пред некое време ја даваа на хбо комеди, ја симнав и ја изгледав и шта речи... една од подобрите што сум ги гледал :vozbud:
Не за џабе има 8.7 на имдб :D
Како и да е сакам да има некое продолжение од серијава, да видиме шо ќе биде со Ари :)

Иначе филмот почна да се снима пред 3-4 дена и негде прочитав дека во април треба да излезе, can't wait :vozbud::vozbud::vozbud:
Филмот треба да биде готов за 3 месеци???, нема шанси !!!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom