Elden Ring

Член од
30 јули 2014
Мислења
5.037
Поени од реакции
15.627
Samo sto sakav da go zakacam :D Verojatno edinstveno ingame video od igrata. Atmosferata, od ovie 20 i kusur sekundi deluva odlicno, so tezok DS1 scent, novost e jump moznosta - so full armor, malku cudno spored mene ama siguren sum deka nema vaka da izgleda, i quest kompas. Glej go svetot, do nedogled, nema kraj :) Samo radi ova ja cuvam 4kata.
 
Последно уредено:

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.524
Поени од реакции
7.115
Јас мислам дека ќе треба да зимам нова графичка графиката изгледа премногу за мојата или на граница ќе е.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.483
Поени од реакции
33.585
Јас мислам дека ќе треба да зимам нова графичка графиката изгледа премногу за мојата или на граница ќе е.
Ne veruvam, ne bi ocekuval a i od toa sto se gleda mislam deka nema da e zahtevna. Duri izgleda malku kako ds2 kvalitet.

DS nikad ne bile zahtevni i nikad ne izgledale ultra dobro i ne treba da se ocekuva nesto revolucionerno od toj aspekt. :D

Demons souls od toj aspekt mislam malku mi ja unisti Elden, ama ke videme. Dobredojdena novost mi e mene skokanjeto, toa zatrci se i skokni u prethodnite delovi... Instant rage quit u mnogu situacii. :D
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.533
Поени од реакции
52.307
Се надевам дека бар на ниво на Секиро ќе биде графиката. Не е најбитното во игриве, ама сепак. Тревата па и дрвата во позадина од клипот ми изгледаат како игра од пред 10+ години :D
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.037
Поени од реакции
15.627
Не верувам дека баш ваква ќе е графиката, веројатно е early build, и јас лично очекувам квалитетна графика и захтевна игра, од технички аспект, па ќе видиме. Не го праат ова чедо толку време за да пуштат нешто што не е самиот врв во секој поглед.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.524
Поени од реакции
7.115

Се мислам да се пријавам.
Автоматски споено мислење:


Очекувајте ја у Април. :tapp:
 
Последно уредено:

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.533
Поени од реакции
52.307
А чуден ми дојде датумот во постот на инстаграм, ама ги смешав со Хорајзон. Не очекував да ја одложат оваа затоа што нели уште за 2019 се збореше. Ако останат вака, Хорајзон на 18ти, Елден на 25ти. Се надевам на уште едно одложување :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom