eBay (официјална тема)

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Дали има некој искуство со купување на патики од EBAY.Патикиве чинат 50 долари плус 40 за поштарина.Дали е безбедно како иде со царинаи дали стигаат пратките.Мислам дека UPS ги доставува
Немаш гајле. Може уште максимум 100 ден. да ти земат на врата кога ќе ти ги донесат, ништо повеќе.
 
Член од
22 ноември 2010
Мислења
18
Поени од реакции
1
Немаш гајле. Може уште максимум 100 ден. да ти земат на врата кога ќе ти ги донесат, ништо повеќе
фала Корун,а кажи ми ке прават проблем ако иам акаунт на пејпал со држава Словенија а регион Македонија???
 
Член од
9 јуни 2008
Мислења
1.380
Поени од реакции
804
Јас во саботата нарачав усб од 8 гига, чисто да видам дал ќе ми стигне, а нарачав со пејпал со адреса од тунгузија и помина све ок, ми дадоа бројче за пратање на пратка демек па кој го знае валда ќе стигне, иако ова ми е втор пат, првиот пат нарачав машинка за бричење и не ми стигна, па ај втора среќа :)
 
Член од
4 октомври 2008
Мислења
4.014
Поени од реакции
1.247
Колку отприлика наплаќаат поштарина од америка за нарачан производ?
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Има некој на темава што порачува од ибеј ?
Ако има нека ми пише ПП,да ми направи една услуга ако може...
 
Член од
12 август 2011
Мислења
1
Поени од реакции
0
Мојот PayPal е регистриран со држава Словенија а регион Македонија дали ке стигне пратката ако пишува дека?


We will use your shipping address in your PayPal payment. Pls check it before you check out.


 

LeoMessi10

Lionel Andress Messi
Член од
12 април 2008
Мислења
2.316
Поени од реакции
268
Може некој ДЕТАЛНО да ми објасни како да купам нешо?Пробав да се регистрирам,ми вика неможе да се регистрираш од македонија
 

Woofer

I'm a very neat monster.
Член од
21 април 2010
Мислења
854
Поени од реакции
325
Мојот PayPal е регистриран со држава Словенија а регион Македонија дали ке стигне пратката ако пишува дека?

We will use your shipping address in your PayPal payment. Pls check it before you check out.
Да.
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Може некој ДЕТАЛНО да ми објасни како да купам нешо?Пробав да се регистрирам,ми вика неможе да се регистрираш од македонија
Не можеш.

Единствено отиди кај некој што е веќе регистриран на Paypal и на eBay, дај му пари нека ти купи нешто. Друга опција немаш.
 

edin4o

Продуцент
Член од
4 април 2010
Мислења
1.419
Поени од реакции
461
shoppingusa MK
дали некој пробал преку овде нешто да земе од EBAY и дали му стигнало?
 

PokerFace

I'll never be the same..
Член од
30 март 2009
Мислења
1.212
Поени од реакции
623

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
можете да покушате и овде за тие што немаат пејпал сметка
купување онлајн
Јас пробав со ова и успешно е. Нарачав буФ( ланче) и две алки од Кина и ми стигнаа. Само позитивни коментари.
Овие си имаат Paypal сметка, си направиле веб сајт и си зимаат провизија за нарачан производ од ebay :) Паметно крадат, треба и јас вака да почнам :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom