Eнтериер (со слики)

Член од
27 ноември 2008
Мислења
1.433
Поени од реакции
341



Тотално го обожавам стилот.



Не постоии ваквооо совршенствоооо. :vozbud:




Камо во вакво нешто да живеев. :pipi:
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789



Тотално го обожавам стилот.



Не постоии ваквооо совршенствоооо. :vozbud:




Камо во вакво нешто да живеев. :pipi:
Јас искрено мразам да живеам во вакво место дека едноставно го нема чувството кога си дома, вештачки направени соби ми се некако. Сум бил во 2-3 слични вакви соби и некако не можев да се раскомотам.
 
Член од
16 декември 2008
Мислења
391
Поени од реакции
125
aj sea edna mala pomos od vas ako moze. Znaci go preureduvame kaficot. Se raboti za mal kafic od okolu 50 m2 od koi dvata dzida se vsusnost izlog, foteljickite se pola temno kafeavi so svetlo krem sedista i pola obratno svetli krem so temno kafeavi msedista i crn sank. Mi treba ideja za ostanatite 2 dzida, kakva boja tapeta sto bi odgovaralo.podot e svetol krem plocki.
Odnapred blagodarnost.
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.109
Фали нешто слично и во Скопјево :icon_roll да разбие сивило ,доста веќе од маркети - остај тоа, туку и тие ИСТИ - јајце на јајце( но, што да се праи кога само тие ЧЕТИРИ и ги имаме ):pos2:

Нај,нај бутик во Москва- moodswings.ru дизајнерот го работел според книгата“Алиса во земјата на чудата“
интересно
http://www.fortisimo.eu/index.php?option=com_content&view=article&id=1635:nay-modniyat-butik-v-moskva&catid=45:globalnoto-selo&Itemid=98
 

fearless

in Arsenal we trust!
Член од
5 јануари 2008
Мислења
1.193
Поени од реакции
185
сакам да ја направам истата кабина(када) можете ли да ми помогнете со тоа што ќе ми решите дел од прашањава за кој ме умараат дома...

1. немало кај нас добра хидроизолација и ќе му пробиело доле на комшијата?
2. ако сум ставел доле мозаик,фугите ќе станеле црни за помалце од една година?
3. параван(стаклото) кај нас не го правеле по димензии,башка можело лесно да се скрши?

ај кажувајте решенија дека сум цврсто решен да го напраавам истото али на зелено бела или истава(како на сликава) нијанса!
 

AnaMercury

Love is only a feeling...
Член од
30 декември 2007
Мислења
1.097
Поени од реакции
190
Колку совршено еднособно станче - дневна, спална и кујна по мој вкус. :wub::wub::wub:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom