Eвропско Првенство - Полска (U21) - [генерална дискусија]

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.966
Поени од реакции
25.279
Untitled.jpg
@DaniBMW најде фантази игра на еден полски сајт па јас направив тим, Дани не знам дали ќе прави тим, но ако има заинтересирани да ви пуштам линк и да направам Кајгана лига. Полски јазик има само, но се снајдов, се регистрирав и направив тим. Не е комплицирано. Барем 5-6 души да се собереме да биде интересно месецов. Нека се дешава нешто. :D

Награди има пари, полски злоти :icon_mrgr:, но не верувам да можеме да им собереме парите. Мислам дека е само за лица од Полска.
 
Член од
24 јуни 2016
Мислења
1.083
Поени од реакции
1.910
Прегледај го приврзокот 172772
@DaniBMW најде фантази игра на еден полски сајт па јас направив тим, Дани не знам дали ќе прави тим, но ако има заинтересирани да ви пуштам линк и да направам Кајгана лига. Полски јазик има само, но се снајдов, се регистрирав и направив тим. Не е комплицирано. Барем 5-6 души да се собереме да биде интересно месецов. Нека се дешава нешто. :D

Награди има пари, полски злоти :icon_mrgr:, но не верувам да можеме да им собереме парите. Мислам дека е само за лица од Полска.
Pusti link da ja probam igrata :D
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.063
Поени од реакции
57.314
Како се игра? Појасни за лаик како мене. :D
Имаш 100 милиони буџет и треба да направиш тим од 11 играчи и 4 замени.

Во зависност како ќе одиграат во живо, ќе добиваш поени, па затоа треба да бираш играчи што би давале голови, асистирале, дефанзивци и голман што не би примиле гол и сл.
http://welltomek.usermd.net/zasady Имаш табела тука за што се добива, а за што се губат поени.

Еден играч ќе ти е капитен и неговите поени ќе се дуплираат.

Доколку некој од стартната 11ка не игра, ќе влезе некој играч од клупа. Значи гледај играчите што ќе ги купуваш да се стандардни во националниот тим.
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.966
Поени од реакции
25.279
Како се игра? Појасни за лаик како мене. :D
Еве Дани ти објасни, интересна е играта пошо бираш играчи и од нивниот перформанс во реалноста добиваш поени од нив. Ние со него се утепавме играјќи фантази игри од топ лигите како и ЛШ. Пушти си линкот и ќе се снајдеш секако. Доколку ги познаваш играчите колку толку ќе си скроиш добар тим иако си можеби почетник во игриве.
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Значи треба да гледам составите со кои играле во квалификациите и со кои ќе отидат на првенствово, пошто видов Подставски го ставиле во трансфери, а колку што знам не е заминат за Полска.
Ќе треба троа да менувам тимот значи. Фала.
 
Член од
7 август 2010
Мислења
3.518
Поени од реакции
5.385
Само нека продолжат да играат тимски и со срце. Без притисок и со голема желба може сѐшто да се случи.
Според мене Италија е најголем кандидат за освојување. Шпанија и Германија како втор и трет.
Јас верувам дека Милевски ќе ги мотивира силно дечкиве.
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Пошто не ги знам многу играчите, еве го мојот лаички тим. :D Laik.JPG
 

Kajgana Shop

На врв Bottom