Drum and Bass

pcjodamaster

:trololo:
Член од
20 мај 2006
Мислења
4.180
Поени од реакции
127
Браво фраер, се истакна.
Само непотребен одговор на еден непотребен пост во ваква тема.

По 8 организирани фестивали, милион журки, соработки со сите дечки од Куманово, Скопје, Тетово и Битола (и Штип секако) што се обидуваме да ја дигнеме сценава на нозе, ти ми кажуваш дека што и друго да правиме ти е „веч видено“.

Драга, не си видела ни 1% од тоа што оваа сцена може да го понуди. Само да има кој да ја поддржи.
 
Член од
20 декември 2011
Мислења
92
Поени од реакции
44
Само непотребен одговор на еден непотребен пост во ваква тема.

По 8 организирани фестивали, милион журки, соработки со сите дечки од Куманово, Скопје, Тетово и Битола (и Штип секако) што се обидуваме да ја дигнеме сценава на нозе, ти ми кажуваш дека што и друго да правиме ти е „веч видено“.

Драга, не си видела ни 1% од тоа што оваа сцена може да го понуди. Само да има кој да ја поддржи.
Со истите тие пуштам ДнБ, така да олабави.Степич ми е учител.Верувај знам доволно.
 

Eva Molotow

Anti-social Engineer
Член од
6 јуни 2008
Мислења
532
Поени од реакции
392


Конечно по 2 месеци нешто жустро во Капан! :)
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.362
Поени од реакции
7.538


Македонцките Бассови се враќаат во градот!
На 24.05 (сабота) во клубот Капан Ан следува изданието бр.5 од серијата забави посветени на домашниот звук.
На сцената ќе ги чуеме дрските звуци на Anomalia Nativa во комбинација со римуваните способности на Toksikolozi. Kesko е воедно тука да ја отвори и затвори оваа вечер.
Очекувајте дрска журка!

Повеќе за артистите:

Anomalia Nativa
http://www.facebook.com/AnomaliaNativa
http://www.youtube.com/anomalianativa
http://soundcloud.com/anomalianativa

Toksikolozi [Kacar, SiGi, Djole]
http://www.youtube.com/ToksikoloziOfficial
http://www.facebook.com/Toksikolozi
http://soundcloud.com/toksikolozi

Kesko
http://www.facebook.com/keskomk
http://soundcloud.com/keskomk

Почеток: Полноќ
Влез: 150 МКД

П.С. Очекувајте серијата наречена „За Македонцките Басови" да продолжи и понатаму со нови имиња од нашата сцена!
FB event
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.362
Поени од реакции
7.538


СКОПЈЕ ВАВИЛОН во соработка со КЛУБ СЕКТОР 909 ви го претставува драменбејс настанот на сезоната конечно во Скопје доаѓа најбараниот емси на планетава - STAMINA MC заедно со опасна диџејска екипа од Лондон:
JUNIOR BUZZ
MAD ASH
JAMMA

плус најдоброто од Македонија виртуозот на плочи - GAME OVER, мајсторот на микрофон - MANE ROOTSMAN MC (Conquering Lion)

ДАТУМ: САБОТА, 17 МАЈ
ПОЧЕТОК: НА ПОЛНОЌ

Ќе биде пуштено органичено количество на влезници по 200 денари во кафе Излет

FB event
 

Braintaxx

XXXXXXXXX
Член од
28 јануари 2013
Мислења
153
Поени од реакции
110
Има ли бе некое клубче кај нас, днб шо мава?

Sent from The Dark Side Of The City using Tapatalk
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.362
Поени од реакции
7.538
GROOVERIDER (UK), DJ SS (UK), HIGH ROLL (BG) + D2 Crew (Petok 23.01.15 @ Kapan An)Драги пријатели,
Вистинските легенди на Drum`n`Bass музиката доаѓаат во Скопје!!!
Петок 23.01.2015 @ Капан Ан.
По повод 25 Години Formation Records и 10 Години D2, со гордост ви ги претставуваме:

GROOVERIDER (Formation Records / Prototype, UK)
http://grooverider.co.uk/
https://www.facebook.com/djgrooverider
http://en.wikipedia.org/wiki/Grooverider

DJ SS (Formation Records, UK)
http://www.discogs.com/artist/1409-DJ-SS
https://www.facebook.com/DjssFanPage

HIGH ROLL (Formation Records / HMSU, BG)
https://soundcloud.com/highroll
https://www.facebook.com/highrollsounds

+ D2 Crew во состав:

Darko Stepic (D2 / Течна Кујна / BTKRSH)
https://soundcloud.com/darkostepic

HyperTech (D2 / Течна Кујна / BTKRSH)
http://www.mixcloud.com/HyperTech/

D.Lite (D2 / Rituals / BTKRSH)
https://soundcloud.com/d-lite-5

Puk`kah (D2 / Rituals / BTKRSH)
https://soundcloud.com/sxspul

HansSHC (D2)
https://soundcloud.com/hansshc

+ гоооолем sound system и визуелизации!
старт: 23ч / влез: 300 ден.
* За резервации на карти во ограничен број обратете се во инбокс на фан страната на D2.

FB event
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.362
Поени од реакции
7.538
Вечер :) Ѕенѕање :)


Спремете се за опасен дуел!

Сабота (31.01.2015) во клубот Капан Ан ќе бидете сведоци на дуелот меѓу бас-дуото Anomalia Nativa и хип-хоп триото Toksikolozi составено од Кацар, Сиги и Џоле. На сцената ќе се спојат дрските ритмови на Нативаз и римуваните способности на Токсиколозите. DJ K-105 е исто со нас вечерта кој ќе ја загрее атмосферата со хип-хоп и трап ритмови. VJ Muter е задолжен за визуелното шоу.

Се гледаме на журка!
Повеќе за артистите:

Anomalia Nativa
http://www.facebook.com/AnomaliaNativa
http://www.youtube.com/anomalianativa
http://soundcloud.com/anomalianativa

Toksikolozi [Kacar, SiGi, Djole]
http://www.youtube.com/ToksikoloziOfficial
http://www.facebook.com/Toksikolozi
http://soundcloud.com/toksikolozi

DJ K-105
https://www.facebook.com/pages/Dj-K-105/263118657543
https://soundcloud.com/dj-k-105

Александар Атанасовски-Мутер
http://vimeo.com/muteraleksandar

Почеток: Полноќ
Влез: 150 МКД
 

Gandradelic

Banderash
Член од
31 март 2014
Мислења
1.297
Поени од реакции
782
Многу јако у Саботата, газење у Капан ан! :))))
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.362
Поени од реакции
7.538
Ептен беше ха-це, со неработење на разгласот на моменти, со неработење на задните звучници троа поголем дел од журка :))) Битно сите што застанаа зад миксета и зад микрофони беа ТоБ :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom